Vinicius a marcat un gol extraordinar cu Levante, cu care a egalat la 3 / Foto: Profimedia

Reacţia ciudată a lui Ancelotti despre Vinicius, după egalul nebun cu Levante. "Titulari sunt cei care încep meciul"

23.08.2021, 08:41
  • SuperLiga: Petrolul - Botoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

Real Madrid a terminat la egalitate meciul din deplasare cu Levante, scor 3-3, în urma unui meci spectaculos, în care gazdele au încheiat partida cu un jucător de câmp pe teren ca portar.

Faza meciului a reuşit-o Vinicius, care a marcat un gol "despre care se va vorbi săptămâni la rând", cu care a egalat scorul la 3. Madrilenii nu au obţinut decât un punct, spre dezamăgirea antrenorului Carlo Ancelotti. Bale marcase singurul gol al meciului până la pauză.

Vinicius a marcat trei goluri în două meciuri, dar Ancelotti evită să spună dacă îl va băga titular cu Betis

"Prima repriză am jucat foarte bine, dar în a doua am intrat cu o atitudine greşită şi am plătit scump. Echipa nu a fost compactă. Avem nevoie de un angajament defensiv mai important şi aici nu e vorba despre valoare, ci despre concentrare. La final, am pierdut două puncte", a declarat antrenorul italian al Realului.

Vinicius a egalat la 2 şi la 3, iar după meci Ancelotti a fost întrebat dacă brazilianul va începe ca titular partida din etapa următoare, însă italianul a evitat răspunsul clar. În runda a 3-a, Real va juca tot în deplasare, cu Betis, pe 28 august, în direct pe Digi Sport.

"Titulari sunt cei care încep meciul, pe care uneori nu îl încheie pe teren, de aceea nu e atât de important acest aspect. Astăzi, Vinicius a fost foarte bun şi ar putea începe meciul următor ca titular sau poate că nu. Vinicius este unul dintre jucătorii cei mai importanţi. În două meciuri a marcat trei goluri", a afirmat Carlo Ancelotti, conform Mundo Deportivo.

Video cu golul extraordinar, care a egalat la 3, marcat de Vinicius în meciul Levante-Real Madrid

Levante-Real Madrid 3-3

Madrilenii au deschis scorul în minutul 5, prin Gareth Bale. La pauză, totul părea stabilit, dar la începutul celei de-a doua reprize Roger și Campana au pus Levante în față pe tabela de marcaj.

Junior Vinicius a restabilit egalitatea în minutul 73, dar bucuria madrilenilor nu a durat mult pentru că Rober Pier a înscris în minutul 79.

Vinicius a reușit dubla în minutul 85, cu execuţie magnifică, iar scorul final a fost 3-3. Levante a fost nevoită să joace din minutul 87 cu un fundaș în poartă, Ruben Vezo, după ce Fernandez a comis un henț în afara careului.

În clasamentul din La Liga, Real Madrid se află pe locul doi, cu patru puncte, iar Levante ocupă locul opt, cu două puncte.

Etichete: ancelotti , vinicius , gol vinicius , video levante real madrid

Această femeie se plânge pe TikTok că nu se poate angaja. Milioane de oameni s-au uitat la clip și i-au spus care-i motivul

Ash Putnam a povestit într-un clip postat pe TikTok că a fost supărată și frustrată după ce un lanț de magazine de îmbrăcăminte nu a angajat-o, presupunând că din cauza tatuajelor pe care le are.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul

Exclusiv Gata! Dan Petrescu s-a răzgândit

Exclusiv 200 de minute! Atât a jucat la FCSB, iar Gigi Becali a luat decizia: ”Nici nu l-am văzut”

Record! 500.000 de cereri de bilete au fost făcute pentru un singur meci de Champions League

Foto Octavian Popescu a sărbătorit pe teren alături de persoana acuzată că-l distruge. Ce spunea Becali în urmă cu câteva luni

Boloni trimite ”săgeți” către PSG după titlul cucerit de parizieni: ”E a doua oară când se întâmplă asta!”

”Balonul de Aur pentru Vinicius sau Bellingham?”. Carlo Ancelotti a răspuns fără să stea pe gânduri

Video Cum a reacționat Ancelotti după ce Vinicius și-a dat din nou în petic în Real Madrid - Barcelona 3-2

PEROZAmal Clooney, într-o rochie mini de peste 20.000 de dolari. Avocata și-a arătat picioarele perfecte la o cină în New York

FILM NOWCum arată Tia Carrere la peste 20 de ani de la serialul "Vânătoarea de comori". Într-o rochie scurtă și decoltată, la 57 de ani, actrița pare că a făcut un pact cu timpul

Horațiu Moldovan dă din lac în puț! Atletico îl vinde pe Oblak, dar Simeone a luat decizia transferului unui alt gigant citeşte ştirea pe Prosport.ro

FCSB e campioana României după 9 ani! Meciul decisiv, contra lui Gică Hagi citeşte ştirea pe ziare.com

Tunelurile și catacombele secrete de sub România: Există peste 500 de astfel de structuri, iar Ceaușescu voia să circule cu mașina pe sub București citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Kanye West, din nou în centrul atenției. Reacții după ce rapperul i-a făcut un „compliment” deplasat Biancăi Censori