Gustavo și Koljic / Foto: Sport Pictures

Video Universitatea Craiova - Sepsi 1-1. Reghecampf și Grozavu remizează la capătul unui meci spectaculos

13.09.2021, 22:55
  • SuperLiga: U Cluj - Dinamo, sâmbătă, 20:00, DGS 1

• SuperLiga: Botoșani - Voluntari, sâmbătă, 14:30, DGS 1

Partida dintre Universitatea Craiova și Sepsi Sfântu Gheorghe s-a încheiat cu o remiză, scor 1-1, după un meci extrem de spectaculos.

Prima ocazie importantă a partidei le aparține oltenilor, în minutul 13. Koljic a trimis cu capul spre poartă, dar Niczuly a reușit o paradă frumoasă și a păstrat scorul neschimbat.

Cele mai tari faze video şi desfăşurarea evenimentelor pot fi văzute AICI

Universitatea Craiova - Sepsi 1-1. Grozavu și Reghecampf remizează la capătul unui meci spectaculos

Scorul a fost deschis în minutul 17 de Sepsi, când poziția lui Fofana a fost suspectă de ofsaid. Mitrea a executat o lovitură liberă, Pigliacelli a respins greșit balonul, iar Fofana s-a înălțat și a trimis cu capul în poartă.

Câteva minute mai târziu, Koljic a avut șansa să restabilească egalitatea, Bancu i-a pasat foarte bine în fața porții, dar atacantul bosniac a trimis în bară.

Cu toate acestea, oltenii au reușit să egaleze în minutul 33, atunci când Nicușor Bancu a centrat, iar Gustavo a reluat cu capul în poarta lui Niczuly.

La finalul primei reprize, Gustavo i-a pasat foarte bine lui Andrei Ivan care a scăpat singur cu portarul. Acesta a preferat să îi paseze în stânga lui Koljic, dar este blocat de Ninaj și irosește o șansă imensă.

Oltenii au irosit încă o ocazie bună în minutul 50. Andrei Ivan a șutat puțin pe lângă poartă din interiorul careului.

Sepsi putea trece în avantaj în minutul 68, atunci când Luckassen a șutat cu stângul. Pigliacelli a intuit bine și a reușit să prindă balonul.

După o intervenție a lui Ninaj asupra lui Ivan, centralul partidei a dictat lovitură de la unsprezece metri. Cel care a executat-o a fost Gustavo, dar Niczuly a făcut o paradă și a parat șutul brazilianului.

În clasamentul din Liga 1, Universitatea Craiova se află pe locul șase, cu 13 puncte, iar Sepsi ocupă locul 13, cu un total de șapte puncte.

VIDEO Rezumatul partidei Universitatea Craiova - Sepsi

Universitatea Craiova - Sepsi, LIVE VIDEO, ora 21:00, la Digi Sport 1. Reghecampf caută a treia victorie consecutivă

Universitatea Craiova nu se poate baza în această seară pe ultimul jucător transfer, Alexandru Crețu, care s-a accidentat în pauza competițională.

Meciul de la Craiova va fi arbitrat de Marian Barbu. Asistenți vor fi Bogdan Gheorghe și Ferencz Tunyogi.

Universitatea Craiova - Sepsi, LIVE VIDEO, ora 21:00, la Digi Sport 1. Antoine Conte și Andrei Ivan, recuperați

Dacă Alexandru Crețu a devenit indisponibil pentru următoarele etape, Laurențiu Reghecampf a primit și două vești bune, de la Antoine Conte și Andrei Ivan, care s-au recuperat și pot evolua.

Venim după o perioadă foarte bună de pregătire, o perioadă în care cei doi jucători care au absentat, Conte și Ivan, au revenit. Koljic este și el din ce în ce mai bine”, a transmis Laurențiu Reghecamp.

Universitatea Craiova - Sepsi, LIVE VIDEO, ora 21:00, la Digi Sport 1. Echipele probabile

• Universitatea Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, Găman, Screciu, Bancu - Nistor, Fedele, Vână - Gustavo, Koljic, Baiaram
  • Sepsi: Niczuly - Dimitrov,Ninaj, Mitrea, M. Ștefănescu - Păun, Fofana, Aganovic - Golofca, Luckassen, N. Tamaș

Etichete: meciuri craiova , meciuri sepsi , live video craiova sepsi

După ce a câștigat 1 milion $ la loterie, o femeie s-a gândit să mai joace un bilet și a avut o surpriză neașteptată

O femeie care a câștigat 1 milion de dolari la loterie s-a decis după câteva săptămâni să își mai încerce încă o dată norocul și a mai jucat un bilet. A avut parte de o surpriză de proporții.

Femeia care l-a refuzat pe ”Dumnezeu” e cu 11 ani mai în vârstă decât iubitul ei: ”A renunțat la tot pentru mine”

Foto Are 38 de ani și a iscat multe discuții după ce s-a aflat ce dietă ține. ”N-ar trebui să te lauzi cu asta”

Exclusiv ”Dacă mă cheamă Gigi Becali și-mi dă 35.000 €, aș zice NU”. A câștigat 4 trofee cu FCSB, dar nu vrea să revină

Foto După ce s-a lăsat filmată la duș, alături de soțul ei, a semnat contractul vieții. ”Ne vedem acolo”

După ce Drăgușin a fost ”uitat” pe bancă 5 meciuri la rând, englezii au răbufnit

Video Exclusiv A intrat în direct la TV și a recunoscut. Dan Petrescu îl vrea președinte la CFR Cluj

”De ce FCSB?”. Marius Ștefănescu, enigmatic: ”Ce să fac, să mă pun rău cu patronul?”

La șase zile după ce a câștigat titlul, Darius Olaru a spus de la cine a primit cel mai emoționant mesaj

Ce concluzie a tras Gică Hagi, după 1-4 cu Sepsi: ”Gol pe centru ca la copii”. Precizarea făcută de ”Rege”

"Gata, totul are o limită!" Becali scoate artileria grea: "Ştiţi ce făcea Anamaria prin cantonamente? Se văitau nevestele fotbaliştilor"

Jigniri fără precedent şi ameninţări după ce Gigi Becali a dezvăluit "ce făcea Anamaria Prodan prin cantonamente"

PEROZCum arată Adelina Pestrițu în costum de baie, după ce a renunțat la implanturile mamare. Vedeta are o siluetă de invidiat

FILM NOW"A fost un dezastru. Lui Dwayne nu-i păsa deloc". The Rock ar fi întârziat deseori și 7-8 ore la filmările de la "Red One"

Adrian Șut, poate fi primul transfer de milioane pe care Gigi Becali îl face! Clubul de tradiție din Spania vrea să-l cumpere citeşte ştirea pe Prosport.ro

Fostul antrenor al lui Dinamo a dat lovitura în afaceri! Vinde pantofi scumpi în Franța citeşte ştirea pe ziare.com

Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place