Lionel Messi a marcat o dublă în partida Barcelona - Valencia

Video Barcelona - Valencia 2-2. Catalanii au revenit de la 0-2 cu o dublă a lui Lionel Messi

02.02.2019, 21:30
  • SuperLiga: U Cluj - Dinamo, sâmbătă, 20:00, DGS 1

• SuperLiga: Botoșani - Voluntari, sâmbătă, 14:30, DGS 1

VIDEO Barcelona - Valencia 2-2. Liliecii au plecat cu un punct de pe Camp Nou la finalul unui meci nebun. Lionel Messi a fost din nou eroul catalanilor, care au revenit de la 0-2, grație unei duble a argentinianului.

Valencia putea deschide scorul încă din minutul 2, dar după o intervenție a lui Ter Stegen la șutul lui Dani Parejo, Cheryshev a lovit bara. Liliecii au deschis scorul prin Gameiro, pe contraatac și și-au dublat avantajul în minutul 32. Dani Parejo a transformat un penalty dictat după un fault în careu al lui Sergi Roberto. Opt minute mai târziu, Barcelona a redus din handicap prin Lionel Messi, care a transformat un penalty obținut de Nelson Semedo. Putea fi 2-2 la pauză, dar Sergi Roberto a trimis în bară.

În repriza secundă Barcelona a presat, iar egalarea a venit în minutul 64. Același Messi l-a învins pe Neto cu un șut plasat, din marginea careului de 16 metri. Barcelona - Valencia s-a terminat 2-2 și pentru catalani urmează El Clasico din semifinalele Cupei Spaniei, manșa tur.

LIVE VIDEO&SCORE Barcelona - Valencia:

Min 90: Final de partidă. Barcelona - Valencia s-a terminat 2-2. Catalanii au revenit de la 0-2 grație unei duble a lui Messi. Gameiro și Dani Parejo au marcat golurile liliecilor.

Min 64: GOOOOL BARCELONA! GOOOL LIONEL MESSI! Decarul catalanilo restabilește egalitatea cu un șut din prima, din marginea careului de 16 metri.

Min 46: A început repriza secundă a duelului dintre Barcelona și Valencia.

Min 45+3: Final de primă repriză. Barcelona - Valencia 1-2, la capătul unei prime părți extrem de spectaculoase.

Min 43: BARĂ BARCELONA! Sergi Roberto a fost aproape să restabilească egalitatea cu un șut din colțul careului de 16 metri. Mingea a lovit bara, pe portarul Neto și apoi fundașii Valenciei au îndepărtat pericolul.

Min 40: GOOOOL BARCELONA! GOOOL MESSI! Nelson Semedo este faultat în careu, iar Lionel Messi reduce din diferență cu o execuție sigură.

Min 32: GOOOL VALENCIA! GOOOL DANI PAREJO! Sergi Roberto face un fault în careu și centralul arată punctul cu var. Dani Parejo își asumă responsabilitatea executării loviturii de pedeapsă și îl învinge pe Ter Stegen fără probleme.

Min 24: GOOOL VALENCIA! GOOOL GAMEIRO! Oaspeții dau lovitura pe contraatac! Gameiro îl învinge pe Ter Stegen la o fază pornită de lilieci după ce Messi a pierdut o minge în preajma careului advers și a cerut lovitură liberă.

Min 2: BARĂ VALENCIA! Oaspeții au fost aproape să deschidă scorul. Mai întâi Ter Stegen a respins cu un reflex excelent șutul lui Dani Parejo, apoi mingea a ajuns la Cheryshev, care a trimis din prima, către colțul lung. Mingea a izbit însă bara, iar fundașii Barcelonei au îndepărtat pericolul.

Min 1: A început partida dintre Barcelona și Valencia

ECHIPELE DE START:

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen - Semedo, Pique, Vermaelen, Sergi Roberto - Alena, Rakitic, Vidal - Messi, Suarez, Coutinho

Valencia (4-4-2): Neto - Piccini, Garay, Gabriel Paulista, Lato - Coquelin, Parejo, Wass, Cheryshev - Rodrigo, Gameiro

În ultima zi de mercato, Barcelona l-a transferat pe noul puşti minune al Franţei. Todibo, de la Toulouse, va purta numărul legendarului Xavi. Catalanii joacă astăzi, cu Valencia, în direct la Digi Sport 2. Barcelona - Valencia este azi, ÎN DIRECT la Digi Sport 2, de la ora 19.30

Barcelona îşi asigură defensiva - a transferat în ultima zi de mercato un posibil adversar al tricolorilor la europeanul de tineret din vară. La 19 ani, Jean Clair Todibo este noul puşti minune al Franţei, pentru care catalanii i-au plătit lui Toulouse opt milioane de euro.

Todibo a semnat pe trei ani şi va avea tricoul cu numărul şase, purtat în trecut de Xavi. În campionat, Valencia este următorul advesar al catalanilor. care au victorii pe linie şi un golaveraj incredibil în ultimele opt etape, 23-2.

Etichete: valencia , fc barcelona , lionel messi , barcelona valencia , meciuri la liga

Cine a ucis-o pe Karen în 1966? Misterul a fost elucidat abia acum, iar descoperirea a provocat stupoare

La aproape 60 după comiterea unei crime brutale, poliția l-a găsit și arestat pe autor datorită tehnicilor criminalistice de ultimă generație.

Foto După ce s-a lăsat filmată la duș, alături de soțul ei, a semnat contractul vieții. ”Ne vedem acolo”

Femeia care l-a refuzat pe ”Dumnezeu” e cu 11 ani mai în vârstă decât iubitul ei: ”A renunțat la tot pentru mine”

Exclusiv ”Dacă mă cheamă Gigi Becali și-mi dă 35.000 €, aș zice NU”. A câștigat 4 trofee cu FCSB, dar nu vrea să revină

Exclusiv ”Daniel Niculae, OUT de la Rapid - Șumudică, antrenor”. Mutări spectaculoase în Giulești. Cine va fi președinte

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: ”Ei nu i-a plăcut niciodată”. S-a spus că soția l-a părăsit după accidentul teribil

După ce suporterii Rapidului au decis să nu facă deplasarea la Cluj, fostul lider de galerie a reacționat

Prime duble la ”U” Cluj! Ce promisiuni li s-au făcut jucătorilor lui Ioan Ovidiu Sabău

Tachtsidis, ironizat după scandalul provocat la CFR Cluj. ”L-am ofertat! Bea bine, cântă grecește perfect”

Lovitura primită de Bayern Munchen înaintea returului cu Real Madrid din Champions League

Video Barcelona - Valencia 4-2. Lewandowski, MVP. A bifat primul hat-trick în La Liga. Valencia, o repriză în 10

Video Lionel Messi, meci de vis la Inter Miami. Starul argentinian a fost ovaționat de 65.000 de oameni

PEROZCum arată Adelina Pestrițu în costum de baie, după ce a renunțat la implanturile mamare. Vedeta are o siluetă de invidiat

FILM NOWMike Myers, greu de recunoscut la 60 de ani. Interpretul lui Austin Powers a renunțat să-și mai vopsească părul

Patronul din Superligă care se umple de bani de pe urma transferului uriaș pe care-l va face Gigi Becali! „Iau milioane” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Fostul antrenor al lui Dinamo a dat lovitura în afaceri! Vinde pantofi scumpi în Franța citeşte ştirea pe ziare.com

Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Adele, elegantă, pe tocuri, la un meci din NBA, alături de partenerul ei de viață. „Cât de frumoasă ești!”