LIVE VIDEO Dinamo - Academica Clinceni (21:00, Digi Sport 1)

Video CFR Cluj - Dinamo 1-0. Campioana a marcat din penalty, iar "câinii" sunt ultimii în Liga 1 și singurii fără gol marcat

27.07.2019, 22:49
  • Media: Liga Digi Sport, joi, 15:30, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

Campionii de la CFR Cluj au început meciul cu Dinamo cu o echipă plină de rezerve, însă chiar și așa au avut prima ocazie, prin fostul dinamovist, Costache, care a combinat cu un alt fost dinamovist, Păun.

Câteva minute mai târziu, a "ieșit la rampă" și portarul lui Dinamo, Piscitelli, care a fost trimis în teren în locul lui Straton. Italianul din poarta "câinilor" s-a ciocnit de colegul său, Sin, iar Luis Aurelio nu a profitat și nu a nimerit toată poarta liberă.

Cele mai tari faze video şi desfăşurarea evenimentelor pot fi văzute AICI

În minutul 26, Bejan l-a scăpat din marcaj pe Cestor, iar fundașul clujenilor a trimis cu capul pe lângă. Portarul lui Dinamo s-a făcut de râs din nou, după ce a ieșit aiurea și a boxat, dar Păun nu a profitat și a trimis peste.

CFR Cluj - Dinamo 1-0

Clujenii au început repriza secundă cu ocazia lui Luis Aurelio, urmată de cea a lui Omrani, care a intrat pe teren la pauză. Dinamoviștii au fost aproape de gol după ce Bejan a irosit centrarea din corner a lui Moldoveanu.

Tot clujenii au fost mai periculoși, iar în minutul 63 au ratat o dublă ocazie uriașă, la șuturile lui Mailat și Costache.

În minutul 80, clujenii au primit penalty după ce Filip l-a lovit pe Cestor, iar Omrani a transformat lovitura de pedeapsă. Până la final, CFR a rămas în 10 oameni, după ce Mailat a primit al doilea cartonaș galben, iar CFR Cluj - Dinamo s-a terimnat 1-0 și dinamoviștii rămân singurii fără gol marcat în acest sezon și sunt codași în Liga 1.

Dinamo merge la Cluj, pentru derby-ul cu CFR, fără galerie. Din cauza incidentelor de la Ovidiu, suporterii au primit interdicţie pentru următoarele cinci deplasări.

Ultimii în clasament, fără punct şi cu golaveraj 0-7, dinamoviştii promit o altă faţă în Gruia. În absenţa lui Eugen Neagoe, secundul Sebastian Moga speră să-i poarte pe "alb-roşii" spre un succes cu CFR Cluj, la care Dan Petrescu este obligat să facă mai multe schimbări în echipă.

"(Un egal ar fi satisfăcător?) Ţinând cont că jucăm la echipa campioana acasă, zic că da, dar noi mergem să câştigăm. Dacă ar fi o minune? N-ar fi o minune, de ce să fie o minune?", a spus "principalul" interimar al lui Dinamo, Sebastian Moga.

CFR Cluj - Dinamo (21:00, Digi Sport 1). "Câinii" au pierdut ultimele patru dueluri directe

În ultimele două sezoane, "câinii" au pierdut toate cele patru meciuri directe cu CFR Cluj, în care au marcat doar o dată. Statistica nu-i sperie pe dinamovişti.

"Este un derby cu CFR Cluj şi de fiecare dată când jucăm cu ei ne dorim să obţinem victoria. Indiferent de echipa cu care jucam, noi trebuie să ne impunem, pentru că suntem Dinamo Bucureşti", a spus şi Andrei Sin.

CFR Cluj - Dinamo va fi în direct la Digi Sport 1 astăzi, de la ora 21:00. Cele mai importante faze vor fi în format VIDEO, în timp real, pe digisport.ro şi m.digisport.ro.

Etichete: cfr cluj dinamo , cfr cluj - dinamo live text , cfr cluj dinamo live video

Ce a primit, de fapt, o turistă care a plătit pentru o cameră cu „vedere la mare”, în Italia: Nimeni nu m-a păcălit așa până acum

O turistă din Argentina care a plătit o avere pentru o cameră cu vedere la mare la un hotel din Italia a fost oripilată când a descoperit ce primise, de fapt.

OUT! După ce a primit 6.000.000 € degeaba, a fost dat afară. Avea lumea la picioare, dar a ajuns să se drogheze

Veste pentru Horațiu Moldovan: ”noul Oblak” pleacă în Premier League pentru 40.000.000€

Foto Ce lovitură! A refuzat naționala României și a fost convocat de altă țară la EURO 2024

”Investiția secolului”. David Beckham a dat lovitura: de la 25 de milioane la un miliard!

Surpriză de proporții: clubul cu care ar urma să semneze Jurgen Klopp

E gata: Dan Petrescu a rezolvat primul transfer la CFR Cluj! Fotbalistul a confirmat mutarea

Xavi, OUT! Barcelona și-a găsit rapid antrenor de TOP

Primele reacții, după prestația lui Istvan Kovacs la finala Europa League

”Curățenie” la Atletico Madrid! ZECE jucători pleacă de la gruparea ”rojiblanco”. Ce se întâmplă cu Horațiu Moldovan

"Gata, totul are o limită!" Becali scoate artileria grea: "Ştiţi ce făcea Anamaria prin cantonamente? Se văitau nevestele fotbaliştilor"

Jigniri fără precedent şi ameninţări după ce Gigi Becali a dezvăluit "ce făcea Anamaria Prodan prin cantonamente"

PEROZLinda Evangelista, transformare incredibilă după ce a fost „desfigurată” de o procedură estetică. Apariție la Met Gala, după un deceniu

FILM NOWDemi Moore, despre filmul în care a acceptat să apară nud: „Caut mereu materiale care mă împing în afara zonei mele de confort”. Actrița care a ajutat-o să se simtă în siguranță

Legenda lui Dinamo îl împinge pe Cristi Săpunaru spre „pensie”: „Să îl treacă secund!” citeşte ştirea pe Prosport.ro

FCSB poate da peste Răzvan Lucescu în Liga Campionilor! Lista completă a posibililor adversari ai campioanei României citeşte ştirea pe ziare.com

Amenzi de până la 15.000 de lei pentru șoferii care uită acest document. Se schimb legea în România citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Raluka, senzațională într-un body cu decupaje îndrăznețe, care i-a lăsat la vedere pătrățelele de pe abdomen: Perfecțiunea într-o poză