Atletico Madrid - Barcelona / Foto: Getty Images.

Video Atletico Madrid - FC Barcelona 1-0. Gafa lui Ter Stegen a decis meciul de pe Wanda Metropolitano

21.11.2020, 23:55
  • SuperLiga: Petrolul - Botoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

Atletico Madrid s-a impus la limită pe teren propriu în fața Barcelonei, scor 1-0.

Madrilenii au avut prima ocazie a partidei în minutul 12, prin Llorente, care a lovit bara transversală din poziție ideală. Griezmann a dat replica pentru Barcelona, cu o minge trimisă peste poarta lui Oblak.

Messi putea deschide scorul în minutul 41, dar nu a putut profita de o pasă excelentă a lui Jordi Alba, iar mingea a fost respinsă de portarul lui Atletico.

Tot gazdele au reușit să înscrie, prin Carrasco. În finalul primei reprize, belgianul a profitat de o ieșire greșită a lui Ter Stegen și a înscris în poarta goală.

După acest meci, Atletico Madrid a urcat pe locul doi, cu 20 de puncte, la egalitate cu liderul Real Sociedad. Cu 11 puncte, Barcelona rămâne pe zece, la patru puncte distanță de locurile de Europa.

Atletico Madrid - FC Barcelona 1-0 (Carrasco 45+1)

Minutul 60: În urma unui duel cu Clement Lenglet, Angel Correa a căzut pe piciorul lui Gerard Pique, iar fundașul spaniol nu a mai putut continua partidă. Acesta a fost înlocuit de Sergino Dest.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45+2: Pauză!

Minutul 45+1: GOOOL Atletico! Carrasco profită de o ieșire greșită a lui Ter Stegen și trage de la 40 de metri în poarta goală.

Minutul 41: Șansă mare risipită de Messi! Decarul argentinian primește o pasă superbă de la Jordi Alba, dar nu reușește să-l învingă pe Oblak.

Minutul 12: Ocazie mare pentru Atletico Madrid. Llorente lovește bara transversală a porții lui Ter Stegen.

Minutul 1: Fluier de start!

UPDATE 21:10 - Echipele de start:

• Atletico Madrid: Oblak - Trippier, Savic, Gimenez, Hermoso - Llorente, Koke, Saul, Carrasco - Joao Felix, Correa
  • Barcelona: Ter Stegen - Roberto, Pique, Lenglet, Alba - Pjanic, de Jong - Dembele, Messi, Pedri - Griezmann

Cu patru victorii la rând în campionat, Atletico Madrid vrea să treacă și de Barcelona, care a avut un start oscilant de sezon. Sub comanda lui Ronald Koeman, catalanii se află pe locul 8 în acest moment, cu două meciuri în minus. Atletico are de asemenea două meciuri în minus, dar are șase puncte peste FC Barcelona și se află pe poziția 3.

Luis Suarez nu se va putea duela cu foștii săi colegi de pe Camp Nou, fiind infectat cu COVID-19.

LIVE VIDEO Atletico Madrid - FC Barcelona, de la 22:00, la Digi Sport 1. Echipele probabile

• Atletico Madrid: Oblak - Trippier, Felipe, Gimenez, Hermoso - Llorente, Koke, Saul, Carrasco - Felix, Correa
  • FC Barcelona: Ter Stegen - Dest, Pique, Lenglet, Alba - Pjanic, de Jong - Dembele, Messi, Pedri - Griezmann

Meciurile din La Liga pot fi urmărite în direct pe canalele Digi Sport și în format live video pe site-ul digisport.ro.

Clasamentul din La Liga

Etichete: atletico madrid , fc barcelona , video la liga , meciuri barcelona , meciuri la liga

Prinţul Paul al României a fost prins de poliţişti într-un resort din Malta. România va cere extrădarea acestuia

Prinţul Paul Phillipe al României, unul dintre fugarii celebri de la noi în țară, a fost prins în Malta. Potrivit surselor, era într-un resort, în vacanță, de unde ar fi fost ridicat de polițiști. Era fugit de aproape patru ani din România, unde este condamnat la 3 ani și 4 luni de închisoare.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul

Gabi Tamaș, gata să dea afară șase fotbaliști: ”Salariu mare și nu faci nimic”

Exclusiv Gata! Dan Petrescu s-a răzgândit

Au luat titlul cu FCSB și acum urmează să semneze contractele + Cine va pleca de la campioană

Exclusiv ”Dacă vine Gigi Becali cu un milion?”. Laszlo Dioszegi a dat răspunsul și și-a anunțat decizia finală

Transferul lui Florinel Coman e ”99% gata”

Antrenorul uriaș care a folosit 48 de echipe de start diferite în 49 de meciuri

Vestea primită de Horațiu Moldovan la patru luni de la transferul la Atletico Madrid

PEROZAmal Clooney, într-o rochie mini de peste 20.000 de dolari. Avocata și-a arătat picioarele perfecte la o cină în New York

FILM NOWCum arată Tia Carrere la peste 20 de ani de la serialul "Vânătoarea de comori". Într-o rochie scurtă și decoltată, la 57 de ani, actrița pare că a făcut un pact cu timpul

Gigi Becali a anunțat primul transfer al verii pentru Champions League! Semnează cu FCSB: ”Am vorbit cu el” citeşte ştirea pe Prosport.ro

FCSB e campioana României după 9 ani! Meciul decisiv, contra lui Gică Hagi citeşte ştirea pe ziare.com

Omul de la care vine expresia "Să moară Cibilan!". Ultimul haiduc al Bucureștilor, de la întors banii cu lopata la o baracă în sărăcie lucie citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Kanye West, din nou în centrul atenției. Reacții după ce rapperul i-a făcut un „compliment” deplasat Biancăi Censori