Barcelona, replică pentru Real Madrid: Deco s-a întâlnit cu agenții lui Erling Haaland

Real Madrid este la doar un pas să îl transfere pe Kylian Mbappe (25 de ani), iar Barcelona e gata să îi dea replica marii rivale.

Astfel, Deco (46 de ani) a fost desemnat să lucreze la cea mai importantă mutare din ultimii ani pe care catalanii o încearcă: Erling Haaland (23 de ani).

În cursul zilei de miercuri, 28 februarie, Deco a fost surprins la un restaurant din Barcelona, acolo unde s-a întâlnit cu agenții norvegianului.

Timp de două ore, oficialul catalanilor a discutat cu Maxwell, fostul jucător de la Barcelona și PSG, și Rafaela Pimenta despre posibilitatea ca Erling Haaland să ajungă pe Camp Nou.

Potrivit jurnalistului Gerard Moreno, transferul ”Bestiei” norvegiene în La Liga este foarte complicat, dar nu este imposibil.

• Erling Haaland a ajuns la Manchester City în vara anului 2022 de la Borussia Dortmund în schimbul a 60 de milioane de euro.
  • Norvegianul mai are contract cu ”Cetățenii” până în vara anului 2027.
  • 180 de milioane de euro este cota de piață a atacantului de 23 de ani, potrivit transfermarkt.com.

Erling Haaland, singurul jucător din istoria lui Man. City care a marcat în două meciuri câte cinci goluri

Manchester City s-a impus fără emoții pe terenul celor de la Luton, scor 6-2, în optimile de finală ale Cupei Angliei.

Criticat recent din cauza lipsei de goluri, după ce marcase doar trei goluri în șase meciuri, Erling Haaland le-a închis gura contestatarilor. Norvegianul a marcat de cinci ori în poarta lui Luton, iar Kevin de Bruyne a oferit patru pase de gol.

• Recent, Guardiola a fost întrebat în legătură cu forma mai slabă prin care trecea Erling Haaland, iar spaniolul a avertizat. ”Marii atacanți marchează o mulțime de goluri. Să nu îl criticați pentru că vă va închide gura. A lipsit două luni, iar săptămâna trecută a fost una incredibil de grea pentru el. Și-a pierdut bunica, nu este ușor pentru nimeni. Nu este în cea mai bună formă. Este normal după două luni de absență”, spunea Pep Guardiola, în urmă cu o săptămână.

Acest lucru s-a și întâmplat, iar Erling Haaland a ieșit la rampă.

Erling Haaland a reușit hat-trick-ul în prima repriză a meciului. Norvegianul a punctat în minutele 3, 18 și 40. La toate cele trei goluri ale atacantului a pasat decisiv Kevin De Bruyne. Norvegianul a reușit al patrulea gol al meciului în minutul 55, tot din pasa belgianului, iar trei minute mai târziu a reușit și al cincilea gol al serii.

”Cetățenii” au închis tabela de marcaj în minutul 72, când Kovacic a reușit să puncteze pentru 6-2 din pasa lui Stones.

Golurile gazdelor au fost marcate de Clark, care a semnat o ”dublă” în minutele 45 și 52.

Conform celor de la BBC, Erling Haaland a devenit primul jucător al lui Manchester City care înscrie 5 goluri în două meciuri diferite. Norvegianul a intrat definitiv în istoria ”Cetățenilor”.

• Anterior, Haaland a mai înscris 5 goluri în victoria lui City cu RB Leipzig în UCL, din martie 2023, scor 7-0.
  • De când și-a făcut debutul la City, Haaland a marcat 79 de goluri în cele 83 de meciuri jucate în toate competițiile.

Cum a ajuns „Regele Cripto” al Canadei, care trăia în vile de lux și conducea mașini scumpe, să fie răpit, bătut și arestat

Aiden Pleterski a fost răpit din centrul orașului Toronto în mijlocul nopții în decembrie 2022. Răpitorii l-au eliberat pe cel poreclit „Regele Cripto” după trei zile, dar cu o condiție: trebuia să facă rost de bani cât mai repede. Nu era ultima dată – și nici prima – când tânărul canadian, care se dădea drept un geniu al afacerilor cu criptomonede și promitea „investiții inteligente”, avea să intre în încurcătură, relatează BBC.

Tottenham a primit oferta pentru Radu Drăgușin și a dat răspunsul pe loc

Decizia luată de Parma, după ce Dennis Man a cerut un salariu de 2.000.000 € pe an

Foto Adrian Mutu s-a întâlnit cu ”my friend” Cristiano Ronaldo! Cadoul primit de la portughez

Acord! Luka Modric urmează să semneze ultimul contract din carieră! Salariu cu 50% mai mic

"A fost frânt!" Le-a cerut coechipierilor să nu-i paseze în meciul cu Manchester City și englezii au aflat totul

Răzvan Lucescu, Jose Mourinho și Thomas Tuchel, pe lista aceluiași club! Românul poate pleca de la PAOK pe o sumă uriașă

TREI cuvinte! Atât au transmis cei de la Bayer Leverkusen după ce au intrat în istorie

S-a supărat și nu mai semnează prelungirea cu Real Madrid! I-au promis un salariu uriaș și i-au garantat locul de titular

Viitorul antrenor al Rapidului a intrat în direct și a fost ironizat imediat! Hohote de râs în studio

Ianis Hagi a primit mingea în fața porții și ce a urmat i-a făcut pe spanioli să exclame: ”Am rămas fără cuvinte”

Ce a spus Jan Oblak, după primul meci la care Horațiu Moldovan a fost pe foaia de joc la Atletico Madrid

PEROZCe poreclă a primit Meghan Markle după vizita în Nigeria: „A fost greu să nu faci această comparație”

FILM NOWTom Cruise a primit cea mai mare lovitură de la fiica sa, Suri. Ce decizie a luat tânăra în vârstă de 18 ani

Anturajul lui Mateiu vuiește, după ce Simona Halep și-a luat apartament în Dubai chiar lângă el: „A contribuit și el!” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Calificări la Imola: Max Verstappen l-a egalat pe legendarul Ayrton Senna citeşte ştirea pe ziare.com

Cosmonautul rus uitat și abandonat în spațiu: Povestea neverosimilă a ultimului cetățean al URSS citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Anitta, cea mai senzuală braziliancă, în slip din jeans, pe plaja din Rio. Are o dezinvoltură aparte și un trup perfect