Denis Alibec și Constantin Budescu, în meciul cu Suedia / Foto: Sport Pictures

Constantin Budescu, turist de lux la naționala României! N-a ieșit de sub pătură la meciul cu Suedia

16.11.2019, 19:13
  • BASCHET: Fenerbahce - Monaco, miercuri, 20:45, DGS 3

• Champions League: Borussia Dortmund - PSG, miercuri, 22:00, DGS 1

Cosmin Contra l-a selecționat pe Constantin Budescu pentru dubla cu Suedia și cu Spania, dar, cel puțin pentru primul meci, cel de vineri seară, nu l-a luat deloc în calcul pe fotbalistul Astrei, dorit iar de Gigi Becali la FCSB.

Budescu a fost rezervă la întâlnirea cu scandinavii, dar nu a bifat niciun minut. În schimb, colegul său Denis Alibec a jucat, fără a se evidenția cu ceva. De altfel, la final, Alibec l-a cam atacat pe Contra atunci când a dezvăluit ce i-a spus selecționerul când a intrat pe teren.

Budescu nu a fost scos nici la încălzire în timpul meciului cu Suedia

Revenind la Budescu, acesta nu a intrat deloc în planurile lui Contra, nici măcar după ce oaspeții au deschis scorul. Mai mult, internaționalul român nu a fost scos nici măcar la încâlzire, alături de alți colegi de-ai săi, care au început meciul pe bancă, precum Florinel Coman, Dan Nistor, Iulian Cristea sau Denis Alibec.

Budescu nu s-a ridicat de pe bancă și nu a ieșit de sub pătură decât la finalul reprizelor.

”Încearcă și tu ceva!”. Mesajul lui Cosmin Contra pentru Denis Alibec în momentul schimbării

Cosmin Contra a făcut ultima schimbare în minutul 73, când l-a băgat în teren pe Denis Alibec. Deși mai erau 20 de minute de joc, selecționerul a părut resemnat. ”Nu mi-a zis nimic, mi-a zis să încerc să fac ceva”, a dezvăluit atacantul că i-a transmis Contra, înainte să-l introducă în joc.

”Am făcut un meci foarte slab, ne-au dominat din toate punctele de vedere. A fost diferență foarte mare, nu am avut niciun șut pe spațiul porții, nu? Nu mi-a spus nimic când am intrat pe teren. Nu erau multe de spus.

Mi-a spus să încerc să fac ceva. Era greu să revenim de la 2-0. Sper să batem pe Spania și să încheiem preliminariile cu un meci frumos. Ne legăm de orice șansă și să sperăm că vom ajunge acolo”, a spus Alibec, după meci.

Denis Alibec a fost ultima schimbare făcută de Cosmin Contra. Atacantul a fost introdus în minutul 73, la scorul de 2-0 pentru nordici, în locul lui Nicolae Stanciu.

Etichete: denis alibec , cosmin contra , constantin budescu , romania suedia , preliminarii euro 2020

O olandeză cu depresie va fi eutanasiată, pentru că „nu mai poate face față”. Are doar 28 de ani

O olandeză de 28 de ani, sănătoasă din punct de vedere fizic, a decis să fie eutanasiată, pentru că - spune ea - nu mai poate lupta cu depresia, autismul și cu tulburarea Borderline.

Barcelona nu mai stă la discuții: îi reziliază contractul fotbalistului pe care a plătit 36.000.000€. Anunțul spaniolilor

Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova

A făcut 5-4 în minutul 90+5 și a scris istorie! Echipa care, după 121 de ani, va juca în premieră în cupele europene

Au mers la teatru, dar comportamentul lor a fost inacceptabil! Spectatorii au cerut să fie dați afară: ”Erau chiar lângă noi”

Video ”Execuție” în 21 de minute! Ostapenko nu a suportat umilința și a izbucnit. Gestul făcut și la finalul meciului

Live Video&Score Bayern - Real Madrid 2-2, ACUM, Digi Sport 1. Vinicius a reușit o ”dublă” și a restabilit egalitatea

Foto MM Stoica n-a mai răbdat și i-a răspuns lui Tudorel Stoica. ”Trăiești o mare dezamăgire”

A fost la un pas de finala Europa League cu FCSB, iar acum a luat o decizie total neașteptată

Obiectivele imediate trasate lui Dan Petrescu. ”Va fi directorul echipei”

Avertisment pentru Denis Alibec, înainte de posibilul transfer la FCSB: ”Va păți exact ca data trecută”

Denis Alibec, drum liber către FCSB: a marcat, dar echipa sa a terminat ultima în Qatar și a retrogradat

PEROZO tânără a creat isterie în mediul online după ce a dezvăluit de ce îi plac bărbații în vârstă: „Mă simt în siguranță”

FILM NOWFiicele lui Nicole Kidman, apariție rară pe covorul roșu alături de mama lor. Puștoaicele au atras toate privirile

Situație ”explozivă” la națională înainte de EURO 2024! Jucătorul român riscă să rateze turneul final din Germania citeşte ştirea pe Prosport.ro

Simona Halep, invitată să joace la Paris! Anunțul surprinzător al francezilor. Cum va reacționa românca citeşte ştirea pe ziare.com

Toți șoferii care au asta în mașină iau amendă 2.900 lei și permisul suspendat. Se confiscă pe loc citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Lady Gaga, în fustă scurtă de tenis, la sport cu iubitul. Solista și Michael Polansky își trăiesc iubirea discret