Dan Petrescu / Foto: Sport Pictures

Era Dan Petrescu problema? Ce s-a întâmplat la primul meci jucat de Jeonbuk după demisie

07.04.2024, 10:40
  • Baraj SuperLigă: Botoșani - Mioveni, vineri, 20:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, vineri, 22:00, DGS 1

Jeonbuk a disputat duminică dimineață primul meci de după plecarea lui Dan Petrescu (56 de ani) de pe banca tehnică.

Formația lăsată pe ultimul loc de antrenorul român nu a reușit să pună capăt seriei negre prin care trece și a pierdut pe teren propriu în fața lui Gangwon, scor 2-3.

Jeonbuk a pierdut primul meci de după plecarea lui Dan Petrescu

Gangwon a deschis scorul în minutul 42, dar fosta echipă a lui Petrescu a restabilit egalitatea în al șaptelea minut de prelungiri.

După pauză, oaspeții au punctat în minutele 70 și 74, iar gazdele au redus din diferență în minutul 90+8, prea târziu pentru a mai forța măcar o remiză.

Banca celor de la Jeonbuk a fost ocupată de Won-jae Park la acest meci. Anterior, Jeonbuk pierduse cu Jeju, scor 0-2. A fost duelul în urma căruia Petrescu a decis să demisioneze.

Jeonbuk nu mai știe cum e să câștige

Cei de la Jeonbuk nu reușesc momentan să redreseze corabia după plecarea lui Petrescu, semn că problema nu a fost doar la nivelul băncii tehnice.

Înfrângerea cu Gangwon i-a adus pe cei de la Jeonbuk la 9 meciuri la rând fără victorie și au rămas pe ultimul loc în campionat, cu doar trei puncte în primele șase etape.

Etichete: dan petrescu , jeonbuk

Motivul tulburător pentru care bărbatul dispărut și găsit în viață după 27 de ani, la doar 100 de metri de casa lui, nu a cerut ajutor

Un tânăr care a fost răpit în urmă cu 27 de ani și a fost găsit acum, în viață, în beciul vecinului său, la doar 100 de metri de casă, nu a strigat după ajutor din cauza unui motiv tulburător, scrie presa algeriană.

Exclusiv Ilie Dumitrescu a văzut ipostaza cu ”pătrățelele” fotbaliștilor de la Corvinul și a reacționat: ”Vrei să-ți spun ceva?”

Presa din Grecia, tranșantă după ce PAOK-ul lui Lucescu a ajuns să aibă titlul la mâna ei: "La gunoi!"

Foto A "măcelărit" imnul în fața a 70.000 de oameni și a ajuns să fie batjocorit în întreaga țară: "Retrage-te!"