Borisav Burmaz, primul meci în tricoul lui Rapid / Foto: Sport Pictures

Ce a scris presa din Serbia, după ce Borisav Burmaz a debutat cu gol pentru Rapid

21.01.2024, 12:29
  • Premier League: Man. City - West Ham, duminică, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - FCSB, duminică, 21:00, DGS 1

Borisav Burmaz (22 de ani) a fost cumpărat de Rapid de la Vozdovac în schimbul sumei de 400.000 de euro, în această iarnă.

Atacantul sârb a fost introdus pe teren de Cristiano Bergodi în minutul 60 al partidei cu FCU Craiova 1948 în locul lui Florent Hasani.

Borisav Burmaz a debutat cu gol în primul meci oficial în tricoul lui Rapid

Rapid s-a văzut condusă până în minutul 76, când Albion Rrahmani a transformat o lovitură de la 11 metri și a dus scorul la 2-3. Răzvan Onea a egalat la doar cinci minute distanță.

Burmaz a fost cel care a adus victoria giuleștenilor. Atacantul sârb a înscris un gol superb cu capul. Performanța lui Burmaz nu a fost trecută cu vederea. Presa din Serbia a relatat că Burmaz a avut un debut de vis în tricoul lui Rapid.

”Nu ar fi putut visa la un start mai spectaculos cu Rapid. Fostul jucător de tineret Steaua Roșie Belgrad a devenit instantaneu favoritul fanilor după o singură performanță reușită.

A marcat golul victoriei în meciul cu FCU Craiova, scor 4-3, în minutele de prelungire”, a relatat nogomania despre Borisav Burmaz.

Ce a spus Borisav Burmaz, după ce a semnat cu Rapid

La scurt timp după ce a fost anunțat transferul, Borisav Burmaz a oferit și prima reacție.

Fotbalistul s-a declarat extrem de fericit că a ajuns la Rapid. În plus, sârbul a anunțat că obiectivul său principal este să-și ajute echipa să își atingă obiectivele.

”Este o mișcare importantă în cariera mea și sunt foarte fericit pentru oportunitatea de a juca la Rapid.

Scopul meu este acela de a ajuta echipa să-și atingă obiectivele și de a-mi dezvolta cariera. Știu că Rapid are o istorie bogată, este un club renumit pentru suporterii fanatici.

Am văzut câteva clipuri cu ei (n.r. suporterii Rapidului) și abia aștept să joc în fața lor”, au fost cuvintele lui Borisav Burmaz.

VIDEO Golul lui Borisav Burmaz

VIDEO Rapid - FCU Craiova 1948 4-3

Etichete: rapid , gol , borisav burmaz , video rapid fcu craiova 1948

Și-a cumpărat o dubă și a transformat-o într-o locuință de lux cu 140.000 $. Cum arată în interior și cu cât vinde acum casa pe roți

După ani de zile în care a trăit și a amenajat rulote, o tânără a făcut o pasiune pentru transformarea lor și chiar a intrat într-o comunitate a cărei membri lucrează la proiecte similare.

Foto Gestul lui Ronald Gavril față de Anamaria Prodan, după ce a câștigat centura WBC Latino

Oficial Simona Halep, OUT! Fostul lider mondial a luat decizia

"A fost frânt!" Le-a cerut coechipierilor să nu-i paseze în meciul cu Manchester City și englezii au aflat totul

Dennis Man, gata să semneze "contractul carierei"! Fotbalistul a sosit în România

S-a supărat și nu mai semnează prelungirea cu Real Madrid! I-au promis un salariu uriaș și i-au garantat locul de titular

Live Video&Text Oțelul - U Cluj 0-0, Digi Sport 1. Atmosferă superbă. Cine câștigă joacă ”baraj” pentru Europa

Roberto De Zerbi va semna cu un club uriaș. Ziariștii din Anglia au aflat unde va ajunge fostul jucător de la CFR Cluj

Scandal în La Liga: suspiciune de blat la un meci decis în minutul 90+6! Ancheta e în plină desfășurare

Jurgen Klopp a anunțat că s-ar putea retrage definitiv

Întrebat dacă va mai rămâne la Rapid, Bogdan Lobonț a oferit un răspuns scurt

Albion Rrahmani a vorbit despre plecarea de la Rapid, înainte de derby-ul cu FCSB

PEROZUn bărbat și-a părăsit iubita după o excursie cu cortul: „Nu o voi ierta niciodată pentru ceea ce a făcut”

FILM NOWBilly Zane, de nerecunoscut în primele imagini din filmul „Waltzing With Brando”. Starul din „Titanic” îl interpretează pe Marlon Brando

Rapid, oferte pentru Juan Bauza şi Karlo Muhar! Dan Şucu e all-in cu transferurile de la Mititelu şi Varga citeşte ştirea pe Prosport.ro

Emma Răducanu, mișcare îndrăzneață. S-a retras de la Roland-Garros și așteaptă o minune citeşte ştirea pe ziare.com

Doliu în sportul din România! A murit un mare campion, Sorin Pop avea 56 de ani citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Fostul soț al lui Gwen Stefani și-a făcut o iubită care pare geamănă artistei. Xhoana X, pozată în costum de baie în Mexic