Liviu Ciobotariu în timpul meciului cu FCU Craiova 1948 / Foto: Profimedia

”Nu putem juca decât o repriză!” Liviu Ciobotariu, îngrijorat după înfrângerea de la Craiova

27.11.2023, 20:16
  • La Liga: Las Palmas - Real Betis, joi, 20:30, DGS 4

• La Liga: Almeria - Barcelona, joi, 22:30, DGS 1

Sepsi Sfântu Gheorghe a pierdut în extremis în fața celor de la FCU Craiova 1948, scor 2-1, în etapa a 17-a din SuperLiga României.

Chiar dacă Sepsi avea o serie de patru rezultate pozitive, două egaluri și două înfrângeri, băieții antrenați de Liviu Ciobotariu s-au recunoscut învinși în partida de la Craiova, după un gol primit în minutul 90+2 de la Lacroix.

Liviu Ciobotariu, nemulțumit de atitudinea băieților săi

Sepsi Sfântu Gheorghe rămâne la 5 puncte față de locurile de play-off în urma acestei înfrângeri. Obiectivul lui Liviu Ciobotariu este acela de a duce echipa în play-off la finalul sezonului regulat, însă antrenorul pare din ce în ce mai îngrijorat cu privire la jocul echipei sale, nefiind capabilă să mențină același nivel ridicat pe parcursul unui meci întreg.

”Am făcut foarte multe greșeli în jocul de astăzi, și de poziționare și când am avut mingea. Dacă în prrima rerpiză am jucat bine, a doua le-a aparținut în totalitate lor.

Inexplicabile greșeli. Am primit două goluri la fel, din centrări din lateral. La mijloc au pasat cu lejeritate, au dus mingea în margine și și-au creat multe ocazii. Când pierzi în minutul 92 e greu de explicat dar mă așteptam la mai mult de la echipa mea. Nu putem juca decât o repriză, suntem obligați să jucăm două. În a doua repriză parcă ne-am blocat, am greșit tot, am dat ba în aut, ba la adversar.

Am spus că aveam mari așteptări, au fost două săptămâni în care s-au pregătit foarte bine, dar când a venit examenul oficial am arătat bine doar o repriză, ceea ce e foarte puțin. Devine o situație grea, sunt foarte multe echipe, campionatul este foarte echilibrat, multe echipe la același număr de puncte.

În momentul de față trebuie să ne pregătim mult mai bine, să facem mult mai mult la antrenamente, să exersăm finalizarea, construcția și trebuie remediate problemele pe fază defensivă. Greșeli de poziționare pe car ele învățăm la copii și juniori. Numai așa putem avea rezultate pozitive”, a declarat Liviu Ciobotariu la finalul partidei.

VIDEO cu rezumatul partidei FCU Craiova 1948 - Sepsi Sfântu Gheorghe 2-1

Clasamentul din SuperLiga României

În urma acestei înfrângeri, Sepsi Sfântu Gheorghe a rămas pe locul 10 în SuperLiga României, cu 20 de puncte obținute după primele 17 etape. De cealaltă parte, FCU Craiova 1948 s-a apropiat la două puncte de Sepsi, cu 18 puncte adunate.

Clasamentul din SuperLiga României / Foto: Captură Flashscore

Etichete: liviu ciobotariu , sepsi sfantu gheorghe , fcu craiova 1948

Avertisment după ce o dansatoare a murit sufocată în timp ce avea relații intime cu iubitul ei

Un medic legist a emis un avertisment după ce o anchetă a stabilit că o femeie a fost strangulată de iubitul ei, în timp ce întrețineau relații intime.

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius Junior! Gestul făcut imediat apoi de starul lui Real Madrid

Video Ce a spus Ange Postecoglou despre Radu Drăgușin chiar pe gazon, imediat după meciul cu Manchester City

Radu Drăgușin i-a făcut pe spanioli să exclame ”Incredibil! Inexplicabil!” în meciul cu City. Reacția lui spune totul

Video Victorie istorică! Corvinul Hunedoara a câștigat Cupa României, după ce a învins-o pe Oțelul la penalty-uri

Reacția "Împăratului" Fatih Terim, după ce Răzvan Lucescu l-a bătut a 3-a oară la rând: "Trebuie s-o spun!"

Dennis Man a solicitat 2.000.000€: clubul urgentează negocierile

Florinel Coman și Darius Olaru, performanță impresionantă în tricoul FCSB

FCSB - Corvinul, Supercupa României: când are loc primul meci al sezonului viitor din România

Foto Antrenorul FCSB-ului, invitat-surpriză la meciul lui PAOK

Echipa din play-off ”decimată” pentru următoarea etapă: ”Abia dacă avem 15-16 jucători”

Video Sepsi a acuzat arbitrajul din partida cu CFR, după ce a avut doi eliminați: ”Ne-am obișnuit, așa e la noi!”

PEROZKim Kardashian, cu părul blond și îmbrăcată într-o rochie mulată, un look în stilul Pamela Anderson, anii '90: „Babewatch”

FILM NOWCum arată Eva Green la 18 ani de când a fost fată Bond. A făcut furori în două apariții în aceeași zi la Cannes

Prima reacție milionarului Dorin Mateiu, bărbatul de 57 de ani care s-ar iubi cu Simona Halep! Ce zice de relație citeşte ştirea pe Prosport.ro

Simona Halep a vorbit despre finalul carierei: ”Vreau să mă retrag de pe teren” VIDEO citeşte ştirea pe ziare.com

ITP la 6 luni pentru acești șoferi români, s-a schimbat legea. Care sunt mașinile vizate citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Lidia Buble, într-un top extrem de decoltat. Val de reacții în mediul online: „Cea mai frumoasă femeie”