Nico Paz, sărbătorind golul marcat în meciul Real Madrid - Napoli / Foto: Profimedia

Reacția lui Nico Paz, după ce a marcat primul său gol pentru Real Madrid: ”Îmi pierd mințile”

30.11.2023, 11:29
  • Fotbal: Eibar - Oviedo, miercuri, 22:00, DGS 2

• MEDIA: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1

Real Madrid a câștigat, pe teren propriu, în fața celor de la Napoli, scor 4-2, în etapa a 5-a din Grupa C a Champions League.

Golurile din acest meci au fost marcate de Rodrygo (minutul 11), Jude Bellingham (minutul 22), Nico Paz (minutul 84) și Joselu (minutul 90+4) pentru madrileni, respectiv Giovanni Simeone (minutul 9) și Zambo Anguissa (minutul 47) pentru napoletani.

Nico Paz: ”Acesta este un vis. Îmi pierd mințile”

La finalul partidei jucate pe Santiago Bernabeu, Nico Paz (19 ani), mijlocașul argentinian care a fost introdus pe teren în minutul 65 de tehnicianul Carlo Ancelotti (64 de ani) și a marcat în minutul 84 din pasa lui Antonio Rudiger (30 de ani), și-a exprimat sentimentele de fericire pe care le resimte după ce a reușit să înscrie primul său gol pentru formația ”los blancos”.

Concret, la interviul oferit după partidă, Paz a susținut că, în momentul în care s-a aflat cu mingea la picior și în poziție de șut, nu a știut ce trebuie să facă.

"Acesta este un vis! Nu știam ce fac, am lovit mingea și a intrat în poartă, îmi pierd mințile", au fost cuvintele lui Paz, la finalul meciului Real Madrid - Napoli, potrivit jurnalistului Fabrizio Romano.

De asemenea, jucătorul argentinian a spus că, în opinia sa, academia de juniori a celor de la Real Madrid se înscrie în rândul celor mai bune din fotbalul mondial.

"Academia Real Madrid este una dintre cele mai bune din lume, dacă nu chiar cea mai bună. Sunt foarte, foarte mândru", a mai spus Paz.

• 5 milioane de euro este cota de piață a lui Nico Paz, potrivit Transfermarkt
  • 4 meciuri a jucat mijlocașul argentinian pentru Real Madrid în acest sezon

Nico Paz a fost promovat la echipa de seniori a celor de la Real Madrid în vară, după ce mijlocașul argentinian a trecut prin toate formațiile de tineret ale ”los blancos”.

VIDEO cu golul marcat de Nico Paz

VIDEO Rezumat Real Madrid - Napoli, scor 4-2

Etichete: real madrid , nico paz

VIDEO Kevin Spacey a cedat și a izbucnit în lacrimi la TV, când a fost întrebat câți bani mai are: „Niciunul”

Actorul Kevin Spacey a cedat și a izbucnit în lacrimi în emisiunea lui Piers Morgan, când acesta l-a întrebat despre situația financiară actuală, după ani de zile de procese ca urmare a acuzațiilor de agresiune sexuală și viol, toate infirmate de tribunale.

După răsturnări spectaculoase de situație, au fost anunțate rezultatele finale ale alegerilor. Ropote de aplauze în sală

MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. CFR Cluj a rezolvat două mutări în aceeași zi

"Băi, Hagi, băi! Ăsta e caracter?" Scene regretabile la sosirea "Tricolorilor" la hotelul din Germania

Foto S-a îndrăgostit de ea și a avut nevoie de 6 luni pentru a o cuceri. ”Se făcea că nu vede. A fost puțină aroganță”

Exclusiv Manea a refuzat oferta CFR-ului și a pierdut și echipa națională. Ce salariu i-a oferit Ioan Varga

Exclusiv Promisiunea fermă a lui Edi! Cum are de gând să-i răsplătească pe Hagi, Stanciu&co dacă dacă va ieși bine cu Ucraina

"Victoria noastră e oficială acum!" După mai multe răsturnări de situație, a venit anunțul: "Bătălia s-a încheiat!"

Video Răzvan Marin, cu genunchiul bandajat la conferință. Ce șanse are să joace în meciul cu Ucraina

Și-a anunțat plecarea de la Farul: ”Mulțumesc pentru momente de neuitat”

Rodrygo a luat decizia, după ce PSG și Manchester City i-au pus ofertele pe masă

Pep Guardiola a tras o concluzie clară, după ce Kylian Mbappe a semnat cu Real Madrid

PEROZDakota Johnson, accident vestimentar pe covorul roșu. Vântul i-a ridicat rochia la spate și a lăsat la vedere mai mult decât trebuia

FILM NOWJodie Comer, o prezență magnetică, într-o rochie cu corset, la proiecția „The Bikeriders”, alături de Tom Hardy și Austin Butler

Alex Cicâldău, dezvăluire emoționantă înaintea primului meci la EURO: „Le-am pus în geantă primele! Sunt de la mama” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Noul Nadal, câștigător al Roland Garros, nu se dopează dar folosește metode tradiționale! Sticluțele speciale conțineau "oțet de murături" citeşte ştirea pe ziare.com

Cât plătești curentul electric dacă lași pornit aerul condiționat toată ziua: Cum scădem consumul de energie citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Bronzată, într-un costum de baie alb și cu pantofi cu toc în picioare, Andreea Bălan a atras toate privirile la piscină