Antoine Griezmann a marcat din pasa lui Messi / Foto: Sport Pictures

Video Barcelona - Villarreal 2-1. Victorie muncită pentru catalani. Griezmann și Arthur au marcat. Messi, schimbat la pauză

24.09.2019, 23:45
  • La Liga: Las Palmas - Real Betis, joi, 20:30, DGS 4

• La Liga: Almeria - Barcelona, joi, 22:30, DGS 1

Barcelona - Villareal 2-1. Cu tripleta Messi, Suarez și Griezmann în ofensivă, Barcelona avea 2-0 după primul sfert de oră din meciul cu Villarreal. Francezul a deschis scorul din centrarea lui Messi, iar golul secund a fost semnat de Arthur, cu un șut de la distanță.

La vestiare s-a intrat însă cu avans minim pentru catalani. Santi Cazorla a reușit, la rândul său, o execuție spectaculoasă.

Fără Messi în partea secundă, gazdele au scăpat de egalare la o fază la care Ter Stegen și Pique au intervenit pe rând. Tot fundașul Barcei putea fi decisiv la poarta cealaltă, însă nu l-a păcălit Asenjo. Ultima ocazie i-a aparținut lui Griezmann: Barcelona - Villarreal s-a terminat 2-1, iar cataklanii au bifat a treia victorie consecutivă pe teren propriu.

VIDEO cu rezumatul partidei Barcelona - Villarreal 2-1

UPDATE Min. 90+3: Final de meci. Barcelona reușește să se impună, la limită, în fața celor de la Villarreal. Antoine Griezmann și Arthur au marcat golurile catalanilor, în timp ce pentru Villarreal a înscris Cazorla.

UPDATE Min. 46: A început a doua repriză. Messi a fost schimbat la pauză, după ce a avut probleme medicale.

UPDATE Min. 45: Pauză pe Camp Nou.

UPDATE Min. 44: GOOOL Villarreal. Cazorla a marcat în finalul primei reprize.

UPDATE Min. 15: GOOOL Barcelona. Arthur a marcat cu un șut superb de la 25 de metri.

UPDATE Min. 6: GOOOL Barcelona. Antoine Griezmann a marcat cu capul, după o pasă din corner a lui Lionel Messi.

UPDATE Min. 1: A început partida dintre Barcelona - Villarreal.

UPDATE 21:00: Lionel Messi, Luis Suarez și Antoine Griezmann sunt titulari pentru prima dată.

ECHIPELE DE START:

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Junior - Busquets, S. Roberto, Arthur - Messi, Suarez, Griezmann
Antrenor: Ernesto Valverde
Villarreal (4-2-3-1): Asenjo - Ruben Pena, Albiol, Pau Torres, Xavier Quintilla - Andre Frank, Iborra - Samuel Chukwueze, Cazorla, Ontiveros - Moreno
Antrenor: Javier Calleja

ȘTIREA INIȚIALĂ.

Catalanii vin după o înfrângere rușinoasă, scor 2-0, pe terenul celor de la Granada. Campioana Spaniei nu a reușit vreo victorie în deplasare în acest sezon. În schimb, Villarreal va merge pe stadionul Barcelonei după două victorii consecutive: 2-0 cu Valladolid, pe teren propriu, și 3-0 cu Leganes, în deplasare.

Echipa lui Adrian Rațiu este pe locul șapte în clasament, mai sus decât Barcelona. "Submarinul galben" a adunat opt puncte, în timp ce formația blaugrana a acumulat doar șapte și se află pe poziția a opta.

Ultima întâlnire dintre cele două formații s-a încheiat la egalitate, scor 4-4, pe terenul lui Villarreal. Penultima înfruntare s-a soldat cu victoria catalanilor, scor 2-0.

Andrei Rațiu se află la echipa a doua a lui Villarreal din vara lui 2018, dar a mai fost convocat și la echipa mare de câteva ori. Românul este cotat la 300.000 de euro. Ultimul meci oficial al lui Rațiu, alături de adversara Barcelonei, a fost înfrângerea cu 2-0 în fața Valenciei, din sferturile de finală ale Europa League din sezonul trecut.

Jucătorul de 21 de ani a jucat și alături de naționala lui Mirel Rădoi, în meciul pierdut cu Danemarca, scor 2-1.

Barcelona - Villarreal | Echipe probabile

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Junior Firpo - De Jong, Busquets, Arthur - Messi, Luis Suarez, Griezmann

Villarreal: Sergio Asenjo - Ruben Pena, Albiol, Pau Torres, Quintilla - Moi Gomez, Iborra, Anguissa, Cazorla - Gerard Moreno, Toko Ekambi

Etichete: barcelona , leo messi , villarreal , barcelona - villarreal , andrei ratiu

Bărbatul omorât în bătaie de doi tineri de 16 și 20 de ani lângă Parcul Crângași a încercat să apere două fete

Bărbatul de 46 de ani care a fost omorât de doi tineri, de 16 și 20 de ani, lângă Parcul Crângași din București, a încercat să apere două fete, fiicele iubitei lui, care îl însoțeau.

Nota primită de Radu Drăgușin, după ce a jucat peste 100 de minute cu Manchester City

Nu mai există dubii: Tottenham i-a decis viitorul lui Radu Drăgușin!

Video Ce a spus Ange Postecoglou despre Radu Drăgușin chiar pe gazon, imediat după meciul cu Manchester City

Radu Drăgușin i-a făcut pe spanioli să exclame ”Incredibil! Inexplicabil!” în meciul cu City. Reacția lui spune totul

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius Junior! Gestul făcut imediat apoi de starul lui Real Madrid

Posibilii adversari ai Corvinului în preliminariile Europa League, după câștigarea Cupei României

Exclusiv Mircea Lucescu a reacționat, după ce Corvinul a câștigat Cupa României: ”În primul rând, e mulțumită lui”

Fiorentina i-a stabilit un preț uriaș lui Louis Munteanu: atacantul, dorit de Gigi Becali la FCSB

Ce le-a spus Răzvan Lucescu grecilor, după ce a umilit-o pe Panathinaikos și a ajuns la 90 de minute de titlu

3 IN, 3 OUT! Barcelona pregătește ”revoluția” în mercato de vară

Xavi a lămurit situația lui Vitor Roque la Barcelona

PEROZKim Kardashian, cu părul blond și îmbrăcată într-o rochie mulată, un look în stilul Pamela Anderson, anii '90: „Babewatch”

FILM NOWCum arată Eva Green la 18 ani de când a fost fată Bond. A făcut furori în două apariții în aceeași zi la Cannes

Prima reacție milionarului Dorin Mateiu, bărbatul de 57 de ani care s-ar iubi cu Simona Halep! Ce zice de relație citeşte ştirea pe Prosport.ro

Simona Halep a vorbit despre finalul carierei: ”Vreau să mă retrag de pe teren” VIDEO citeşte ştirea pe ziare.com

Adevărul despre aflarea locației unui contact din WhatsApp, fără să știe citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Fosta iubită a lui Dorian Popa, super distracție în Dubai. Bruneta de 41 de ani și-a luat la ea numai ținute scurte, decupate și mulate