Fotbalistii stelisti Harlem Gnohere si Lucian Filip se antreneaza inaintea meciului cu Dinamo, la baza FCSB din Berceni

Exclusiv Dinamo - FCSB | ”El trebuie să fie căpitan la FCSB!”. Verdict clar înainte de derby

11.11.2018, 09:33
  • Europa League: Celta Vigo - Freiburg, joi, 19:45, DGS 1

  • Europa League: Nottingham Forest - Porto, joi, 22:00, DGS 1

Dinamo - FCSB | Marele duel de pe ”Arena Națională” va fi și unul al căpitanilor celor două formații. Dacă la Dinamo lucrurile sunt clare, pentru că Dan Nistor (30 de ani) va purta banderola, în schimb la FCSB rămâne de văzut cine va fi ”însărcinat” cu această responsabilitate. Etapa trecută, Nicolae Dică l-a pus căpitan pe Harlem Gnohere (30 de ani) iar francezul a fost extrem de onorat. Acum, în marele derby cu roș-albii, atacantul, care și-a ales deja și un prenume românesc, are mari șanse de a fi iar numărul 1 din garnitura vicecampioanei.

Ilie Dumitrescu (50 de ani), expert Digi Sport, crede că Gnohere a demonstrat prin prestațiile din teren că merită din plin banderola. ”Mi se pare cel mai constant în evoluții de la Steaua. Cred că merită să rămână căpitan. El a demonstrat că este un jucător de echipă. Au fost multe momente în care prima soluție pentru această poziție de atacant a fost Alibec iar el a acceptat și statutul de rezervă. S-a pregătit, nu a făcut probleme în lot și de câte ori a intrat a făcut-o foarte bine.
Anul ăsta a fost și este sezonul lui Gnohere!”, a spus Ilie Dumitrescu, la Digi Sport, în cadrul emisiunii ”Fotbal Club”

Dinamo - FCSB | Cum și-a propus Gnohere să-i dea peste nas lui Rednic! Anunțul lui Dică

Tehnicianul roș-albaștrilor va miza pe Gnohere asta și pentru că l-a simțit extrem de motivat în săptămâna dinaintea marelui meci, de duminică, 11 noiembrie. ”Cu siguranță, e motivat la maximum Bizonul (n.r. - Harlem Gnohere). Acum el își dorește și mai mult să marcheze, decât la un meci normal”, a spus Nicolae Dică la conferința oficială de presă de dinaintea marelui meci.

Înainte să revină la Dinamo, Mircea Rednic a avut un comentariu ironic la adresa lui Harlem Gnohere, cu referire la transferul acestuia de la Dinamo la FCSB.

"Bizonul a zis că vrea la Steaua, că vrea performanţă. De când e el acolo, am văzut ce performanţă au făcut. Au luat vreo două campionate şi nu ştiu câte alte cupe", spunea Mircea Rednic în august 2018. 

Dinamo - FCSB, programat duminică, 11 noiembrie 2018, de la ora 21:00, în cadrul etapei a 15-a din Liga 1, va fi transmis ÎN DIRECT la Digi Sport 1, dar și pe digisport.ro și m.digisport.ro, EXCLUSIV pentru abonații rețelei de internet ai RCS-RDS.

Meciul va fi transmis și în format LIVE VIDEO&TEXT pe digisport.ro și pe m.digisport.ro.

Gnohere nu a rămas dator şi a publicat pe Instagram o fotografie cu momentul în care sărbătorea marcarea golului din partida de la Mediaş, încheiată cu victoria roş-albaştrilor, scor 3-1,  astupându-şi urechile cu degetele, alături de următorul mesaj: "Ignoră persoanele care te critică. Un leu nu se întoarce niciodată când un câine latră".

Gnohere are un aliat neşteptat în războiul cu Mircea Rednic. Este vorba de Gigi Becali, care s-a inspirat de la Harlem Gnohere pentru a-l ironiza pe Rednic.

Etichete: nicolae dica , harlem gnohere , dinamo fcsb , capitan fcsb , derby dinamo fcsb , derby dinamo-fcsb noiembrie 2018


Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News


Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din
Digi24
Mii de italieni au ieșit în stradă, revoltați de crima românilor. Comunitatea românească se teme de tensiuni: „Suntem un pic disperați”

Mii de oameni au ieșit în stradă pentru italianul de 47 de ani, ucis de români în bătaie, în fața fiului său de 11 ani. Tragedia a cutremurat o țară întreagă. Trei români au fost arestați în acest caz. Românii din zonă condamnă agresiunea cumplită și se tem că tensiunile etnice vor escalada.

Descarcă aplicația Digi24
TOP ARTICOLE

Foto Și-a dat demisia și a ”dispărut”, iar la 51 de ani ”nimeni nu l-ar recunoaște pe stradă”: ”Slujba m-a epuizat mult”

Hansi Flick și-a decis viitorul, imediat după ce Barcelona a fost eliminată de Atletico Madrid din UCL

Ana Maria Tănăsie: "Pun și eu o poză în lenjerie și o să îmi bubuie Instagramul"

Costel Gâlcă pleacă de la Rapid! Dan Șucu vrea să dea o lovitură de proporții

Exclusiv Răsturnare de situație pentru Mirel Rădoi la FCSB?

RECOMANDĂRILE REDACȚIEI

Exclusiv Scenariu neverosimil: ”Arbitrul nu știa că Eduardo Camavinga avea galben”. Craioveanu a răbufnit: ”Te bagă la congelator”

Florentino Perez n-a stat pe gânduri: ce a făcut imediat după Bayern Munchen - Real Madrid

Și-a semnat sentința! E convins că e OUT de la Real Madrid, după eliminarea cu Bayern Munchen

Fără dubii: specialistul a dat verdictul în cazul fazei care a schimbat totul în Bayern - Real Madrid

Citeşte şi

Exclusiv Nicolae Dică a numit cel mai strict antrenor pe care l-a avut: "La 22:30 era stingerea! Fără gel în păr și barbă mare"

Exclusiv A lucrat cu Gigi Becali la FCSB și acum regretă că a plecat. ”Am renunțat!”

PEROZMeghan Markle, criticată după ce a purtat bijuterii de mii de dolari la un centru social: „Nu e acolo pentru oameni!”

FILM NOWSandra Bullock, cu sutienul la vedere pe covorul roșu, într-un sacou îmbrăcat fără bluză. Superbă la 61 de ani

De ce nu s-a calificat România la Mondial. Analiză pe baza informațiilor din culisele ”tricolorilor” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Una dintre cele mai frumoase sportive din România: ”O să-mi pun și eu o poză în lenjerie și o să îmi bubuie Instagramul” FOTO citeşte ştirea pe ziare.com

PROFM Misha, șir nesfârșit de poze în ipostaze inedite în Santorini. Fanii, impresionați complet: „Ești frumoasă orice ai pune pe tine!”

Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții
Incarca mai multe comentarii...
ProFm

Misha, șir nesfârșit de poze în ipostaze inedite în Santorini. Fanii, impresionați complet: „Ești frumoasă orice ai pune pe tine!”

Digi World

La un pas de moarte din cauza cercelului din nas. Cazul bizar al unei tinere: "Am făcut chiar și o scrisoare de adio"

Digi Animal World

Trei rase de câini pe care ar trebui să le eviți. Una poate „ucide lupi”