Situație critică la Petrolul! S-a cerut demisia lui Florin Pîrvu. Ce a spus antrenorul după eșecul cu Sepsi

09.03.2024, 00:12
  • Premier League: Man. City - West Ham, duminică, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - FCSB, duminică, 21:00, DGS 1

Meciul Petrolul - Sepsi s-a încheiat cu victoria covăsnenilor, scor 2-1, în ultima etapă din sezonul regulat.

Covăsnenii au deschis scorul în minutul 14, prin Florin Ștefan, dar pe final ”Găzarii” au restabilit egalitatea prin Berisha, în minutul 87. Totuși, echipa pregătită de Bernd Storck a forțat, iar Debeljuh a marcat în al doilea minut al prelungirilor.

Suporterii Petrolului i-au cerut demisia lui Florin Pîrvu

Sepsi a reușit astfel să se califice în play-off, în timp ce Petrolul își continuă parcursul în acest sezon în play-out, unde va lupta pentru evitarea retrogradării. Ploieștenii ocupă în acest moment locul 10 în clasament cu 35 de puncte.

Acest ultim eșec a stricat toate apele la gruparea ploieșteană, care și așa nu erau foarte liniștite. Suporterii au răbufnit la finalul meciului de pe ”Ilie Oană” și i-au cerut demisia antrenorului Florin Pîrvu.

În iarnă, când conducerea clubului se gândea să îl înlocuiască pe tehnician, suporterii au fost cei care l-au susținut pe Florin Pîrvu, însă, după patru eșecuri la rând, situația s-a schimbat.

E al nu știu câtelea meci când pierdem puncte pe final. Treuie să ne trezim, pentru că urmează play-out-ul unde punctele sunt puncte și unde vor fi meciuri crâncene. Azi nu am reușit să câștigăm. Am făcut greșeli, ne-au dat gol pe un început bun de joc.

La pauză am schimbat modulul de joc, am presat și am reușit să egalăm. Ar fi fost un rezultat echitabil, dar am greșit pe final și am pierdut punctele.

Sunt dezamăgit, trebuie să ne trezim. Play-out-ul va fi foarte disputat, vor fi meciuri foarte grele, trebuie să fim foarte atenți, pentru că nu trebuie să mai facem greșeli. S-au făcut niște greșeli și pierdem puncte din păcate.

E o cădere mentală. Această necalificare lasă urme, dar trebuie să înțelegem că nu mai e loc de niciun fel de concesii”, a spus Florin Pîrvu la finalul meciului.

VIDEO Rezumatul partidei Petrolul – Sepsi 1-2

Etichete: petrolul , sepsi , florin pîrvu

Și-a cumpărat o dubă și a transformat-o într-o locuință de lux cu 140.000 $. Cum arată în interior și cu cât vinde acum casa pe roți

După ani de zile în care a trăit și a amenajat rulote, o tânără a făcut o pasiune pentru transformarea lor și chiar a intrat într-o comunitate a cărei membri lucrează la proiecte similare.

Foto Gestul lui Ronald Gavril față de Anamaria Prodan, după ce a câștigat centura WBC Latino

Oficial Simona Halep, OUT! Fostul lider mondial a luat decizia

"A fost frânt!" Le-a cerut coechipierilor să nu-i paseze în meciul cu Manchester City și englezii au aflat totul

Dennis Man, gata să semneze "contractul carierei"! Fotbalistul a sosit în România

S-a supărat și nu mai semnează prelungirea cu Real Madrid! I-au promis un salariu uriaș și i-au garantat locul de titular

Live Video&Text Oțelul - U Cluj 0-0, Digi Sport 1. Atmosferă superbă. Cine câștigă joacă ”baraj” pentru Europa

Scandal în La Liga: suspiciune de blat la un meci decis în minutul 90+6! Ancheta e în plină desfășurare

Jurgen Klopp a anunțat că s-ar putea retrage definitiv

Video Dan Petrescu joacă tare cu Ioan Varga. ”Trebuie să fiu eu puternic”. Condiția pe care vrea s-o impună la CFR Cluj

Cum a ratat Ovidiu Popescu transferul la Sepsi: Laszlo Dioszegi a spus totul

Gicu Grozav și-a dat acordul și semnează: ”Lucrurile sunt rezolvate”

PEROZCe poreclă a primit Meghan Markle după vizita în Nigeria: „A fost greu să nu faci această comparație”

FILM NOWTom Cruise a primit cea mai mare lovitură de la fiica sa, Suri. Ce decizie a luat tânăra în vârstă de 18 ani

Rapid, oferte pentru Juan Bauza şi Karlo Muhar! Dan Şucu e all-in cu transferurile de la Mititelu şi Varga citeşte ştirea pe Prosport.ro

Emma Răducanu, mișcare îndrăzneață. S-a retras de la Roland-Garros și așteaptă o minune citeşte ştirea pe ziare.com

Doliu în sportul din România! A murit un mare campion, Sorin Pop avea 56 de ani citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Inna, în cel mai mic top din garderobă. Artista știe cum să-și pună în evidență silueta