Lionel Messi a egalat recordul de victorii în tricoul Barcelonei

Video Sevilla - Barcelona 2-4. Messi a adus de unul singur victoria! Hat-trick pentru argentinian! A marcat și Suarez

23.02.2019, 18:15
  • Liga 2: CS Mioveni - Csikszereda, joi, 17:00, DGS 1

• Premier League: Chelsea - Tottenham, joi, 21:30, DGS 1

Sevilla a condus Barcelona de două ori, însă nu a găsit antidot pentru Lionel Messi! Starul catalanilor a reuşit un hat-trick de poveste, iar oaspeţii s-au impus cu 4-2. Messi a ajuns la 650 de goluri marcate în întreaga carieră.

Lionel Messi a înscris un gol antologic la Sevilla! Voleul perfect al argentinianului a semănat cu reuşita lui Zidane din finala Champions League din 2002.

Andaluzii au condus cu 1-0, însă Messi a restabilit repede egalitatea. Sevilla a încheiat totuşi prima repriză în avantaj. Mercado a marcat pentru 2-1. Recitalul lui Messi a continuat însă şi în repriza a doua.

Starul Barcelonei a egalat cu un şut plasat din marginea careului. Argentinianul şi-a adus apoi echipa în avantaj cu un lob elegant peste portarul advers. Suarez a închis tabela la 4-2 pentru Barcelona după ce Messi şi-a trecut în cont şi o pasă decisivă.

Starul Barcelonei a ajuns la cifre incredibile: 650 de goluri şi 50 de hat-trick-uri în întreaga carieră: 44 pentru echipa de club şI 6 pentru naţionala Argentinei.

UPDATE, min 90+3. GOOOL BARCELONA! Suarez închide tabela în minutele de prelungiri! Messi i-a oferit o pasă de geniu!

UPDATE, min 85. GOOOL BARCELONA! Messi înscrie și bifează un hat-trick!

UPDATE, min 67. GOOOL BARCELONA! Messi face dubla!

UPDATE, min 46. S-a reluat partida.

UPDATE, min 45. PAUZĂ

UPDATE, min 42. GOOOL SEVILLA! Mercado o readuce pe Sevilla în avantaj!

UPDATE, min 26. GOOOL BARCELONA! Messi egalează cu o reluare din prima din preajma punctului cu var!

UPDATE, min 22. GOOOL SEVILLA! Navas deschide scorul pe contraatac, după o pasă greșită a lui Messi!

UPDATE, min 18. OCAZIE SEVILLA!

UPDATE, min 1. Andaluzii ratează o primă ocazie în chiar primul minut, dar Promes a fost in offside!

UPDATE, min 1. A început partida.

UPDATE, Echipele de start:

Sevilla: Vaclik - Kjaer, Carrico, Gomez - Navas, Banega, Vazquez, Escudero - Sarabia - Andre Silva, Ben Yedder
Amtrenor: Pablo Machin

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Alba - Rakitic, Busquets, Vidal - Messi, Suarez, Coutinho
Antrenor: Ernesto Valverde

Boateng a fost considerat unul dintre cele mai surprinzătoare transferuri făcute de Barcelona în această iarnă, după ce a fost adus pe Camp Nou pentru 8 milioane de euro. A și debutat în tricoul blau-grana pe 23 ianuarie, într-un meci cu Sevilla, din Cupa Spaniei (0-2 în prima manșă a sferturilor de finală).

Boateng nu a fost pe lista Barcelonei la meciul cu Sevilla

A fost al doilea meci la rând când Boateng e "lăsat pe dinafară" când Suarez nu e în formă. Boateng a jucat cu Valladollid, pe 16 februarie, jucat primul meci din acest an ca titular pentru Barcelona.

Noutatea din lotul catalanilor a reprezentat-o însă prezența lui Samuel Umtiti, care pare că s-a refăcut complet după o accidentare mai veche, de anul trecut. Fundașul francez a jucat ultima dată pe 24 noiembrie, în deplasarea cu Athletic Bilbao, 1-1.

Etichete: barcelona , kevin prince boateng , sevilla , sevilla barcelona , meciuri la liga

"Nu există așa ceva". Reacția unui bărbat venit din Cehia la o terasă în România unde i s-au pus pe masă cârnați și mici

Turiștii care au ajuns în vestul țării, la Băile Felix, s-au bucurat de o baie în piscină, dar și de petrecerea cu spumă. Nu a lipsit nici mâncarea tradițională, gazdele au pregătit un adevărat festin pentru turiștii veniți din toate colțurile țării și chiar de peste hotare.

Femeia care și-a cumpărat un avion pentru a nu mai plăti mereu două locuri a intrat pe teren și internetul ”a explodat”

La o lună și jumătate de la moartea fostului ei iubit, Aryna Sabalenka ar avea o nouă relație. Milionarul ar fi căsătorit

Vestea primită de Horațiu Moldovan! Decizia luată de Atletico Madrid

Reacția lui Gianluigi Buffon, după ce Man și Mihăilă au promovat cu Parma în Serie A

Daniel Niculae, prima reacție după comunicatul lui Dan Șucu. Ce mesaj a postat

Victor Pițurcă, verdict crunt despre noua vedetă a Universității Craiova: ”Nu se ocupă doar de fotbal”

Lovitura primită de PSG și naționala Franței: Lucas Hernandez, OUT pentru restul sezonului și EURO 2024

Fotbalistul transferat cu 600.000€ de Gigi Becali la FCSB a făcut anunțul despre viitorul său: ”Asta îmi doresc”

Dan Petrescu, criticat dur după ce a revenit la CFR: ”Nu mi-a plăcut niciodată”

Xavi nu vrea să mai audă de ei: cele patru nume pe care nu se mai bazează la Barcelona

OUT până în 2025! Lovitura primită de Barcelona și un alt club în același timp

PEROZ"Toată lumea săruta un bărbat de 80 de ani". Văduva lui Hugh Hefner, despre partea întunecată a traiului cu milionarul

FILM NOWPierce Brosnan, transformat total pentru cel mai nou film al său. Cum arată fostul James Bond, în imaginile surprinse pe platourile de la „Giant”

Cât costă atacantul sud-african pe care îl vrea Gigi Becali la FCSB! A dat două goluri și a fost desemnat omul meciului citeşte ştirea pe Prosport.ro

Ronnie O'Sullivan, eliminat! Surprize mari la Campionatul Mondial de snooker, n-a mai rămas niciun jucător din Top 10 citeşte ştirea pe ziare.com

Fotbalistului considerat mai talentat decât Hagi și care nu s-a înțeles niciodată cu Dobrin. 32 de ani de la tragica moarte a lui Bogdan Bănuță citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place