Nicolae Stanciu / Foto: twitter@damac_club

Nota primită de Nicolae Stanciu, după ce a reușit un nou gol de generic pentru Damac

26.09.2023, 08:17
  • Media: Fotbal Club, vineri, 19:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - Rapid, vineri, 20:30, DGS 1

Nicolae Stanciu (30 de ani) a fost din nou decisiv pentru Damac FC, noua sa echipă.

Formația antrenată de Cosmin Contra a reușit să se califice mai departe în Cupa Regelui, după ce a învins-o pe Al Qaisumah, scor 2-1.

Pentru al doilea meci la rând, Nicolae Stanciu a reușit să marcheze pentru Damac. În minutul 31 al partidei, decarul naționalei României a înscris superb dintr-o lovitură liberă din colțul careului și a stabilit scorul pauzei.

În cea de-a doua repriză, echipa lui Cosmin Contra și-a dublat avantajul, după ce gambianul Assan Ceesay a marcat.

Scorul final a fost stabilit în minutul 77, după ce Sultan Faqihi și-a introdus mingea în propria poartă.

Pentru evoluția din meciul contra celor de la Al Qaisumah, Nicolae Stanciu a fost notat de către site-ul de specialitate Sofa Score cu 7,4, a doua cea mai mare notă din echipă, după mijlocașul croat Damagoj Antolic, care a primit 7,5.

Cea mai mică notă a celor de la Damac a fost primită de către fundașul Sultan Faqihi (6.2).

Nicolae Stanciu marcase un eurogol și în ultimul meci. Ce au scris ibericii despre "trasorul" de la 35 de metri

În meciul precedent, Nicolae Stanciu i-a ridicat în picioare pe șeici. Internaționalul român, recunoscut pentru execuțiile fine pe care le are, a șutat excelent dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 35 de metri de poarta lui Bono.

Portarul care a fost dorit de Real Madrid nu a putut face nimic în fața lui Stanciu, iar lovitura căpitanului naționalei României a ajuns și în atenția presei din Spania.

"Damac, echipa condusă de Cosmin Contra, a profitat de o greșeală a lui Bono, care a fost învins cu o lovitură liberă directă. Fotbalul nu a fost corect cu fostul portar de la Sevilla, deoarece, dacă nu ar fi fost marocanul, Al Hilal ar fi pierdut meciul la o diferență mai mare. Adevărul este că Bono ar fi putut face mai mult în poartă la șutul lui Stanciu", au notat jurnaliștii de la AS.com.

Etichete: cosmin contra , nicolae stanciu , damac

Ucis pentru că a refuzat să fie evacuat din calea „orașului viitorului”. Sate întregi au fost rase de pe hartă pentru proiectul NEOM

Autoritățile saudite au permis utilizarea forței letale pentru a face loc unui oraș al viitorului pe care Arabia Saudită îl construiește în deșert cu ajutorul a zeci de companii din Occident, potrivit unui fost ofițer al serviciilor de informații citat de BBC.

Alegerea făcută de UEFA, după ce Real Madrid - Bayern s-a lăsat cu o controversă uriașă de arbitraj

Foto A fost sau n-a fost ofsaid? Tehnologia a intervenit, în cazul fazei decisive care a declanșat scandalul din Real - Bayern

Specialistul a explicat tot, după faza decisivă care a declanșat un scandal uriaș la Real - Bayern + Momentul, cadru cu cadru

News Alert Reacția lui Marius Șumudică, după ce Dan Șucu l-a sunat să-i comunice decizia luată

S-au încheiat negocierile de la palat pentru Florinel Coman

Denis Alibec, ”NU” pentru FCSB!

Noi semne de întrebare legate de transferul lui Florinel Coman. ”Vreau să stea cu noi”

Elias Charalambous a numit singurul jucător OUT de la FCSB pentru meciul cu CFR Cluj

Patronul lui Dinamo Kiev a fost întrebat dacă-l readuce pe Mircea Lucescu și a lămurit totul

Nota primită de Nicolae Stanciu, după meciul în care echipa sa a primit 4 goluri în 25 de minute

Echipa lui Nicolae Stanciu și Cosmin Contra, umilită în Arabia Saudită: în minutul 25 era 4-0 pentru Al-Ahli

PEROZFiica lui Ion Țiriac, vacanță în Namibia cu nepotul cel mare, Alexander. Distracție la proprietatea de milioane a fostului tenismen

FILM NOWElizabeth Hurley, fabuloasă în prag de 59 de ani, într-o rochie decupată în zona bustului. Și crăpătura de pe picior a fost de mare efect

Un patron din Superliga îi prelungește contractul antrenorului chiar dacă echipa retrogradează citeşte ştirea pe Prosport.ro

CTP, impresionat de efortul jucătoarelor noastre: "A fost ziua României la Roma" citeşte ştirea pe ziare.com

Până la 10 ani fără permis și, în situații extreme, închisoare pe viață. Singurele măsuri care ar putea face ordine printre șoferii români citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Beyonce, în cei mai scurți blugi și o ținută în culorile drapelului SUA. A pozat într-un hangar și a arătat cât e de sigură pe ea