Video Meci de vis făcut de Ianis Hagi, încununat cu o dublă. Primul gol, o "bijuterie" din lovitură liberă!

01.12.2018, 21:26
  • SuperLiga: Petrolul - Botoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

VIDEO Viitorul - Dinamo 4-1. Ianis Hagi a făcut o primă repriză de vis în fața lui Dinamo. De la un șut de excepție trimis de el a venit golul prin care Viitorul a deschis scorul și tot el a scos ambele cartonașe galbene pentru care Vlad Olteanu a fost eliminat de la oaspeți. Și-a încununat prestația din primele 45 de minute cu un gol marcat din lovitură liberă, cu o execuție care a fost o adevărată "bijuterie". Până la final, a realizat dubla, cu o reușită prin care a închis tabela la 4-1.

Decarul constănțenilor a dat tonul meciului, cu o primă ocazie, în minutul 3 al întâlnirii de pe stadionul din Ovidiu. Atunci, Penedo a scos mingea în lateral și tot Ianis Hagi a solicitat o lovitură de la 11 metri, după un duel cu Vlad Olteanu, unde arbitrul Sebastian Gheorghe a văzut lucrurile invers și a dictat fault în atac.

Peste doar un minut, Ianis Hagi a șutat puternic din afara careului, iar portarul Penedo a respins cu greutate mingea în bară. De acolo, balonul a revenit în careul dinamovist și a ajuns la Denis Drăguș, care a finalizat cu calm, cu un șut la colțul lung, pentru 1-0.

După ce Dinamo a egalat, alte două dueluri între Ianis Hagi și Vlad Olteanu au adus-o pe Viitorul în avantaj numeric în fața bucureștenilor. Prima dată, decarul gazdelor de sâmbătă a protejat foarte bine mingea, la circa 35 de metri de propria poartă, când ar fi putut declanșa un contraatac, iar Olteanu l-a faultat și a primit primul avertisment. În minutul 32, aproape de mijlocul terenului, același fundaș stânga de la Dinamo a intrat prin alunecare, din spate, asupra lui Hagi, iar arbitrul Sebastian Gheorghe i-a arătat fără să stea pe gânduri al doilea galben.

Golul lui Ianis Hagi a venit în minutul 37, cu un șut excelent dintr-o lovitură liberă de la circa 20 de metri, la care portarul Penedo a rămas fără reacție.

Ianis Hagi a închis tabela la 4-1 pentru Viitorul, din pasa lui Lyes Houri, care l-a lăsat cu poarta goală în față. Decarul și căpitanul Viitorului are acum 7 goluri în acest sezon de Liga 1.

VIDEO Primul gol al lui Ianis Hagi în meciul Viitorul - Dinamo 4-1

VIDEO Al doilea gol al lui Ianis Hagi în meciul Viitorul - Dinamo 4-1

Această femeie se plânge pe TikTok că nu se poate angaja. Milioane de oameni s-au uitat la clip și i-au spus care-i motivul

Ash Putnam a povestit într-un clip postat pe TikTok că a fost supărată și frustrată după ce un lanț de magazine de îmbrăcăminte nu a angajat-o, presupunând că din cauza tatuajelor pe care le are.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica