”Fără precedent”: Shakira a apărut în spatele reporterului și ce a urmat e ”nemaivăzut în direct la TV”
articol scris de Digi Sport11.06.2026, 17:18
SuperLiga: Csikszereda - FCSB, duminică, 20:30, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - ”U” Cluj, duminică, 17:30, DGS 1
Shakira (49 de ani) este din nou în centrul atenției, cu ocazia Cupei Mondiale 2026.
Artista din Columbia cântă imnul oficial al competiției care se dispută în Statele Unite ale Americii, Canada și Mexic și este prezentă la Ciudad de Mexico pentru meciul de deschidere a Cupei Mondiale, Mexic - Africa de Sud, care se joacă joi, de la ora 22:00.
Galerie Foto
Moment viral la TV, cu Shakira
În preziua deschiderii Cupei Mondiale, jurnalistul argentinian Marcelo Benedetto făcea o transmisiune în direct de pe stadionul Azteca, cel care găzduiește meciul Mexic - Africa de Sud, dar a abandonat tot când a aflat că Shakira tocmai a intrat în stadion.
În imaginile devenit virale, Marcelo Benedetto își oprește discursul despre meci și despre Cupa Mondială și le spune colegilor din platou: ”Vine Shakira, mă duc după Shakira”.
Total neașteptat, Marcelo Benedetto a plecat de la cadru și s-a dus după Shakira, care intrase alături de echipa sa pe suprafața de joc, pentru că își dorea neapărat o poză cu artista din Columbia, pe care a obținut-o.
”Normal că a făcut o poză pentru contul lui de Instagram”, a reacționat unul dintre invitații din studio.
”Nemaivăzut în direct la TV: Shakira apare deodată și ce a urmat este fără precedent”, titrează As.com.
imagínate ser periodista y dejar la trasmisión en vivo, para ir a buscar a Shakira, Dios mío, lo que causa está mujer es una locura, dejó el micrófono y, la persiguió para la foto, sus compañeros felices.
— Shakira World 💎 (@shakiracarla) June 11, 2026
Todos seriamos Marcelo Benedetto. pic.twitter.com/1Kp6fO2swx
Shakira va cânta la ceremonia de deschidere a Cupei Mondiale
Ceremonia de deschidere a Cupei Mondiale, de pe stadionul Azteca din Ciudad de Mexico, are loc de la ora 20:30.
Shakira va cânta pe stadion alături de rapperul nigerian Burna Boy melodia ”Dai Dai”, imnul oficial al competiției.
De asemenea, pe lângă aceștia, artiști precum Alejandro Fernandez, Belinda, Danny Ocean, J Balvin, Lila Downs, Los Angeles Azules, Mana și Tyla vor cânta și ei la festivitatea de deschidere
Shakira a cântat la festivitatea de deschidere a Cupei Mondiale și la ediția din 2010, organizată de Africa de Sud, când, la fel ca acum, a interpretat imnul competiției, melodia ”Waka-Waka”, devenită hit.
Etichete: shakira
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții