Filip Mrzjlak a avut un gol anulat în Dinamo - Gaz Metan / Foto: Captură Digi Sport

Dinamo - Gaz Metan 2-0 | Filip Mrzljak, după ce tușierul i-a refuzat dubla: "Eu nu dau în fiecare zi două goluri!"

18.10.2019, 22:54
  • SuperLiga: Farul - Sepsi, vineri, 20:00, DGS 1

• Liga 2, play-off: Șelimbăr - Gloria Buzău, vineri, 17:00, DGS 1

Dinamo - Gaz Metan 2-0 | Filip Mrzljak (26 de ani), mijlocașul "câinilor-roșii", a fost unul dintre cei mai buni oameni ai lui Dusan Uhrin Jr. Croatul a deschis scorul în minutul 21, iar acesta putea să facă și dubla în prima repriză, dacă tușierul nu îi anula golul marcat regulamentar pentru offside.

La finalul meciului, Mrzljak a vorbit despre faptul că a reușit să înscrie primul gol în tricoul lui Dinamo, dar și despre decizia eronată a oficialilor, care i-au anulat golul din minutul 43.

"Cred că au fost două goluri, dar o să văd reluarea după. Eu nu dau în fiecare zi două goluri! Dar, din păcate, a greșit arbitrul. Nu sunt supărat, bine că a câștigat echipa", a declarat Mrzljak.

Arbitrii au anulat un gol perfect valabil al lui Filip Mrzljak

Meciul dintre Dinamo și Gaz Metan, din etapa a treisprezecea în Liga 1, a oferit un moment controversat în prima repriză. În minutul 43, "Câinii-roșii" au reușit să înscrie al doilea gol, care a fost însă anulat.

La o fază de atac a dinamoviștilor, Sorescu i-a pasat decisiv lui Mrzljak, care a înscris cu poarta goală, însă tușierul a semnalizat o poziție în afara jocului a mijlocașului croat.

Reluările au arătat că Mrzljak se afla în fața fundașilor medieșeni, dar datorită faptului că se afla în spatele mingii, fotbalistul lui Uhrin se afla în poziție regulamentară de joc.

Faza cu golul anulat al lui Mrzljak:

Etichete: dinamo , dinamo gaz metan , filip mrzlajk , mrzlajk dinamo

După ce a câștigat 1 milion $ la loterie, o femeie s-a gândit să mai joace un bilet și a avut o surpriză neașteptată

O femeie care a câștigat 1 milion de dolari la loterie s-a decis după câteva săptămâni să își mai încerce încă o dată norocul și a mai jucat un bilet. A avut parte de o surpriză de proporții.

La o lună și jumătate de la moartea fostului ei iubit, Aryna Sabalenka ar avea o nouă relație. Milionarul ar fi căsătorit

A cerut-o în căsătorie, apoi, în decurs de doar o săptămână, a fost surprins cu alte trei femei: ”Viața e frumoasă”

Foto Are 38 de ani și a iscat multe discuții după ce s-a aflat ce dietă ține. ”N-ar trebui să te lauzi cu asta”

Nemaiîntâlnit în SuperLigă: 1.000.000 € dacă merge cu FCSB în Champions League! Anunțul lui Gigi Becali

Răsturnare de situație! Decizia luată de Real Madrid în cazul lui Luka Modric

NE-BU-NI-E! O echipă din liga secundă a marcat în minutul 90+9, a câștigat Cupa și va juca în Europa League

Dennis Politic a vorbit despre tensiunile de la Dinamo: ”Am avut o întâlnire toți”

Pintilii a spus care este jucătorul de la FCSB care nu suportă să piardă niciodată: ”Se oftică foarte mult!”

Total surprinzător! A renunțat la fotbal la 24 de ani și a devenit călugăr budist: ”A fost dificil”

Are cel mai mare salariu de la Dinamo, dar ”este prea slab să joace”

Promisiunea lui Zeljko Kopic pentru suporterii lui Dinamo înaintea meciului crucial cu ”U” Cluj

PEROZPovești de dragoste ca-n filme. 8 cupluri care au rezistat la Hollywood și secretele relațiilor lor

FILM NOW"A fost un dezastru. Lui Dwayne nu-i păsa deloc". The Rock ar fi întârziat deseori și 7-8 ore la filmările de la "Red One"

Adrian Șut, poate fi primul transfer de milioane pe care Gigi Becali îl face! Clubul de tradiție din Spania vrea să-l cumpere citeşte ştirea pe Prosport.ro

Mihai Mărgineanu a rămas șocat de ce a văzut în Vama Veche: "Bă, voi știți ce mai fac copiii voștri?" citeşte ştirea pe ziare.com

Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place