Jude Bellingham / Foto: Profimedia

Video Real Madrid - Union Berlin 1-0. Bellingham le aduce madrilenilor prima victorie în Champions League din acest sezon

20.09.2023, 21:52
  • Superliga: Farul - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

• Premier League: Aston Villa - Liverpool, luni, 22:00, DGS 2

Real Madrid s-a impus la limită în fața celor de la Union Berlin, scor 1-0, în grupele Champions League, după un gol marcat de Jude Bellingham în prelungiri.

Real Madrid - Union Berlin 1-0. Start bun pentru madrileni în noul sezon din Champions League

Prima șansă a partidei le-a aparținut nemților, în minutul 3, când Behrens putea înscrie cu un șut din careu. Madrilenii au dat replica în minutul 6, când Vazquez a centrat, iar Joselu a reluat cu capul puțin pe lângă poartă.

Tot Joselul a fost aproape să marcheze în minutul 25, după ce a reluat cu capul pe lângă poartă, la o centrare a lui Modric.

După pauză, nemții au fost aproape de gol, prin Gosens, care a șutat în plasa laterală, iar madrilenii au început, apoi, asaltul la poarta lui Union Berlin.

În minutul 51, ”Los Blancos”, au avut o triplă ocazie. Rodrygo a șutat chiar pe direcția lui Ronnow, iar, mai apoi, a nimerit bara, în timp ce Camavinga a trimis puțin pe lângă poartă.

Joselu a mai irosit o șansă importantă în minutul 54, iar câteva minute mai târziu a nimerit și el bara laterală.

Modric a fost aproape să marcheze cu un șut de la distanță în minutul 69, iar Joselu și-a mai trecut în cont o ratare imensă în minutul 83.

Golul victoriei a venit abia pe final, după un șut respins al lui Valverde și o finalizare din fața porții a lui Bellingham.

VIDEO Rezumatul partidei Real Madrid - Union Berlin 1-0

Etichete: real madrid , champions league , union berlin

De ce a fost descalificat reprezentantul Olandei înaintea finalei Eurovision 2024

Olanda a dezvăluit noi informații despre incidentul care a dus la descalificarea lui Joost Klein de la Eurovision 2024, scrie The Independent.

FCSB a primit o lovitură chiar în seara în care a sărbătorit titlul! Ce se întâmplă în UEFA Champions League

Foto ”Mândră de tine”. A venit din Cipru pentru Elias Charalambous și a întors toate privirile în Capitală

Se știu meciurile de baraj! Când se vor disputa partidele de menținere/promovare

Video Dinamo a prins ”barajul”! Voluntari și FCU Craiova au retrogradat în Liga 2. Botoșani va merge și ea la meciurile de menținere/retrogradare

Exclusiv Viitorul antrenor al lui Dinamo, anunțat în direct

Oficial S-a decis! Cine va arbitra finala Cupei României

Adrian Mititelu, îndemnat să-l vândă urgent pe Bauza. Clubul care se teme că va pierde bani după retrogradarea Craiovei

Real Madrid a decis și îi va prelungi contractul

A venit nota de plată după haosul provocat de ultrașii lui FCU Craiova: comunicatul Jandarmeriei

Video Carlo Ancelotti a luat microfonul și i-a surprins pe toți fanii lui Real Madrid: ”Am un vis!”

Decizia luată de Real Madrid în cazul lui Kylian Mbappe, la două zile după ce acesta și-a luat ADIO de la PSG

PEROZIrina Shayk, apariție surprinzătoare după ce a făcut furori la MET Gala 2024. Cum a fost fotografiată pe străzile din New York

FILM NOWCameron Diaz și Keanu Reeves, din nou împreună într-un film, după 28 de ani. Cum au fost surprinși pe platourile de la „Outcome”, pelicula regizată de Jonah Hill

Primele două transferuri de la Mititelu: Bauza, la CFR sau Rapid, și Baeten, la FCSB! citeşte ştirea pe Prosport.ro

Simona Halep revine pe zgură după 2 ani. La ultimul meci a făcut atac de panică. Ora de start citeşte ştirea pe ziare.com

Cel mai periculos lucru de pe Pământ: dacă stai lângă el 5 minute, te omoară în 2 zile și este foarte aproape de România citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Fosta lui Dorian Popa, fana ținutelor care-i arată formele voluptoase și bronzul. Babs, în fustă minusculă sau rochie cu spatele gol