Gerard Pique a fost nemulțumit de atitudinea coechipierilor în meciul cu Athletic Bilbao / Foto: Getty Images)

Gerard Pique l-a certat pe Ousmane Dambele pentru golul primit. Ce i-a reproșat fundașul catalanilor

17.08.2019, 16:24
  • BASCHET: Fenerbahce - Monaco, miercuri, 20:45, DGS 3

• Champions League: Borussia Dortmund - PSG, miercuri, 22:00, DGS 1

Athletic Bilbao - Barcelona 1-0 l-a nemulțumit foarte tare pe Gerard Pique. Fundașul catalanilor l-a certat pe coechipierul său, Ousmane Dembele, pentru pasivitatea de la golul marcat de Aritz Aduriz, în minutul 89. Francezul ar fi trebuit să acopere zona. În partida de la Bilbao, Luis Suarez s-a accidentat în minutul 32.

Gerard Pique nu a ezitat să-i reproșeze lui Ousmane Dembele atitudinea și pasivitatea pe care le-a avut la acea fază și care au dus la primirea golului și la pierderea partidei. "O aruncare de la margine, nu urmează un zid, detalii, iar detaliile te omoară. În ultimele minute trebuia să fim mai atenți. Dacă nu suntem atenți la cel mai înalt nivel, iată ce se întâmplă", a răbufnit fundașul spaniol la terminarea meciului cu Athletic.

Athletic - Barcelona 1-0 | Aduriz a marcat la un minut de la intrarea pe teren

Aritz Aduriz a intrat în teren pe finalul partidei, în minutul 88, și a marcat doar un minut mai târziu, la a doua atingere a balonului. Aduriz a marcat un gol superb, din foarfecă, și a adus celor de la Athletic toate cele trei puncte, chiar dacă meciul părea că se îndreaptă spre un "egal alb".

La finalul meciului, colegii l-au aplaudat pe veteranul echipei, au cântat și au bătut palma cu el.

Aritz Aduriz se va retrage din fotbal în această vară

Aduriz a anunțat deja că acesta va fi ultimul său sezon în fotbal, iar la vară se va retrage. În toată cariera sa, Aduriz a jucat la patru echipe: Athletic Bilbao, Valencia, Real Valladolid și Mallorca. În total, jucătorul a adunat 556 de partide, a marcat de 219 ori și a oferit 59 de assist-uri colegilor săi.

Aduriz are un singur trofeu în palmares, Supercupa Spaniei, obținută alături de Athletic Bilbao în sezonul 2015/2016.

Etichete: gerard pique , athletic bilbao-barcelona , ousmane dembele , gol athletic bilbao

O olandeză cu depresie va fi eutanasiată, pentru că „nu mai poate face față”. Are doar 28 de ani

O olandeză de 28 de ani, sănătoasă din punct de vedere fizic, a decis să fie eutanasiată, pentru că - spune ea - nu mai poate lupta cu depresia, autismul și cu tulburarea Borderline.

Barcelona nu mai stă la discuții: îi reziliază contractul fotbalistului pe care a plătit 36.000.000€. Anunțul spaniolilor

Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova

Angajata lui Gigi Becali de la FCSB nu s-a mai ferit și a spus totul: ”Era o povară”. Acum vede lucrurile diferit

Au mers la teatru, dar comportamentul lor a fost inacceptabil! Spectatorii au cerut să fie dați afară: ”Erau chiar lângă noi”

Exclusiv Mihai Stoica îl așteaptă la FCSB, dar fotbalistul pune o condiție. ”Vreau să joc fotbal”. Reacția lui Ilie Dumitrescu

Carlo Ancelotti a spus lucrurilor pe nume, după Bayern Munchen - Real Madrid 2-2

Reacția presei din Spania, după Bayern Munchen - Real Madrid 2-2

Foto MM Stoica n-a mai răbdat și i-a răspuns lui Tudorel Stoica: ”Trăiești o mare dezamăgire”

Exclusiv ”Ancelotti e numărul 1. L-a depășit pe Guardiola” / ”Am văzut pasa anului”. Concluziile serii după magicul Bayern - Real 2-2

Video Moment de geniu! Mbappe nu a avut milă de adversar, iar apoi i-a pus mingea pe tavă lui Dembele

Video Cine râde la urmă râde mai bine! Gestul făcut de Dembele pe Camp Nou, după ce a scos-o pe Barcelona din UCL

PEROZO tânără a creat isterie în mediul online după ce a dezvăluit de ce îi plac bărbații în vârstă: „Mă simt în siguranță”

FILM NOWFiicele lui Nicole Kidman, apariție rară pe covorul roșu alături de mama lor. Puștoaicele au atras toate privirile

Situație ”explozivă” la națională înainte de EURO 2024! Jucătorul român riscă să rateze turneul final din Germania citeşte ştirea pe Prosport.ro

Dramă pentru spanioli în miezul nopții. Ce a pățit Rafael Nadal la Madrid citeşte ştirea pe ziare.com

Toți șoferii care au asta în mașină iau amendă 2.900 lei și permisul suspendat. Se confiscă pe loc citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Lady Gaga, în fustă scurtă de tenis, la sport cu iubitul. Solista și Michael Polansky își trăiesc iubirea discret