Jucătorii lui Real Madrid se bucură după golul lui Asensio / Foto : Getty Images

Video Real Madrid-Eibar 2-0 | Repetiție reușită înainte de Liverpool și El Clasico

03.04.2021, 19:00
  • Liga 2: CS Mioveni - Csikszereda, joi, 17:00, DGS 1

• Premier League: Chelsea - Tottenham, joi, 21:30, DGS 1

Real Madrid a trecut cu 2-0 de Eibar și pune presiune pe liderul Atletico - ”galacticii” sunt la 3 puncte de echipa lui Diego Simeone, care joacă duminică pe terenul Sevillei, în direct la Digi Sport 2, de la ora 22.00.

A fost un meci controlat de madrileni, care ar fi putut câștiga mai detașat dacă nu aveau 3 goluri invalidate pe motiv de ofsaid.

Asensio a deschis scorul înainte de pauză, iar Bemzema a parafat succesul cu al 9-lea său gol în ultimele 7 meciuri.

Pentru Real urmează o perioadă de foc - vine clasicul Spaniei contra Barcelonei, între două dueluri cu Liverpool, în "sferturile" UEFA Champions League.

Real Madrid - Liverpool este marți, în direct la Digi Sport 1, de la ora 22.00, iar Real - Barcelona, sâmbătă, de la ora 22.00, în direct la Digi Sport 1.

UPDATE Minutul 90+3 Final de partidă, Real Madrid - Eibar 2-0.

UPDATE Minutul 72 GOOOL Real Madrid!!! Benzema majorează scorul din centrarea lui Vinicius.

UPDATE Minutul 70 Al treilea gol anulat pentru Real, tot pentru ofsaid! De această dată, Casemiro era cel care s-a bucurat degeaba.

UPDATE Minutul 41 GOOOL Real Madrid!!!! Asensio reușește să deschidă scorul din pasa excelentă a lui Casemiro.

UPDATE Minutul 36 Un alt gol anulat Realului! Asensio deviase cu călcâiul șutul lui Isco, dar din nou s-a semnalizat ofsaid.

UPDATE Minutul 5 Gol anulat pe motiv de ofsaid la Benzema.

UPDATE Minutul 1 A început partida.

Echipele de start:

Real Madrid: Courtois - Lucas Vázquez, Militao, Nacho, Mendy, Marcelo - Casemiro, Modric, Isco - Asensio, Benzema.

Eibar: Dmitrovic - Pozo, Arbilla, Oliveira, Soares - Sergio Álvarez, Diop, Aleix García, Pedro León - Bryan Gil, Kike García.

Real Madrid-Eibar, Live Video pe Digi Sport 4, ora 17:15

La șase puncte în spatele liderului Atletico Madrid, Zidane vrea să câștige tot pentru a aduce un nou titlu în vitrina galacticilor de la Real. Urmează duelul cu Eibar, echipă care are mare nevoie de puncte si e pe loc retrogradabil.

"Ne așteaptă un meci cu multă intensitate. Știm ce adversar înfruntăm, unul care va veni să se apere. Nici eu, nici jucătorii nu privim mai departe de meciul care urmează. Toate meciurile sunt importante", a declarat antrenorul Zinedine Zidane.

"Mai avem 15 finale, vrem să mergem până la capăt pentru a ne atinge obiectivul", a mai spus Zidane.

• Real Madrid - Eibar este în direct la Digi Sport 4 și Digi 4K, de la 17:15.

Pe rivala Atletico o aşteaptă un test important în lupta pentru titlu. Joacă pe terenul Sevillei, duminică, în direct la Digi Sport 2, de la ora 22:00. Barcelona-Real Valladolid se va juca luni, de la ora 22:00, în direct pe Digi Sport 2.

Etichete: real madrid eibar , meciuri la liga

"Nu există așa ceva". Reacția unui bărbat venit din Cehia la o terasă în România unde i s-au pus pe masă cârnați și mici

Turiștii care au ajuns în vestul țării, la Băile Felix, s-au bucurat de o baie în piscină, dar și de petrecerea cu spumă. Nu a lipsit nici mâncarea tradițională, gazdele au pregătit un adevărat festin pentru turiștii veniți din toate colțurile țării și chiar de peste hotare.

Femeia care și-a cumpărat un avion pentru a nu mai plăti mereu două locuri a intrat pe teren și internetul ”a explodat”

La o lună și jumătate de la moartea fostului ei iubit, Aryna Sabalenka ar avea o nouă relație. Milionarul ar fi căsătorit

Vestea primită de Horațiu Moldovan! Decizia luată de Atletico Madrid

Reacția lui Gianluigi Buffon, după ce Man și Mihăilă au promovat cu Parma în Serie A

Daniel Niculae, prima reacție după comunicatul lui Dan Șucu. Ce mesaj a postat

Exclusiv Marius Lăcătuș nu are niciun dubiu, după ce FCSB și-a adjudecat titlul: ”Nu putem omite”

Victor Pițurcă, verdict crunt despre noua vedetă a Universității Craiova: ”Nu se ocupă doar de fotbal”

Lovitura primită de PSG și naționala Franței: Lucas Hernandez, OUT pentru restul sezonului și EURO 2024

Fotbalistul transferat cu 600.000€ de Gigi Becali la FCSB a făcut anunțul despre viitorul său: ”Asta îmi doresc”

Ianis Hagi a primit mingea în fața porții și ce a urmat i-a făcut pe spanioli să exclame: ”Am rămas fără cuvinte”

Ce a spus Jan Oblak, după primul meci la care Horațiu Moldovan a fost pe foaia de joc la Atletico Madrid

PEROZ"Toată lumea săruta un bărbat de 80 de ani". Văduva lui Hugh Hefner, despre partea întunecată a traiului cu milionarul

FILM NOWPierce Brosnan, transformat total pentru cel mai nou film al său. Cum arată fostul James Bond, în imaginile surprinse pe platourile de la „Giant”

Cât costă atacantul sud-african pe care îl vrea Gigi Becali la FCSB! A dat două goluri și a fost desemnat omul meciului citeşte ştirea pe Prosport.ro

Ronnie O'Sullivan, eliminat! Surprize mari la Campionatul Mondial de snooker, n-a mai rămas niciun jucător din Top 10 citeşte ştirea pe ziare.com

Fotbalistului considerat mai talentat decât Hagi și care nu s-a înțeles niciodată cu Dobrin. 32 de ani de la tragica moarte a lui Bogdan Bănuță citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place