Carlo Ancelotti și Jude Bellingham, în timpul unui meci / Foto: Profimedia

Carlo Ancelotti, ”cucerit” de Jude Bellingham, după ”dubla” din ”El Clasico”: ”Va marca cel puțin 25 de goluri!”

28.10.2023, 20:24
  • Premier League: Man. City - West Ham, duminică, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - FCSB, duminică, 21:00, DGS 1

Real Madrid s-a impus în deplasare cu Barcelona, scor 2-1, în episodul cu numărul 255 din ”El Clasico”.

Reacția lui Carlo Ancelotti, după ”El Clasico”

Carlo Ancelotti (64 ani) a fost în culmea fericirii după succesul din ”El Clasico”. Antrenorul lui Real Madrid l-a lăudat pe Jude Bellingham (20 ani), care a decis meciul cu o ”dublă”.

Marele antrenor italian a fost surprins de faptul că mijlocașul englez înscrie aproape meci de meci. Acum, Ancelotti i-a trasat deja noul obiectiv elevului său: cel puțin 25 de goluri în acest sezon.

"Secretul jocului a fost diferența de atitudine de la prima la a doua repriză. În prima repriză am fost lenți, leneși, nu foarte agresivi. În a doua, dimpotrivă. Uneori se întâmplă să nu joci așa cum vrei. Nu eram la nivelul nostru. Uneori se poate întâmpla. A fost o primă parte de uitat. Din fericire, a doua a fost diferită și am reușit să câștigăm.

Bellingham a fost foarte eficient. Primul gol a fost grozav. Da, suntem surprinși de Bellingham. Mai ales de eficacitate. A marcat o mulțime de goluri. Ceea ce a surprins astăzi a fost șutul. Bellingham poate ajunge 25 de goluri pentru că a început foarte bine. Nu-l aveam în cap ca marcator.

Bellingham arată ca un veteran. Are o atitudine foarte bună. Golul remizei a schimbat dinamica. Mai multă putere, mai multă energie din partea noastră și mai multă slăbiciune pentru Barca, care până în acel moment jucase mai bine. Sezonul este foarte lung pentru toată lumea. Barca este încă o echipă grozavă. Trebuie să lupți până la final!”, a declarat Carlo Ancelotti, citat de Marca.

VIDEO cu rezumatul meciului Barcelona - Real Madrid 1-2:

Jude Bellingham, debut de senzație în ”El Clasico”

Jude Bellingham a demonstrat din nou de ce este unul dintre cei mai în formă jucători din lume, după ce a reușit o ”dublă” chiar în meciul contra Barcelonei. Mijlocașul englez a egalat în ”El Clasico”, în minutul 68. L-a învins pe Ter Stegen cu o ”torpilă” la care portarul german nu a avut nicio replică.

După golul de 1-1, Jude a punctat din nou, în minutul 90+2, și a stabilit scorul final. Este golul cu numărul 10 pentru englez, care e golgheterul La Liga.

Astfel, după ce a debutat cu gol la debut în La Liga și UEFA Champions League pentru Real Madrid, Bellingham a debutat cu goluri și în ”El Clasico”. Cifrele sale în acest sezon sunt următoarele: 13 meciuri, 13 goluri și 3 pase decisive.

• 150 de milioane de euro este cota de piață a lui Jude Bellingham, potrivit Transfermarkt.
  • Englezul are contract până în vara anului 2029 cu Real Madrid

Etichete: real madrid , barcelona , carlo ancelotti , el clasico

Și-a cumpărat o dubă și a transformat-o într-o locuință de lux cu 140.000 $. Cum arată în interior și cu cât vinde acum casa pe roți

După ani de zile în care a trăit și a amenajat rulote, o tânără a făcut o pasiune pentru transformarea lor și chiar a intrat într-o comunitate a cărei membri lucrează la proiecte similare.

Foto Gestul lui Ronald Gavril față de Anamaria Prodan, după ce a câștigat centura WBC Latino

Oficial Simona Halep, OUT! Fostul lider mondial a luat decizia

"A fost frânt!" Le-a cerut coechipierilor să nu-i paseze în meciul cu Manchester City și englezii au aflat totul

Dennis Man, gata să semneze "contractul carierei"! Fotbalistul a sosit în România

S-a supărat și nu mai semnează prelungirea cu Real Madrid! I-au promis un salariu uriaș și i-au garantat locul de titular

Presa din Italia a făcut anunțul: 3 oferte pe masa lui Cristi Chivu!

Măsuri speciale înaintea meciului Aris - PAOK. Ce plan au suporterii echipei lui Răzvan Lucescu

Posibilii adversari pentru CFR Cluj în preliminariile Conference League, după ce a terminat pe 2 în SuperLiga

Răzbunare pentru Kylian Mbappe: Nasser Al-Khelaifi și-a ales un titular de la Real Madrid!

Barcelona - Rayo Vallecano, LIVE VIDEO, de la 20:00 pe Digi Sport 4. Cu o victorie, catalanii își asigură locul 2

Real Madrid i-a trimis contractul jucătorului și așteaptă un răspuns

PEROZCe poreclă a primit Meghan Markle după vizita în Nigeria: „A fost greu să nu faci această comparație”

FILM NOWTom Cruise a primit cea mai mare lovitură de la fiica sa, Suri. Ce decizie a luat tânăra în vârstă de 18 ani

Rapid, oferte pentru Juan Bauza şi Karlo Muhar! Dan Şucu e all-in cu transferurile de la Mititelu şi Varga citeşte ştirea pe Prosport.ro

Simona Halep s-a retras din nou! Românca a mai ratat un turneu important. Când poate reveni în circuit citeşte ştirea pe ziare.com

Cosmonautul rus uitat și abandonat în spațiu: Povestea neverosimilă a ultimului cetățean al URSS citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Inna, în cel mai mic top din garderobă. Artista știe cum să-și pună în evidență silueta