Liviu Ciobotariu, antrenorul celor de la FC Voluntari / Foto: Captură Digi Sport

Liviu Ciobotariu, fericit după FC Voluntari - Gaz Metan Mediaș 3-1. "Au voie să bea o bere"

29.01.2022, 16:37
  • Liga 2: CS Mioveni - Csikszereda, joi, 17:00, DGS 1

• Premier League: Chelsea - Tottenham, joi, 21:30, DGS 1

FC Voluntari s-a impus în fața celor de la Gaz Metan Mediaș, 3-1, după ce au condus încă din minutul 2.

Gazdele au dominat partida de la început și până la sfârșit, iar victoria a venit în consecință, trupa lui Ilie Poenaru fiind doborâtă și fotbalistic, dar și de problemele financiare.

Liviu Ciobotariu, după FC Voluntari - Gaz Metan Mediaș 3-1

Liviu Ciobotariu a ținut să-și laude jucătorii după o nouă victorie în Liga 1, 3-1, contra celor de la Gaz Metan Mediaș.

"Am făcut un joc foarte bun. Vreau să-mi felicit jucătorii pentru succes. Sunt bucuros că am reușit să marcăm 3 goluri. Ne-am creeat multe situații de a marca. Practic am condus jocul de la un capăt la altul. A fost o singură greșeală, care ne-a și costat, dar așa e la fotbal. Îmi felicit jucătorii.

Nu a avut nicio problemă medicală Popa, probabil că a vrut să joace scurt, dar în momentul ăla, minutul 45, trebuie să degajeze. Asta este, e bine că am dovedit că suntem o echipă matură și am jucat foarte bine și partea a doua.

Mai sunt 7 meciuri de jucat, 21 de puncte, trebuie să fim concentrați și să luăm meci cu meci. Suntem pe un drum bun, avem 41 de puncte. După fiecare meci câștigat îi las să bea o bere, să sărbătorească în vestiar. Dar de luni începem treaba și trebuie să mergem la Mioveni și să învingem", a spus Liviu Ciobotariu.

FC Voluntari - Gaz Metan 3-1

FC Voluntari a câștigat meciul de pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaș, scor 3-1, în etapa cu numărul 23 din Liga 1, în direct pe Digi Sport 1.

După prima victorie din 2022, echipa ilfoveană își consolidează locul trei în clasament și are nouă meciuri la rând fără eșec.

FC Voluntari a înscris două goluri frumoase în prima repriză. În minutul 2, Vadim Rață a șutat din voleu de la marginea careului. În minutul 21, Adam Nemec a șutat plasat de la marginea careului, cu stângul.

În minutul 45, Christian Irobiso a redus din diferență pentru Gaz Metan Mediaș, la una dintre puținele faze de poartă ale oaspeților.

În repriza a doua, FC Voluntari a controlat jocul. Constantin Budescu a intrat pe teren în minutul 61 și a avut un impact aproape imediat. În minutul 66, Denis Ciobotariu a înscris primul său gol la FC Voluntari, cu o lovitură de cap, din centrarea lui Budescu.

Etichete: gaz metan , liviu ciobotariu , fc voluntari

"Nu există așa ceva". Reacția unui bărbat venit din Cehia la o terasă în România unde i s-au pus pe masă cârnați și mici

Turiștii care au ajuns în vestul țării, la Băile Felix, s-au bucurat de o baie în piscină, dar și de petrecerea cu spumă. Nu a lipsit nici mâncarea tradițională, gazdele au pregătit un adevărat festin pentru turiștii veniți din toate colțurile țării și chiar de peste hotare.

Femeia care și-a cumpărat un avion pentru a nu mai plăti mereu două locuri a intrat pe teren și internetul ”a explodat”

Vestea primită de Horațiu Moldovan! Decizia luată de Atletico Madrid

Reacția lui Gianluigi Buffon, după ce Man și Mihăilă au promovat cu Parma în Serie A

Daniel Niculae, prima reacție după comunicatul lui Dan Șucu. Ce mesaj a postat

Semnează cu Real Madrid până în 2028! Spaniolii anunță inevitabilul

FCSB-iștii iau cu asalt Arena Națională! Câte bilete s-au vândut deja, cu mai mult de o săptămână înainte de meciul cu CFR

Foto Liverpool și-a prezentat echipamentul pentru sezonul viitor! Primul din noua eră fără Jurgen Klopp

”Nu primesc foarte mulți bani la FCSB”. Ce salariu are campionul României

Foto ”Dezgustător!” Faza Campionatului Mondial: a omorât o muscă și a mâncat-o în fața tuturor. Reacția jucătorului

Mircea Lucescu i-a criticat dur pe jucătorii lui Dinamo, după remiza cu FC Voluntari: ”Este incredibil”

Florin Pîrvu, convins după ce a ”blocat-o” pe Dinamo în zona retrogradării: ”Se va juca până în ultima etapă”

PEROZ"Toată lumea săruta un bărbat de 80 de ani". Văduva lui Hugh Hefner, despre partea întunecată a traiului cu milionarul

FILM NOWPierce Brosnan, transformat total pentru cel mai nou film al său. Cum arată fostul James Bond, în imaginile surprinse pe platourile de la „Giant”

Dat afară de Gică Hagi, Constantin Budescu s-a refugiat în vila de peste 500.000 de euro pe care o are la Ploiești citeşte ştirea pe Prosport.ro

Ronnie O'Sullivan, eliminat! Surprize mari la Campionatul Mondial de snooker, n-a mai rămas niciun jucător din Top 10 citeşte ştirea pe ziare.com

S-a schimbat legea RCA pentru toți șoferii din România, o lovitură fără precedent pentru români citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place