Răzvan Lucescu / Foto: Profimedia

Cui a dedicat Răzvan Lucescu victoria reușită în derby-ul cu Panathinaikos: ”Trăiește foarte intens”

01.04.2024, 09:05
  • La Liga: Las Palmas - Real Betis, joi, 20:30, DGS 4

• La Liga: Almeria - Barcelona, joi, 22:30, DGS 1

PAOK Salonic, formație pregătită de Răzvan Lucescu (55 de ani), s-a impus, în deplasare, în fața celor de la Panathinaikos, scor 3-2, în derby-ul etapei cu numărul 2 din play-off-ul SuperLigii Greciei

Golurile din acest meci au fost marcate de Bernard (minutele 29 și 90+3) pentru gazde, respectiv Kiril Despodov (minutul 2), Brandon Thomas (minutul 37) și Stefan Schwab (minutul 89 - penalty) pentru trupa tehnicianului român.

Răzvan Lucescu: ”Victoria cu Panathinaikos i-o dedicăm patronului Ivan Savvidis”

La flash-interviul de după partidă, Răzvan Lucescu a susținut că, împreună cu jucătorii săi, îi vor dedica victoria obținută în derby-ul cu Panathinaikos lui Ivan Savvidis, patronul lui PAOK, care de curând (miercuri, 27 martie) a împlinit vârsta de 65 de ani, dar și suporterilor formației din Salonic.

"Vreau să vă spun că îi dedicăm această victorie lui Ivan Savvidis (n.r. patronul lui PAOK), de ziua lui. El trăiește foarte intens alături de echipă în viața de zi cu zi, se implică foarte mult, chiar și de la distanță, dar și suporterilor care ne ajută și au venit să ne încurajeze. Asta este un răspuns la unitatea pe care o avem”, a spus Lucescu, potrivit Metrosport.gr

După succesul obținut în derby-ul cu Panathinaikos, PAOK Salonic se află pe locul secund în play-off-ul SuperLigii Greciei, cu 63 de puncte, la două puncte în spatele liderului AEK Atena, cu 8 etape înainte de terminarea acestei ediții de campionat.

Pentru PAOK Salonic urmează meciul, de pe teren propriu, împotriva celor de la Lamia (formația aflată pe locul 6, ultimul din play-off).

Clasamentul play-off-ului SuperLigii Greciei

Etichete: razvan lucescu , grecia , paok salonic , panathinaikos , ivan savvidis

Bărbatul omorât în bătaie de doi tineri de 16 și 20 de ani lângă Parcul Crângași a încercat să apere două fete

Bărbatul de 46 de ani care a fost omorât de doi tineri, de 16 și 20 de ani, lângă Parcul Crângași din București, a încercat să apere două fete, fiicele iubitei lui, care îl însoțeau.

Nota primită de Radu Drăgușin, după ce a jucat peste 100 de minute cu Manchester City

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius Junior! Gestul făcut imediat apoi de starul lui Real Madrid

Video Ce a spus Ange Postecoglou despre Radu Drăgușin chiar pe gazon, imediat după meciul cu Manchester City

Radu Drăgușin i-a făcut pe spanioli să exclame ”Incredibil! Inexplicabil!” în meciul cu City. Reacția lui spune totul

Video Victorie istorică! Corvinul Hunedoara a câștigat Cupa României, după ce a învins-o pe Oțelul la penalty-uri

Foto Antrenorul FCSB-ului, invitat-surpriză la meciul lui PAOK

Exclusiv Au dat lovitura! Câți bani a câștigat fiecare jucător de la Corvinul pentru Cupa României

Foto Cele 10.000.000€ investite în ”bijuteria” Bucureștiului încep să se vadă: ultimele detalii de la Berceni Arena

Florin Talpan nu a iertat pe nimeni: atac la FCSB și replică pentru Ilie Năstase!

”Mourinho al săracului”. Cum a fost caracterizat Răzvan Lucescu, după ce PAOK a ajuns la un pas de titlu

Presa din Grecia, tranșantă după ce PAOK-ul lui Lucescu a ajuns să aibă titlul la mâna ei: "La gunoi!"

PEROZKim Kardashian, cu părul blond și îmbrăcată într-o rochie mulată, un look în stilul Pamela Anderson, anii '90: „Babewatch”

FILM NOWCum arată Eva Green la 18 ani de când a fost fată Bond. A făcut furori în două apariții în aceeași zi la Cannes

Prima reacție milionarului Dorin Mateiu, bărbatul de 57 de ani care s-ar iubi cu Simona Halep! Ce zice de relație citeşte ştirea pe Prosport.ro

Simona Halep a vorbit despre finalul carierei: ”Vreau să mă retrag de pe teren” VIDEO citeşte ştirea pe ziare.com

ITP la 6 luni pentru acești șoferi români, s-a schimbat legea. Care sunt mașinile vizate citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Lidia Buble, într-un top extrem de decoltat. Val de reacții în mediul online: „Cea mai frumoasă femeie”