Foto Mbappe nu și-a crezut idolul! A trebuit să-i atingă obrazul lui Ronaldo pentru a-i da dreptate

20.01.2023, 07:53
  • SuperLiga: CFR Cluj - Rapid, duminică, 21:30, DGS 1

• SuperLiga: Petrolul - Oțelul, duminică, 15:30, DGS 1

O fază interesantă i-a avut în prim-plan pe Cristiano Ronaldo (37 de ani) și Kylian Mbappe (24 de ani), joi seara, la partida amicală dintre All Star Riyadh și Paris Saint-Germain.

• Francezii s-au impus cu 5-4, grație golurilor reușite de Messi (min. 3), Marquinhos (min. 43), Ramos (min. 53), Mbappe (min. 60), Ekitike (min. 78). Pentru saudiți au marcat Ronaldo (min. 34 și 45+6), Jang (min. 56) și Talisca (min. 90+4).

Mbappe a verificat personal obrazul lui Ronaldo

Înainte de startul reprizei secunde, camerele au surprins un dialog între Kylian Mbappe și arbitrul partidei, în care francezul îi făcea semne că nu ar fi fost penalty la faza din minutul 34, când Ronaldo a marcat primul său gol al meciului.

Atunci, portughezul s-a înălțat mai mult decât a sărit Keylor Navas cu brațele și a fost lovit peste față de costarican.

• A fost acordată lovitură de la 11 metri, iar Ronaldo a restabilit egalitate 1-1.

Cristiano Ronaldo a sesizat discuția lui Mbappe și a ținut să intervină, arătându-i obrazul lui Mbappe, cu zgârietura pe care Navas i-a provocat-o.

Lusitanul chiar l-a rugat pe Mbappe să vină și să se convingă singur că a fost lovit la faza penalty-ului, iar francezul s-a conformat.

Mbappe s-a apropiat și a pus mâna pe obrazul lui Ronaldo, pentru a observa mai bine dacă există vreun semn. Acesta s-a convins că lovitura primită a fost autentică și a fost nevoit să recunoască cele susținute de Ronaldo.

Se știe foarte bine faptul că, atunci când era mic, Kylian Mbappe avea camera ticsită cu postere în care apărea Cristiano Ronaldo în tricoul celor de la Real Madrid. În plus, Lotin a recunoscut că Ronaldo este idolul său din fotbal.

Etichete: psg , ronaldo , arabia saudita , mbappe

Cine a ucis-o pe Karen în 1966? Misterul a fost elucidat abia acum, iar descoperirea a provocat stupoare

La aproape 60 după comiterea unei crime brutale, poliția l-a găsit și arestat pe autor datorită tehnicilor criminalistice de ultimă generație.

Foto După ce s-a lăsat filmată la duș, alături de soțul ei, a semnat contractul vieții. ”Ne vedem acolo”

E gata să plece la 5.000 km distanță, după ce amanta a născut al doilea copil, iar soția al patrulea. Pe cine ia cu el

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: ”Ei nu i-a plăcut niciodată”. S-a spus că soția l-a părăsit după accidentul teribil

Exclusiv ”Daniel Niculae, OUT de la Rapid - Șumudică, antrenor”. Mutări spectaculoase în Giulești. Cine va fi președinte

NE-BU-NI-E! O echipă din liga secundă a marcat în minutul 90+9, a câștigat Cupa și va juca în Europa League

Exclusiv ”Dacă-l luați pe Prunea, v-am distrus!”. Răsturnare de situație! ”Petrescu m-a vrut și înaintea lui Balaj”

Foto Clasamentul din play-out, după ”U” Cluj - Dinamo: ”Câinii roșii” au urcat pe loc de baraj. Programul meciurilor rămase

Ioan Ovidiu Sabău a spus lucrurilor pe nume, după ”U” Cluj - Dinamo

Reacția lui Zeljko Kopic, după ce Dinamo a ratat victoria cu ”U” Cluj: ”Aceeași poveste în fiecare săptămână”

Nota primită de Nicolae Stanciu, după meciul în care echipa sa a primit 4 goluri în 25 de minute

Echipa lui Nicolae Stanciu și Cosmin Contra, umilită în Arabia Saudită: în minutul 25 era 4-0 pentru Al-Ahli

PEROZCum arată Adelina Pestrițu în costum de baie, după ce a renunțat la implanturile mamare. Vedeta are o siluetă de invidiat

FILM NOWMike Myers, greu de recunoscut la 60 de ani. Interpretul lui Austin Powers a renunțat să-și mai vopsească părul

Patronul din Superligă care se umple de bani de pe urma transferului uriaș pe care-l va face Gigi Becali! „Iau milioane” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Fostul antrenor al lui Dinamo a dat lovitura în afaceri! Vinde pantofi scumpi în Franța citeşte ştirea pe ziare.com

Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Adele, elegantă, pe tocuri, la un meci din NBA, alături de partenerul ei de viață. „Cât de frumoasă ești!”