Partida dintre Dinamo și Oțelul / Foto: Sport Pictures

Exclusiv Concluziile trase după prima repriză a meciului Dinamo - Oțelul: ”Impecabil!”

18.02.2024, 21:15
  • Premier League: Man. United - Arsenal, duminică, 18:30, DGS 1

• Superliga: Dinamo - UTA Arad, duminică, 21:30, DGS 1

Dinamo a intrat în avantaj la pauza meciului cu Oțelul Galați, din etapa a 26-a din SuperLiga României.

”Câinii Roșii” au deschis scorul în minutul 3 prin Dennis Politic, dar echipa lui Dorinel Munteanu a egalat prin Alexandru Pop în minutul 17, de la 11 metri. Alb-roșii au trecut din nou în avantaj după golul marcat de Eddy Gnahore (minutul 34).

Florin Prunea: ”Penalty-ul Oțelului a fost foarte ușor acordat!”

Florin Prunea consideră că Dinamo a fost echipa mai bună în prima repriză a partidei cu Oțelul. Fostul mare portar al alb-roșilor i-a lăudat pe Gnahore și pe Abdallah.

Totodată, Prunea a transmis că, în opinia sa, penalty-ul celor de la Oțelul a fost foarte ușor acordat.

Dinamo e echipa mai bună, Gnahore, impecabil, Abdallah, impecabil. Meciul nu e jucat, Oțelul a avut o ocazie mare la ultima fază. Rezultatul mi se pare unul normal. Penalty-ul a fost foarte ușor acordat”, a spus Florin Prunea la emisiunea Fotbal Club.

Ilie Dumitrescu a remarcat faptul că la echipa pregătită de Zeljko Kopic au început să apară relațiile de joc. Totodată, specialistul Digi Sport a avut cuvinte de laudă la adresa lui Gnahore.

Au început să apară relațiile de joc la Dinamo. Mi-a plăcut asocierea dintre Abdallah și Milanov, s-a văzut și la meciul cu Farul. Politic apare foate bine la finalizare. Abdallah își intră în rol, scapă de Cisse în bandă, scoate, Gnahore apare la finalizare. Finalizarea e de 9 autentic, șiret, interior, la colțul scurt. O repriză bună făcută de Dinamo”, a adăugat și Ilie Dumitrescu.

Pe de altă parte, Marius Lăcătuș consideră că gălățenii au forța necesară să întoarcă scorul.

Dinamo a fost echipa care a fost puțin mai ofensivă, a căutat mai mult să pună în pericol poarta adversă. Nu și-au creat foarte multe ocazii de gol, dar ținând cont că Oțelul e o echipă imprevizibilă, ne putem aștepta oricând ca jocul să se schimbe în repriza a doua”, a spus și Marius Lăcătuș.

VIDEO Golul marcat de Eddy Gnahore la meciul cu Oțelul Galați

Etichete: dinamo , otelul , florin prunea , marius lacatus , ilie dumitrescu

Cele mai ciudate ținute care au șocat publicul la controversatul Eurovision 2024

Costumele de la Eurovision 2024 au atras atenția la fel de mult ca piesele interpretate de cântăreți.

Englezii l-au descoperit pe ”românul care e atât de bogat încât a uitat că are una dintre cele mai tari mașini din istorie”

Gigi Becali, nervos când a văzut ce s-a întâmplat la Arena Națională: ”La revedere! Au făcut ce au vrut”

FCSB a primit o lovitură chiar în seara în care a sărbătorit titlul! Ce se întâmplă în UEFA Champions League

Nota primită de Radu Drăgușin, la prima apariție după 6 meciuri în care a fost ”uitat” pe bancă la Tottenham

Florinel Coman a rupt tăcerea, după ce qatarezii n-au mai vrut să-i achite clauza de 5.000.000€

Chiar și peste Otele! Cine e fotbalistul din SuperLigă dorit în șapte țări diferite

Live Video&Score Manchester United - Arsenal 0-1, DGS 1. Ziua în care City ține cu United. ”Tunarii” pot reveni pe primul loc

Total neașteptat! Decizia luată de Mircea Rednic înainte de Dinamo - UTA Arad

Exclusiv Unde se află bunurile de peste 500.000€ declarate dispărute de Laurențiu Reghecampf: ”E de râsul tuturor”

Exclusiv Ilie Dumitrescu știe de ce transferuri are nevoie FCSB pentru UEFA Champions League

Ahmed Bani, convins că Mircea Rednic și UTA nu vor ajuta Dinamo: ”E normal să joace pe bune”

PEROZAre sau nu operații la față? Cum arăta Mădălina Ghenea în copilărie, la 12 ani. Înaltă, subțire și inocentă, era o superbitate de copil

FILM NOWUna dintre marile dorințe ale Sandrei Bullock are legătură cu Keanu Reeves: Vreau să fac asta înainte de a muri, înainte de a părăsi această planetă

Transformarea spectaculoasă a lui Alexandru Tudor, omul de încredere al lui Gigi Becali. Nimeni nu l-a recunoscut citeşte ştirea pe Prosport.ro

Gest bădărănesc al lui Florinel Coman după ce a fost scos de pe teren. Cum se justifică fotbalistul citeşte ştirea pe ziare.com

Cel mai periculos lucru de pe Pământ: dacă stai lângă el 5 minute, te omoară în 2 zile și este foarte aproape de România citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Misterul e atuul ei. Ipostaza în care s-a lăsat pozată Antonia i-a dat gata pe fani: "A venit iepurașul"