Gerard Pique, eliminat în meciul Osasuna – Barcelona, după un conflict cu arbitrul / Foto: Captură Digi Sport

Cuvintele pentru care Gerard Pique a fost eliminat la pauza meciului cu Osasuna, ultimul din carieră

09.11.2022, 08:49
  • La Liga: Real Madrid - Alaves, marți, 22:30, DGS 2

• Premier League: Tottenham - Manchester City, marți, 22:00, DGS 1

Gerard Pique (35 de ani) a luat cartonaș roșu la ultima prezență din carieră din lotul Barcelonei, deși nu a jucat niciun minut!

La pauza meciului cu Osasuna, când Barcelona, care a câștigat 2-1, era condusă cu 1-0, Gerard Pique a mers la arbitrul Jesus Gil Manzano și, după un scurt dialog, a văzut cartonașul roșu.

De ce Gerard Pique a fost eliminat la pauza meciului Osasuna - Barcelona

La câteva ore de la finalul meciului, presa spaniolă a prezentat cuvintele pe care Gerard Pique i le-a spus lui Jesus Gil Manzano și care l-au făcut pe arbitru să-l dea afară.

Ai văzut ce corner ai dat împotriva noastră? Tu ești arbitrul care ne-a 'lucrat' de cele mai multe ori. Ești o rușine”, a spus Gerard Pique, cel care și-a încheiat monologul cu o înjurătură la adresa mamei arbitrului, care nu poate fi reprodusă.

VIDEO cu momentul dialogului dintre Gerard Pique și Jesus Gil Manzano:

Gerard Pique și-a încheiat, astfel, cariera cu un cartonaș roșu într-un meci în care nici măcar nu a jucat. Ultima partidă din cariera deja fostului fundaș central rămâne Barcelona - Almeria 2-0.

Gerard Pique, în lacrimi după ultimul meci al carierei

Etichete: gerard pique , osasuna-barcelona , jesus gil manzano

De ce a fost descalificat reprezentantul Olandei înaintea finalei Eurovision 2024

Olanda a dezvăluit noi informații despre incidentul care a dus la descalificarea lui Joost Klein de la Eurovision 2024, scrie The Independent.

Foto ”Mândră de tine”. A venit din Cipru pentru Elias Charalambous și a întors toate privirile în Capitală

Se știu meciurile de baraj! Când se vor disputa partidele de menținere/promovare

Exclusiv Anamaria Prodan, toate detaliile despre nunta cu Gavril. Cine va cânta și unde se va organiza

E gata! Tottenham a spus ”DA” și fundașul central va pleca la vară

E gata: primul transfer al FCSB-ului! Ce salariu va primi jucătorul

Exclusiv Ilie Dumitrescu nu are niciun dubiu: ”E cel mai bun din România”

Exclusiv Marius Șumudică, considerat "soluția ideală pentru Rapid"

Sergio Ramos e așteptat să semneze: negocieri avansate cu o echipă care nu există!

OUT! Gică Hagi a anunțat că-l dă afară pe cel mai bine plătit jucător de la Farul. Lovitură și pentru FCSB

Ianis Hagi a primit mingea în fața porții și ce a urmat i-a făcut pe spanioli să exclame: ”Am rămas fără cuvinte”

Ce a spus Jan Oblak, după primul meci la care Horațiu Moldovan a fost pe foaia de joc la Atletico Madrid

PEROZIrina Shayk, apariție surprinzătoare după ce a făcut furori la MET Gala 2024. Cum a fost fotografiată pe străzile din New York

FILM NOWCameron Diaz și Keanu Reeves, din nou împreună într-un film, după 28 de ani. Cum au fost surprinși pe platourile de la „Outcome”, pelicula regizată de Jonah Hill

Nicolae Dică, varianta principală pentru a-i lua locul lui Gică Hagi la Farul Constanța, dacă ”Regele” acceptă oferta! citeşte ştirea pe Prosport.ro

WTA Roma: cum s-a terminat disputa dintre Danielle Collins și Irina Begu, după ce românca a salvat cinci mingi de meci citeşte ştirea pe ziare.com

Cel mai periculos lucru de pe Pământ: dacă stai lângă el 5 minute, te omoară în 2 zile și este foarte aproape de România citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Fosta lui Dorian Popa, fana ținutelor care-i arată formele voluptoase și bronzul. Babs, în fustă minusculă sau rochie cu spatele gol