Meciul Norvegia U20 - România U20 / Foto: Fcaebook @Echipa națională de fotbal a României

Norvegia U20 - România U20 4-0. Elevii lui Daniel Pancu au încasat trei goluri în primele 14 minute

27.03.2023, 20:58
  • SuperLiga: Petrolul - Botoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

România U20 a pierdut meciul cu Norvegia U20, scor 0-4, în cadrul turneului Elite League.

În precedentul meci din Elite League, România U20 a remizat cu Portugalia U20, scor 1-1.

Norvegia U20 - România U20 4-0. ”Tricolorii”, fără replică în fața nordicilor

După primul sfert de oră din meci, elevii lui Daniel Pancu erau conduși deja cu trei goluri.

Seedy Jatta a reușita dubla în minutele trei și 12, în timp ce Lasse Nordas a înscris în minutul 14 pentru 3-0.

Cele trei goluri au fost și cele care au stabilit scorul primei reprize.

Petter Dahl a fost cel care a stabilit rezultatul final al meciului. Norvegianul a punctat în minutul 89 și astfel a închis tabela de marcaj la 4-0.

Echipele meciului Norvegia U20 - România U20

Norvegia U20: Thorkildsen – Jenssen, Ostrom, Lovik, Gulliksen, Nordas, Skaret, Therkelsen, Emilsen, Mvuka, Jatta

România U20: Alexandru Borbei – Bogdan Oteliță, Cristian Ignat, Matei Ilie, Gabriel Buta, Costin Amzăr – Andrei Pandele, Ovidiu Perianu, Alexandru Mogoș, Mario Bratu – Ianis Stoica

Etichete: daniel pancu , romania u 20 , norvegia u20 , elite league , norvegia u20 romania u20

Sunt extratereștrii pe K2-18b? Telescopul James Webb a fost îndreptat spre planeta pe care au fost detectate semne de viață

Semne de viață extraterestră au fost observate pe o planetă îndepărtată. Potrivit astronomilor, ei au detectat un compus chimic „produs doar de viață” pe Planeta K2-18b, din constelația Leului. Descoperirea făcută acum un an a fost studiată, vineri, cu ajutorul telescopului James Webb, iar rezultatele vor fi aflate peste câteva luni.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

S-a aflat de ce Parma l-a exclus din lot pe Dennis Man! Anunțul făcut în Italia

Promovare! Vor juca din nou în prima ligă, la 8 ani de când au marcat întreaga lume a fotbalului

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

”E cel mai bun atacant român”. Mihai Stoica nu s-a ferit de cuvinte, după titlul câștigat de FCSB

Românii fac legea în Turcia! Ce s-a întâmplat în prima repriză a partidei Trabzonspor - Gaziantep

Bogdan Lobonț s-a enervat la conferința de presă: ”Nu puteți să-mi spuneți asta!”

Live Video&Text Poli Iași - UTA 0-1, LIVE VIDEO, ACUM, pe DGS 1. ”Bătrana Doamnă”, în avantaj

”Vor pleca mulți”. Șucu l-a pus antrenor pe Lobonț, dar Pancu e convins că Rapid va avea alt ”principal”

S-a dat verdictul în cazul lui Liviu Ungurean. Ce veste a primit liderul galeriei lui Rapid

PEROZAmal Clooney, într-o rochie mini de peste 20.000 de dolari. Avocata și-a arătat picioarele perfecte la o cină în New York

FILM NOWCum arată Tia Carrere la peste 20 de ani de la serialul "Vânătoarea de comori". Într-o rochie scurtă și decoltată, la 57 de ani, actrița pare că a făcut un pact cu timpul

Gigi Becali a dezvăluit ce mesaj a primit de la Dan Șucu și ce a făcut Cristi Borcea, după ce FCSB a luat titlul! citeşte ştirea pe Prosport.ro

FCSB e campioana României după 9 ani! Meciul decisiv, contra lui Gică Hagi citeşte ştirea pe ziare.com

Omul de la care vine expresia "Să moară Cibilan!". Ultimul haiduc al Bucureștilor, de la întors banii cu lopata la o baracă în sărăcie lucie citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Kanye West, din nou în centrul atenției. Reacții după ce rapperul i-a făcut un „compliment” deplasat Biancăi Censori