Cunha și rana din meciul Ecuador - Brazilia, făcută de Dominguez / Foto: Instagram-@cunha

Cum arată gâtul lui Cunha, după intrarea ”zburătoare” a portarului Dominguez. ”Să văd cum explic asta acasă” :))

28.01.2022, 11:09
  • SuperLiga: Hermannstadt - CFR Cluj, sâmbătă, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Petrolul, sâmbătă, 21:30, DGS 1

Ecuador și Brazilia au încheiat la egalitate, 1-1, în meciul din runda a 15-a din preliminariile Campionatului Mondial din 2022, meci marcat de faze litigioase de arbitraj.

În minutul 15, gazdele au rămas în 10, după ce portarul Alexander Dominguez (34 de ani) a intrat, din săritură, cu talpa, direct în gâtul lui Cunha. Atacantul lui Atletico Madrid s-a ales cu o lovitură urâtă pe gât, dar a decis să continue meciul, după ce a primit îngrijiri medicale.

Faza s-a viralizat rapid, astfel că fotbalistul s-a trezit după meci cu mesageria plină, dar și cu alte mesaje primite pe social media. Așa că, după meci, Cunha a postat o imagine grăitoare pe Insta Story. El, nu numai că nu era supărat, dar a tratat faza și cu umor.

”Vă mulțumesc pentru mesaje, sunt bine. Doar că am o o problemă. Să văd cum explic acasă...”, a scris Cunha pe Instagram, arătând rana de pe gât și de pe piept.

Acțiunea lui Domínguez asupra lui Cunha, în minutul 15 al meciului, a reprezentat doar prima eliminare. În minutul 20, când scorul era 1-0 pentru Brazilia grație reușitei lui Casemiro, a venit și a doua eliminare.Emerson Royal a fost trimis la cabine pentru cumul de cartonașe galbene.

Alisson a văzut de două ori cartonașul roșu în Ecuador - Brazilia, dar a terminat meciul pe teren

Apoi, peste alte șase minute, arbitrul Wilmar Roldan a scos cartonașul roșu pentru a treia oară, pentru a i-l arăta lui Alisson, portarul de la Liverpool al Braziliei, care a ridicat piciorul mult prea sus și l-a lovit în zona capului pe Enner Valencia.

Deși a existat o lovitură, centralul, după revederea fazei la monitorul VAR, a revenit asupra deciziei și Alisson a rămas doar cu un cartonaș galben.

Alisson a mai văzut o dată cartonașul roșu, în prelungiri, când, la o ieșire pe centrare, l-a doborât pe Angelo Preciado, iar centralul a dictat lovitură de la 11 metri și eliminare pentru portarul lui Liverpool.

După ce a fluierat, Wilmar Roldan a mers să revadă faza și a observat că, de fapt, Alisson nu și-a lovit adversarul, astfel că a anulat ambele decizii.

„UE și-a pierdut mințile. Este un gest sinucigaș”. Moscova despre ajutorul european acordat Ucrainei

Uniunea Europeană "şi-a pierdut minţile" şi se îndreaptă spre ruină prin alocarea de fonduri suplimentare pentru ajutorul militar destinat Ucrainei, a declarat vineri Ministerul rus de Externe, citat de Reuters, scrie Agerpres

MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. Anthony Martial a semnat

Victorie! Costel Pantilimon a întors decizia la TAS și trebuie să primească o sumă uriașă

FCSB riscă să fie depunctată de FRF

Are o afacere de peste 200.000.000 de euro și a anunțat că vrea să preia o echipă de tradiție din România

Răsturnare de situație în cazul Simonei Halep

Dorinel Munteanu, tiradă la interviu: s-a legat de Maftei, arbitri, "specialiști" și chiar și de fanii Oțelului!

Exclusiv "E admisibil așa ceva?" Reacții-fulger după gestul "incredibil" făcut de Dorinel Munteanu în văzul tuturor

Niță a luat 4 goluri, Stanciu a făcut spectacol! Ce a ieșit la meciul contra lui Toney, Mahrez și Firmino

David Maftei a dezvăluit ce i-a spus Dorinel Munteanu la faza care a stârnit un val uriaș de critici

MERCATO 2022 | Toate transferurile verii sunt AICI!

MERCATO în Europa | Toate transferurile din vara lui 2020 sunt AICI. Juventus l-a luat pe Federico Chiesa de la Fiorentina

PEROZPicioare lungi, privire magnetică, rochie minusculă. Când s-a întors într-o parte, toți ochii au fost țintă la Heidi Klum

FILM NOWGeorge Clooney este regele farselor la Hollywood. Gluma pe care i-a făcut-o lui Tom Cruise. S-a folosit de numele lui Brad Pitt

Transferul uriaș cu care Dinamo vrea să dea lovitura în Superliga! A fost la Manchester United și e jucător de națională citeşte ştirea pe Prosport.ro

O rudă a lui Novak Djokovic a preluat conducerea Federației Sârbe de Tenis citeşte ştirea pe ziare.com

Răsturnare de situație în cazul lui Mario Iorgulescu. De ce i s-a anulat condamnarea la 13 ani de închisoare. Ce urmează pentru tânărul milionar citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Katy Perry, într-o pereche de pantaloni scurți și o jachetă minusculă. Artista și-a etalat cu mândrie talia de viespe