Memphis Depay, în meciul Atletico Madrid – Getafe / Foto: Profimedia

Video Memphis Depay, gol “rachetă” în Atletico Madrid – Granada 3-1! “Reușita lunii în Europa“

15.08.2023, 10:01
  • Superliga: Farul - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

• Premier League: Aston Villa - Liverpool, luni, 22:00, DGS 2

Memphis Depay (29 de ani) a înscris un gol memorabil în meciul Atletico Madrid – Granada, scor 3-1, în prima etapă din La Liga, în direct la Digi Sport 4.

Memphis Depay a înscris unul dintre cele mai frumoase goluri din carieră

Alvaro Morata a deschis scorul pentru gazde în minutul 45+4. Oaspeții au egalat în minutul 62, prin Samu.

În minutul 67, a ieșit la rampă Memphis Depay, care a prins un șut extraordinar de la 20 de metri: “racheta” s-a dus în vinclul porții.

Presa din Spania consideră că reușita internaționalului olandez este cea mai frumoasă din acest start de sezon în principalele campionate ale Europei.

• Memphis Depay joacă pentru Atletico din ianuarie 2023 și are 4 goluri în 9 meciuri.

Marcos Llorente a stabilit scorul final, după acțiunea din minutul 90+8.

VIDEO Rezumatul meciului Atletico Madrid - Granada 3-1

Rezultatele înregistrate în prima etapă din La Liga

Vineri

Almeria - Rayo Vallecano 0-2

Au marcat: Palazon (20' - penalty), Nteka (28' - penalty).

Sevilla FC - Valencia CF 1-2

Au marcat: En-Nesyri (69'), respectiv Diakhaby (60'), Guerra (88').

Sâmbătă

Real Sociedad - Girona 1-1

Au marcat: Kubo (5'), respectiv Dovbik (72').

Las Palmas - Mallorca 1-1

Au marcat: Viera (29' - penalty), respectiv Raillo (70').

Athletic Bilbao - Real Madrid 0-2

Au marcat: Rodrygo (28'), Bellingham (36').

Duminică

Celta Vigo - Osasuna 0-2

Au marcat: Ruben Garcia (24'), Moi Gomez (74').

Villarreal - Betis Sevilla 1-2

Au marcat: Cuenca (61'), respectiv Ayoze Perez (20'), Willian Jose (90+5').

Getafe - FC Barcelona 0-0

Cartonaşe roşii: Raphinha (Barcelona, 43'), Mata (Getafe, 57').

Luni

Cadiz - Deportivo Alaves 1-0

A marcat: Federico San Emeterio (7').

Atletico Madrid - Granada 3-1

Au marcat: Morata (49'), Depay (67') Llorente (90+8'), respectiv Omorodion (62').

Etichete: atletico madrid , la liga , granada , depay , memphis depay

De ce a fost descalificat reprezentantul Olandei înaintea finalei Eurovision 2024

Olanda a dezvăluit noi informații despre incidentul care a dus la descalificarea lui Joost Klein de la Eurovision 2024, scrie The Independent.

FCSB a primit o lovitură chiar în seara în care a sărbătorit titlul! Ce se întâmplă în UEFA Champions League

Foto ”Mândră de tine”. A venit din Cipru pentru Elias Charalambous și a întors toate privirile în Capitală

Se știu meciurile de baraj! Când se vor disputa partidele de menținere/promovare

Video Dinamo a prins ”barajul”! Voluntari și FCU Craiova au retrogradat în Liga 2. Botoșani va merge și ea la meciurile de menținere/retrogradare

Exclusiv Viitorul antrenor al lui Dinamo, anunțat în direct

Gigi Becali a făcut anunțul despre primul transfer al FCSB-ului după cucerirea titlului: ”Eu am spus așa”

Cum a fost numit Alex Maxim, după ce a făcut show în Turcia

Oficial Mijlocașul de 600.000€, drum liber spre FCSB: a rămas fără echipă

”Mitraliat” de Mircea Rednic la conferință, conducătorul lui Dinamo a venit cu replica

Foto Iubita lui Horațiu Moldovan a fost la Atletico - Celta, dar a comis o gafă. Internauții au taxat-o imediat

Xavi vrea să renunțe la fotbalistul de 50.000.000€ pentru a aduce la Barcelona un alt star

PEROZIrina Shayk, apariție surprinzătoare după ce a făcut furori la MET Gala 2024. Cum a fost fotografiată pe străzile din New York

FILM NOWCameron Diaz și Keanu Reeves, din nou împreună într-un film, după 28 de ani. Cum au fost surprinși pe platourile de la „Outcome”, pelicula regizată de Jonah Hill

Primele două transferuri de la Mititelu: Bauza, la CFR sau Rapid, și Baeten, la FCSB! citeşte ştirea pe Prosport.ro

Gest bădărănesc al lui Florinel Coman după ce a fost scos de pe teren. Cum se justifică fotbalistul citeşte ştirea pe ziare.com

Cel mai periculos lucru de pe Pământ: dacă stai lângă el 5 minute, te omoară în 2 zile și este foarte aproape de România citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM "Avem și noi o Jennifer Lopez în România". În prag de 45 de ani, Lili Sandu a furat startul în sezonul costumelor de baie