Partida dintre CS Mioveni și U Craiova 1948 / Foto: Sport Pictures

Video CS Mioveni – U Craiova 1948 2-2. Remiză spectaculoasă! Oltenii au încheiat meciul cu un om în minus

01.10.2022, 19:30
  • EHF European League: Skjern - Dinamo, marți, 19:45, DGS 3

• Champions League: Bayern Munchen - Real Madrid, marți, 22:00, DGS 1

Partida dintre CS Mioveni și U Craiova 1948 s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, în etapa 12 din Liga 1.

U Craiova 1948 este pe locul 8 în clasament, cu un total de 15 puncte, în timp ce CS Mioveni rămâne pe penultima poziție, cu doar șapte puncte.

Cele mai tari faze video şi desfăşurarea evenimentelor pot fi văzute AICI

Prima repriză a meciului a fost una incendiară. După ce fluierul de start a întârziat 30 de minute din cauza unor probleme cu nocturna, la Mioveni a urmat un adevărat spectacol fotbalistic.

După doar cinci minute de joc, elevii lui Flavius Stoican au deschis scorul prin Buziuc. Acesta a profitat de o eroare în defensiva oltenilor și a marcat din fața porții. Blănaru a fost cel care a contribuit decisiv.

Șase minute mai târziu, oltenii lui Marius Croitoru au restabilit egalitatea. Achim a marcat cu un șut imparabil expediat de la marginea careului.

Bauza a trimis periculos cu capul în minutul 20, însă Iustin Popescu a avut o intervenție bună și a respins peste poartă.

Argeșenii au trecut din nou în avantaj în minutul 30, atunci când Buziuc a reușit ”dubla”, tot după o greșeală din defensiva oltenilor.

Totuși, câteva minute mai târziu, Ganea a restabilit din nou egalitatea după ce a rămas singur cu Popescu.

După pauză, elevii lui Flavius Stoican puteau înscrie în minutul 52, dar Krasniqi a lovit bara. Oltenii au dat replica în minutul 65 prin șutul peste poartă al lui Van Durmen.

Pe final de meci, U Craiova 1948 a rămas în zece jucători, după ce Blănuță a văzut cartonașul roșu în urma unui fault extrem de dur comis asupra lui Scarlatache.

VIDEO Rezumatul partidei CS Mioveni - U Craiova 1948 2-2

UPDATE: Înaintea meciului, pe arena din Mioveni sunt probleme cu nocturna, astfel că începutul meciului este amânat.

După 11 partide disputate, formația antrenată de Marius Croitoru ocupă locul nouă în clasamentul Ligii 1, cu un total de 14 puncte, la un punct în spatele celor de la UTA Arad și la o lungime în fața ilfovenilor de la FC Voluntari.

De cealaltă parte, CS Mioveni a avut un start mai slab de sezon. Argeșenii sunt penultima echipă clasată cu doar șase puncte obținute în primele 11 etape. Echipa pregătită de Flavius Stoican sunt la trei puncte în fața ”lanternei roșii”, Chindia Târgoviște.

CS Mioveni – U Craiova 1948, de la 19:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1. Flavius Stoican, duel cu fosta sa echipă

U Craiova 1948 a obținut patru victorii, două remize și cinci înfrângeri în acest sezon, în timp ce CS Mioveni are o singură victorie, trei remize și șapte înfrângeri.

Flavius Stoican, antrenorul formației piteștene, a pregătit-o sezonul trecut pe U Craiova 1948, însă pentru puțin timp, pentru că acesta a fost înlăturat din cauza prestațiilor sub așteptări ale echipei. Acum, Flavius Stoican are șansa să le demonstreze oltenilor că s-au grăbit atunci când i-au reziliat contractul.

Etichete: cs mioveni , adrian mititelu , etapa 12 , flavius stoican , marius croitoru , u craiova 1948

O olandeză cu depresie va fi eutanasiată, pentru că „nu mai poate face față”. Are doar 28 de ani

O olandeză de 28 de ani, sănătoasă din punct de vedere fizic, a decis să fie eutanasiată, pentru că - spune ea - nu mai poate lupta cu depresia, autismul și cu tulburarea Borderline.

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un car de nervi în meciul cu Jaqueline Cristian: ”Vino aici! Mai mult respect”

Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova

Barcelona nu mai stă la discuții: îi reziliază contractul fotbalistului pe care a plătit 36.000.000€. Anunțul spaniolilor

A făcut 5-4 în minutul 90+5 și a scris istorie! Echipa care, după 121 de ani, va juca în premieră în cupele europene

”Tatăl meu `a explodat`!” Fiica unui antrenor a spus totul: ”Eram minoră și e o infracțiune”. Cu ce se ocupă tânăra

Anunțul venit din Italia despre Dennis Man! Starea fotbalistului român

La doar câteva ore de la revenirea la CFR Cluj, Dan Petrescu le-a transmis un avertisment jucătorilor

Foto ”De ce aveți nevoie de 6 bodyguarzi ca să vă escorteze?”. Reacția lui Dan Șucu

FCSB revine în Ghencea! ”E semnat contractul cu CSA. Sper să nu se supere Meme”

Video Adrian Mititelu junior a intrat în vestiar după FCU Craiova - ”U” Cluj

Video Gloria Buzău - CS Mioveni 1-0. Echipa lui Andrei Prepeliță, tot mai aproape de promovarea directă

PEROZO tânără a creat isterie în mediul online după ce a dezvăluit de ce îi plac bărbații în vârstă: „Mă simt în siguranță”

FILM NOWFiicele lui Nicole Kidman, apariție rară pe covorul roșu alături de mama lor. Puștoaicele au atras toate privirile

Viciul lui sunt femeile! S-a logodit cu o actriță, iar la câteva zile s-a afișat cu un manechin citeşte ştirea pe Prosport.ro

Simona Halep, invitată să joace la Paris! Anunțul surprinzător al francezilor. Cum va reacționa românca citeşte ştirea pe ziare.com

Toți șoferii care au asta în mașină iau amendă 2.900 lei și permisul suspendat. Se confiscă pe loc citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Lady Gaga, în fustă scurtă de tenis, la sport cu iubitul. Solista și Michael Polansky își trăiesc iubirea discret