U Cluj - FC Voluntari / Foto: Sport Pictures

Video U Cluj - FC Voluntari 2-3. Ardelenii au fost conduși, au întors scorul, dar au pierdut în minutul 90+2

01.05.2023, 16:50
  • SuperLiga: CFR Cluj - Rapid, duminică, 21:30, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - FCSB, luni, 21:00, DGS 1

U Cluj a pierdut cu 2-3 meciul cu FC Voluntari, din etapa a șasea a play-out-ului, după ce a avut 2-1 până în minutul 87. Florea a fost eroul meciului, cu o dublă pe final.

U Cluj - FC Voluntari 2-3. Ardelenii au avut 2-1 până în minutul 87

FC Voluntari a început bine meciul cu U Cluj și a avut prima ocazie în minutul 11, însă Damașcan s-a făcut de râs și a luftat în fața porții. Peste numai câteva minute, "Șepcile roșii" au rămas în 10 jucători, după ce Florin Ilie a primit cartonașul roșu.

Cele mai tari faze video şi desfăşurarea evenimentelor pot fi văzute AICI

Imediat după aceea, ilfovenii au deschis scorul prin lovitura liberă a lui Sigurjonsson. Pe finalul primei reprize, ardelenii au întors rezultatul, cu două goluri în 4 minute, prin Thiam și Bic.

U Cluj - FC Voluntari 2-3. Florea a marcat de două ori în minutele 87 și 90+2

Repriza secundă a început tot cu Voluntariul în atac, iar Florea a irosit o ocazie bună. La cealaltă poartă, Thiam și-a bătut joc de o ocazie și nu a profitat de o gafă a lui Matricardi. Același Matricardi și-a încercat apoi norocul cu un șut spre vinclu.

Pe final, Florea nu a nimerit poarta, însă s-a revanșat în ultimele minute. Atacantul ilfovenilor a egalat la 2 în minutul 87 și a marcat golul 3 în prelungiri.

VIDEO cu rezumatul meciului U Cluj - FC Voluntari 2-3:

"U" Cluj și FC Voluntari se înfruntăm acum în etapa a șasea din play-out-ul SuperLigii, pe noul gazon așternut de oficialitățile orașului pe Cluj Arena.

U Cluj - Voluntari 2-1, Live Video pe Digi Sport 1. Niciuna dintre echipe nu-și permite vreun pas greșit

La prima vedere, sunt două echipe care nu ar trebui să aibă griji, cel puțin pentru o retrogradare directă, după ce Mioveniul este condamnată și a mai rămas "disponibil" un loc, dar mai sunt destule puncte puse în joc și orice se poate întâmpla.

În 103 ani de la înființare, echipa din Ardeal a întâlnit doar în două rânduri Voluntariul în Liga 1. A fost 0-0 în Ilfov și 2-1 la Cluj, de fiecare dată cu meciuri echilibrate. La jocul retur, Voluntari a jucat din minutul 48 cu un om mai puțin, după eliminarea lui Malele, și putea pleca acasă cu un punct, însă a primit gol în minutul 88 de la Fulop, fostul său jucător.

„Șepcile roșii” tocmai au obținut calificarea în finala Cupei României, după ce au eliminat pe UTA, scor 1-0, iar în campionat au câștigat cu Petrolul, scor 2-0, și cu CS Mioveni, scor 1-0. U Cluj are 26 de puncte și este pe locul 5.

Dacă ardelenii au pierdut două jocuri în play-out, Voluntari nu are nicio înfrîngere, însă a strâns mai puține puncte decât adversara de astăzi pentru că are patru rezultate de egalitate și o victorie.

Este la numai două puncte de locurile de baraj, astfel că va face tot posibilul să nu piardă nici de data aceasta.

Clasament play-out sezonul 2022-2023

Etichete: liga 1 , universitatea cluj , superliga , fc voluntari , sigurjonsson , video u cluj voluntari , rezultate u cluj , remacle

O regină a frumuseții din Ecuador a fost găsită de mafioți după ce a dezvăluit pe Instagram unde se află și nu a mai scăpat cu viață

O fostă concurentă la Miss Ecuador, Landy Parraga Goyburo a fost împușcată mortal în restaurantul unde lua masa, după o postare în care anunța unde era. Numele ei fusese legat de un traficant de droguri care fusese ucis în închisoare.

E gata să plece la 5.000 km distanță, după ce amanta a născut al doilea copil, iar soția al patrulea. Pe cine ia cu el

O actriță celebră din SUA a văzut un român și a izbucnit imediat în râs. Ce a urmat

A văzut cum a apărut în public la Miami și a întrebat-o direct: ”Ești bolnavă?”. Răspunsul dat imediat de model

OUT de la FCSB, după șapte ani! ”Roș-albaștrii” îi caută deja înlocuitor

Foto Dan Petrescu a reînceput treaba la CFR Cluj, soția, Adriana, a plecat la mii de kilometri. Cine a însoțit-o

Live Video&Text CFR Cluj - Rapid 3-2, ACUM, în direct la Digi Sport 1. Giuleștenii au ratat penalty

Video CFR Cluj, iertată de un cartonaș roșu în meciul cu Rapid? ”Crampoanele pe gambă” / ”E grav, sincer!”

Ce a spus Postecoglou, după ce Radu Drăgușin a ajuns la 6 meciuri consecutive fără minut jucat

Exclusiv Verdictul specialistului, după ce Rapid a cerut penalty în derby-ul cu CFR Cluj

Exclusiv Florin Bratu nu mai crede în salvarea de la retrogradare a lui Dinamo!

Video Cel mai surprinzător discurs din SuperLigă: ”Nu m-am bucurat la golurile noastre! Îmi vine să plâng”

PEROZCum arată Adelina Pestrițu în costum de baie, după ce a renunțat la implanturile mamare. Vedeta are o siluetă de invidiat

FILM NOWAnne Hathaway, superbă în roșu, într-o rochie fără bretele, cu crăpătură lungă pe picior. E trecută de 40 de ani, dar e neschimbată de două decenii

Fotbalistul dorit de Gică Hagi într-un transfer cu schimb de jucători între el și Gigi Becali a luat decizia! citeşte ştirea pe Prosport.ro

Milionarul Arpad Paszkany, cadou de Paște de peste 100.000 de euro pentru noua iubită: ”A venit iepurașul” FOTO citeşte ştirea pe ziare.com

Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Cher, adevăratul motiv pentru care se întâlnește cu bărbați tineri: „Cei de vârsta mea sunt toți morți!”