Daniel Birligea, MVP în Rapid - CFR Cluj 1-4 / Foto: Sport Pictures

Video N-au mai pățit asta din 2012. Cine a mai marcat un hat-trick în fieful Rapidului, înaintea lui Bîrligea

06.04.2024, 22:27
  • Baraj SuperLigă: Botoșani - Mioveni, vineri, 20:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, vineri, 22:00, DGS 1

Rapid a suferit una dintre cele mai dure înfrângeri din ultimii ani. Giuleștenii au avut parte de o primă repriză de coșmar, în care au fost umiliți de către cei de la CFR Cluj.

Primele 45 de minute au fost la discreția ardelenilor, pregătiți pentru acest meci de către Ovidiu Hoban, după ce Mutu și-a dat demisia.

Marius Pena, hat-trick în fieful Rapidului în 2012

Daniel Bîrligea (23 de ani) a fost MVP-ul partidei, grație celor trei goluri marcate. Din 2012, giuleștenii n-au mai fost martori la un hat-trick marcat de oaspeți.

În decembrie 2012, Oțelul se impune pe vechiul Giulești cu un scor mult mai strâns, 3-2, dar Marius Pena a marcat atunci toate golurile gălățenilor, susține gsp.ro.

Execuție pe Giulești! Clujenii au combinat ca la play-station la golul 4, marcat de Manea.

Elevii interimarului Ovidiu Hoban au făcut ce au vrut în primele 45 de minute. Daniel Bîrligea (23 de ani) a izbutit un hat-trick, în minutele 4, 9 și 37, după care a venit rândul lui Manea să-și treacă numele pe tabela de marcaj, în minutul 45+1, pentru un neverosimil 0-4.

Golul patru marcat de fosta campioană din SuperLiga a venit însă după o fază de playstation. Totul a plecat de la Otele, din banda stângă, apoi a urmat o înșiruire de pase, la care giuleștenii au fost spectatori, iar Manea nu a mai trebuit decât să îndeplinească o simplă formalitate.

VIDEO cu golul marcat de Manea, în Rapid - CFR Cluj

Ce au strigat suporterii Rapidului după ce CFR Cluj a făcut 4-0

La pauza meciului din Giulești, tabela a indicat un scor neverosimil: 4-0 în favoarea oaspeților. Bîrligea a reușit un hat-trick, în minutele 4, 8 și 36, iar Manea a stabilit rezultatul primului act, în prelungiri.

Imediat după reușita fundașului lateral, suporterii Rapidului au început să scandeze ”Demisia! Demisia!”, cel mai probabil către antrenorul Cristiano Bergodi.

În plus, după ultimul fluier din prima repriză al centralului, s-a auzit un cor de fluierături, în timp ce jucătorii se îndreptau către vestiare.

Eficiență maximă la CFR, un meci pe care l-a controlat prin contraatacuri. Rapid mă așteptam să livreze mai multe mingi către atacanți. Orice balon care s-a respins al fost a CFR-ului”, a transmis antrenorul Ionuț Badea, la Digi Sport Special.

Acum nu mai e vorba că ar trebui demis de cineva Bergodi. El ar trebui să-și dea demisia de onoare de la pauză. Cel puțin 5 oameni trebuie schimbați”, a fost reacția jurnalistului Decebal Rădulescu.

Pe parcursul reprizei secunde, galeria giuleștenilor și-a încurajat favoriții, însă fanii de la cele două tribune s-au auzit doar la fazele care le-au stârnit nemulțumirea, prin huiduieli și apostrofări la adresa jucătorilor.

Etichete: marius pena , cristi manea , daniel birligea , rapid - cfr cluj 1-4 video

Avertisment după ce o dansatoare a murit sufocată în timp ce avea relații intime cu iubitul ei

Un medic legist a emis un avertisment după ce o anchetă a stabilit că o femeie a fost strangulată de iubitul ei, în timp ce întrețineau relații intime.

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius Junior! Gestul făcut imediat apoi de starul lui Real Madrid

Reacția "Împăratului" Fatih Terim, după ce Răzvan Lucescu l-a bătut a 3-a oară la rând: "Trebuie s-o spun!"

Exclusiv Ilie Dumitrescu a văzut ipostaza cu ”pătrățelele” fotbaliștilor de la Corvinul și a reacționat: ”Vrei să-ți spun ceva?”

Video Victorie istorică! Corvinul Hunedoara a câștigat Cupa României, după ce a învins-o pe Oțelul la penalty-uri

Presa din Grecia, tranșantă după ce PAOK-ul lui Lucescu a ajuns să aibă titlul la mâna ei: "La gunoi!"

Exclusiv Surpriză! Jucătorul de la FCSB văzut în lotul României la EURO 2024

Video Exclusiv Helmut Duckadam a aflat ce antrenor aduce Rapidul și a făcut gluma serii

Allegri, OUT! Juventus și-a ales viitorul antrenor

45.000.000€ pentru "Messi al Turciei"! Real Madrid s-a decis pe loc

Dan Petrescu a lămurit situația lui Cristi Manea

I-a transmis mesajul lui Edi Iordănescu, imediat după CFR - Rapid: ”Aștept să mă cheme!”

PEROZO femeie și fiica ei au fost date afară dintr-un supermarket, din cauza felului în care erau îmbrăcate: „Mi s-a părut ridicol!”

FILM NOWCum arată Eva Green la 18 ani de când a fost fată Bond. A făcut furori în două apariții în aceeași zi la Cannes

Adrian Mititelu a început revoluția la FC U Craiova: a semnat cu 5 fotbaliști! Detalii secrete din Bănie citeşte ştirea pe Prosport.ro

Simona Halep a vorbit despre finalul carierei: ”Vreau să mă retrag de pe teren” VIDEO citeşte ştirea pe ziare.com

ITP la 6 luni pentru acești șoferi români, s-a schimbat legea. Care sunt mașinile vizate citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Fustă foarte scurtă, top minuscul și cizme cu toc cui, atuurile vestimentare pe care mizează Alexandra Stan. Dans senzual pe Instagram