S-a aflat decizia luată de Cristiano Bergodi
articol scris de Digi Sport11.02.2026, 23:54
SuperLiga: U Cluj - Csikszereda, sâmbătă, 19:00, DGS 1
La Liga: Real Madrid - Real Sociedad, sâmbătă, 22:00, DGS 1
”U” Cluj a câștigat cu 2-0 meciul cu Oțelul Galați și s-a calificat în sferturile Cupei României.
La finalul partidei, Eugen Cebotaru, antrenorul secund al lui ”U” Cluj, a fost prezent la flash-interviu, pentru că ”principalul” Cristiano Bergodi este suspendat pentru că a fost eliminat la scandalul uriaș de la finalul derby-ului cu CFR.
Cristiano Bergodi a decis să rămână acasă la meciul cu Oțelul Galați
Eugen Cebotaru a dezvăluit că Bergodi a decis să stea acasă și să vadă la televizor meciul cu Oțelul Galați, deși, de obicei, antrenorii suspendați privesc partidele din înaltul tribunei și chiar discută cu cei de pe bancă, deși regulamentele interzic.
”Cred că Mister, de acasă, este mândru. A fost decizia lui să rămână acasă și se pare că a fost decizia bună, dacă a ieșit victorie. Planul de joc a fost pregătit din timp, am pregătit diferite situații și a ieșit cu bine. S-a pierdut multă energie, băieții trebuie refăcuți acum, că urmează alt meci foarte important pentru noi.
E o victorie foarte mare pentru noi, pentru băieți, pentru moralul lor, pentru că a fost o perioadă foarte încărcată și fizic, și mental. E o victorie importantă.
Jucătorii s-au integrat foarte rapid la echipă, cei care intră de pe bancă își aduc aportul, e un lucru îmbucurător. Lukic e un jucător important pentru noi”, a declarat Eugen Cebotaru.
VIDEO Rezumat ”U” Cluj - Oțelul 2-0
Etichete: cristiano bergodi , eugen cebotaru
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții