Real Madrid - Betis, la Digi Sport / Foto: Twitter Infinite Madrid

Video Real Madrid - Betis 0-0. Încă un pas greșit surprinzător al "galacticilor", care ratează șansa de a redeveni lideri

02.11.2019, 23:52
  • Liga 2: CS Mioveni - Csikszereda, joi, 17:00, DGS 1

• Premier League: Chelsea - Tottenham, joi, 21:30, DGS 1

Real Madrid a ratat șansa de a urca pe primul loc în Spania. Echipa lui Zinedine Zidane a obținut un singur punct din confruntarea cu Betis, de pe teren propriu, încheiată la egalitate pe Bernabeu, scor 0-0.

Real Madrid a avut viață grea cu Betis. Hazard a trimis mingea în poartă, în minutul 8, dar reușita i-a fost anulată pentru ofsaid. Oaspeții au răspuns prin Nabil Fekir, al cărui șut a trecut puțin pe lângă poartă.

În repriza secundă, jucătorii Realului au cerut două penalty-uri: unul pentru o intervenție asupra lui Ferland Mendy și altul pentru un henț. Arbitrul a lăsat de fiecare dată jocul să continue.

Apărarea lui Betis a rezistat și la atacurile din prelungirile partidei, iar scorul a rămas 0-0. Realul a rămas pe locul 2 în Spania, la egalitate de puncte cu liderul Barcelona. Oamenii lui Zidane joacă miercuri cu Galatasaray, de la 22:00, la Digi Sport 1.

Final: Real Madrid mai pierde neașteptat două puncte contra lui Betis, cu care a remizat pe Bernabeu, 0-0.

Min.90+3: Ocazie Real Madrid! Carvajal și Sergio Ramos au trecut și ei pe lângă golul victoriei în prelungiri.

Min.90+1: Ocazie Real Madrid! Oportunitate imensă de gol a lui Vinicius, care a fost blocat excelent de Robles.

Min.82: Ocazie Betis, după ce Real Madrid a cerut penalty! Șansă mare de gol a lui Nabil Fekir, al cărui șut a fost respins de Courtois. Faza a venit la numai un minut distanță după hențul comis de Feddal în propriul careu. Madrilenii au cerut penalty, însă arbitrul a lăsat jocul să continue.

Min.64: Ocazie Real Madrid! Șansă imensă de gol a lui Ferland Mendy, care a ratat de puțin ținta.

Min.46: A început repriza a doua a partidei dintre Real și Betis.

Pauză pe Bernabeu. Real Madrid și Betis se află la egalitate după 45 de minute, scor 0-0.

Min.9: Gol anulat Real Madrid! Eden Hazard a înscris după o acțiune individuală, însă golul belgianului a fost anulat pentru ofsaid, pe baza tehnologiei VAR.

Min.1: A început partida dintre Real Madrid și Betis Sevilla.

Real Madrid - Betis | Echipele

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Mendy - Kroos, Casemiro, Modric - Rodrygo, Benzema, Hazard.

Betis: Robles - Feddal, Sidnei, Mandi - Emerson, Guardado, Bartra, Moreno - Fekir, Canales - Loren.

Real Madrid - Betis | "Galacticii" pot urca pe primul loc în La Liga

Real Madrid se află la doar un punct în spatele Barcelonei, echipa care ocupă prima poziție din La Liga, după același număr de jocuri. Formația de pe Santiago Bernabeu a câștigat la scor în ultima partidă, cea cu Leganes, și speră să bifeze al doilea succes consecutiv. Mai mult, jucătorii din capitala Spaniei pot urca pe primul loc în campionat, dacă Barcelona se va încurca, în deplasare, cu Levante

Situația celor de la Real Betis este mult mai dramatică. Elevii lui Joan Rubi se află pe locul 16, cu doar trei puncte mai mult decât Celta Vigo, echipa care ocupă primul loc retrogradabil. Betis a reușit o victorie foarte importantă etapa trecută, pe teren propriu, scor 2-1, chiar cu Celta Vigo.

Ultima întâlnire dintre Real Madrid și Betis a avut loc în luna mai, în La Liga, pe stadionul "galacticilor". Madrilenii au suferit atunci o înfrângere în fața lui Betis, scor 2-0.

Etichete: real madrid , la liga , real betis , real madrid-betis

"Nu există așa ceva". Reacția unui bărbat venit din Cehia la o terasă în România unde i s-au pus pe masă cârnați și mici

Turiștii care au ajuns în vestul țării, la Băile Felix, s-au bucurat de o baie în piscină, dar și de petrecerea cu spumă. Nu a lipsit nici mâncarea tradițională, gazdele au pregătit un adevărat festin pentru turiștii veniți din toate colțurile țării și chiar de peste hotare.

Femeia care și-a cumpărat un avion pentru a nu mai plăti mereu două locuri a intrat pe teren și internetul ”a explodat”

Vestea primită de Horațiu Moldovan! Decizia luată de Atletico Madrid

Reacția lui Gianluigi Buffon, după ce Man și Mihăilă au promovat cu Parma în Serie A

Daniel Niculae, prima reacție după comunicatul lui Dan Șucu. Ce mesaj a postat

Semnează cu Real Madrid până în 2028! Spaniolii anunță inevitabilul

După ce a câștigat titlul cu FCSB, Siyabonga Ngezana a spus lucrurilor pe nume: ”A fost primul șoc”

5.000.000€ pentru Dan Petrescu la CFR Cluj!

Exclusiv ”Cu siguranță nu va mai rămâne la Parma”. Care e ”prețul corect” al lui Dennis Man: ”Poate juca la orice echipă de top”

Exclusiv Surpriză! Echipa din SuperLigă care a cheltuit cei mai mulți bani: ”O sumă incredibilă”

Răsturnare de situație! Decizia luată de Real Madrid în cazul lui Luka Modric

Record absolut! La 38 de ani și 234 de zile a intrat în istorie

PEROZ"Toată lumea săruta un bărbat de 80 de ani". Văduva lui Hugh Hefner, despre partea întunecată a traiului cu milionarul

FILM NOWPierce Brosnan, transformat total pentru cel mai nou film al său. Cum arată fostul James Bond, în imaginile surprinse pe platourile de la „Giant”

Dat afară de Gică Hagi, Constantin Budescu s-a refugiat în vila de peste 500.000 de euro pe care o are la Ploiești citeşte ştirea pe Prosport.ro

Ronnie O'Sullivan, eliminat! Surprize mari la Campionatul Mondial de snooker, n-a mai rămas niciun jucător din Top 10 citeşte ştirea pe ziare.com

Fotbalistului considerat mai talentat decât Hagi și care nu s-a înțeles niciodată cu Dobrin. 32 de ani de la tragica moarte a lui Bogdan Bănuță citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place