Imagine din Villarreal - Real Madrid / Foto: Getty Images.

Video Villarreal - Real Madrid 1-1. Echipa lui Zidane a ratat șansa de a urca pe locul doi

21.11.2020, 19:07
  • SuperLiga: Poli Iași - UTA, duminică, 18:15, DGS 1

• SuperLiga: CFR Cluj - Sepsi, duminică, 21:00, DGS 1

În direct la Digi Sport 1, Real Madrid a remizat pe Estadio de la Ceramica, împotriva celor de la Villarreal, scor 1-1, și a ratat șansa de a urca pe locul doi în La Liga.

Mariano Diaz a deschis scorul în minutul doi, după o centrare excelentă a lui Dani Carvajal. A fost prima reușită a atacantului după 566 de zile. ”Submarinul galben” a înscris în minutul 76, după un penalty obținut de Chukwueze și transformat de Gerard Moreno.

După această partidă, Villarreal a rămas pe locul doi, cu 19 puncte, la un punct distanță de liderul Real Sociedad. Atletico Madrid este pe locul trei, cu 17 puncte, la egalitate cu Real Madrid.

Villarreal - Real Madrid 1-1, (Moreno 76 / Mariano 2)

Minutul 90+3: Final de meci!

Minutul 76: GOOOL Villarreal! Moreno trage plasat, în partea stângă, și îl învinge pe Courtois.

Minutul 76: Penalty pentru Villarreal, după ce Courtois l-a faultat pe Chukwueze.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Final de primă repriză!

Minutul 2: GOOOL Real Madrid! Mariano Diaz deschide scorul după ce a reluat cu capul o minge centrată de Dani Carvajal.

Minutul 1: Fluier de start!

Real Madrid ocupă locul patru în La Liga, după opt meciuri disputate. Villarreal în schimb are un start de sezon excelent și se clasează pe poziția a doua, cu 18 puncte, două în plus față de formația lui Zidane, dar și cu un meci mai mult.

Echipele de start:

• Villarreal: Asenjo - Gaspar, Albiol, Torres, Pedraza - Parejo, Iborra, Trigueros - Moreno, Bacca, Gomez
  • Real Madrid: Coutrois - Carvajal, Nacho, Varane, Mendy - Modric, Kroos, Odegaard - Lucas, Mariano, Hazard

LIVE VIDEO Villarreal - Real Madrid, de la 17:15, la Digi Sport 1 și Digi 4K. Probleme de lot pentru Zidane

Real Madrid nu poate miza pe câteva vedete în această după-amiază. Sergio Ramos și Karim Benzema vor lipsi din cauza unor accidentări, iar Eder Militao și Luka Jovic au fost depistați pozitiv cu COVID-19 și nu au făcut deplasarea cu echipa, în timp ce Casemiro a scăpat de coronavirus, însă nu este pus la punct cu pregătirea fizică. Federico Valverde este de asemenea accidentat și nu va evolua contra lui Villarreal.

Meciul Villarreal - Real Madrid va fi transmis în direct, sâmbătă, de la ora 17:15, pe Digi Sport 1, Digi 4K și site-ul digisport.ro.

Clasament La Liga

Etichete: real madrid , villarreal , zinedine zidane , video la liga , meciuri real madrid

Cum va arăta M5, superiahtul miliardarilor care se transformă în submarin. Va avea un heliport, un balon cu aer cald și un cinematograf

O companie austriacă vrea să construiască pentru miliardari un superiaht care se poate transforma într-un submarin. Reprezentanții firmei spun că superiahtul va avea mai multe facilități, printre care se numără și un heliport, un balon cu aer cald, o piscină, o sală de gimnastică, o galerie de artă și un cinematograf, transmite CNN.

S-a aflat de ce Parma l-a exclus din lot pe Dennis Man! Anunțul făcut în Italia

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

Promovare! Vor juca din nou în prima ligă, la 8 ani de când au marcat întreaga lume a fotbalului

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul

Exclusiv ”O să-i dau bani mulți!”. Anunțul lui Gigi Becali în miez de noapte

Exclusiv Darius Olaru, pus în dificultate de ”reporterul” David Miculescu. ”Secretul” pasei de gol

Oficial A semnat cu PSG până în 2029: ”E un vis pe care îl trăiesc”

Exclusiv ”Patimile” FCSB-ului din acest sezon. Mihai Stoica a dezvăluit care au fost cele mai grele momente

Video Magie! Arda Guler a primit mingea și a arătat de ce e supranumit "Messi al Turciei"

Thomas Tuchel, ”băgat în sperieți” de Real Madrid

PEROZAvea tot viitorul în față, dar a paralizat de la o supă. În 24 de ore, viața unei tinere de 23 de ani s-a transformat într-un calvar

FILM NOWMichael Douglas sfidează trecerea timpului. Cum reușește actorul să arate atât de bine la aproape 80 de ani: „Arată cu 20 de ani mai tânăr”

Lista tuturor adversarelor pe care FCSB le va întâlni în preliminariile Ligii Campionilor, tur cu tur! citeşte ştirea pe Prosport.ro

FCSB e campioana României după 9 ani! Meciul decisiv, contra lui Gică Hagi citeşte ştirea pe ziare.com

Omul de la care vine expresia "Să moară Cibilan!". Ultimul haiduc al Bucureștilor, de la întors banii cu lopata la o baracă în sărăcie lucie citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Reacția Biancăi, dansatoarea lui Dorian Popa, după ce a fost acuzată că l-a despărțit pe artist de Babs: „În ce filme sunteți?”