Video Chindia - Energeticianul 2-2. Gazdele au pierdut șefia! Rezultatele ultimei etape a turului din Liga 2

29.11.2018, 14:50
  • Liga 2: Corvinul - Csikszereda, miercuri, 17:30, DGS 1

• Champions League: Real Madrid - Bayern, miercuri, 22:00, DGS 1

Chindia a pierdut prima poziţie în clasamentul Ligii 2 în ultima etapă a turului dupĂ 2-2 cu Energeticianul. Târgoviştenii nu au făcut faţă presiunii, după ce Sportul Snagov câştigase şi trecuse în faţă cu trei puncte. Echipa lui Viorel Moldovan a revenit pe locul 2, la două puncte în spatele ilfovenilor conduşi de Laszlo Balint.

Energeticianul a deschis scorul la Târgovişte în minutul 43, prin Vlad Tudorache, şi şi-a păstrat avantajul şi la pauză. În partea secundă, Daniel Florea a egalat cu noroc din apropiere, în minutul 52. Apoi, gafa lui Marius Ioniță (61) a dus gazdele în avantaj. În ultimul sfert de oră, Vlad Rusu (76) a profitat de una dintre puţinele ocazii pe care le-a avut, l-a lobat decisiv pe Aioani, și a stabilit scorul final.

Cu 41 de puncte, Chindia cade pe locul 2, iar Energeticianul se află pe locul 8, cu 28 de puncte.

Chindia Târgoviște - Energeticianul 2-2

Min 90. FINAL. Chindia - Energeticianul s-a terminat 2-2, rezultat care avantajează pe Sportul Snagov, reveniți în fruntea clasamentului.

Min 76. GOOOL Energeticianul! Vlad Rusu egalează cu un lob spectaculos!

Min 61. GOOOL Chindia! Cristian Cherchez şutează la colţul scurt, Miron respinge în faţă, direct în Marius Ioniţă, iar mingea intră în plasă.

Min 52. GOOOL Chindia! Daniel Florea înscrie cu ceva noroc și egalează.

Min 34. GOOOL Energeticianul! Vlad Tudorache deschide scorul după un șut deviat din afara careului de 16 metri.

Min 1. A început partida.

Echipele de start:

Chindia: Aioani - Martac, C. Dinu, Dudea, D. Dumitraşcu - D. Novac, Andr. Lungu, Andr. Şerban, Crinel Stoica, D. Florea, Cherchez (cpt.)
Rezerve: Ius. Popescu - Mihaiu, Nisipeanu, Acasadrei, R. Simion, Vătavu, Alin Manea
Antrenor: Viorel Moldovan

Energeticianul: Bg. Miron - Leasă, D. Lung, M. Ioniţă, D. Drugă, C. Cristea, Vl. Tudorache, Al. Neacşa, Andr. Dragu, Gîrbiţă, Vl. Rusu
Rezerve: Marinoiu - R. Enache, Rob. Petre, Misăraş, C. Neagu, Cioiu, C. Ionică
Antrenor: Bogdan Andone

Etapa a 19-a din Liga 2, ultima a turului, se dispută în decursul a 3 zile, marți, miercuri și joi. Ca de obicei, Digi Sport transmite ÎN DIRECT 4 partide. Runda a început cu Academica Clinceni - Petrolul 2-1 și se încheie cu disputa Chindia Târgoviște - Energeticianul, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.

Programul etapei a 19-a din Liga 2:

Chindia Târgoviște - Energeticianul, ora 14:00, Digi Sport 1

Clasamentul din Liga 2:

LIVE VIDEO&SCORE Ripensia - Farul:

Min 90+4: Final de partidă. Ripensia câștigă grație golului marcat de Mansour la ultima fază.

Min 90+4: GOOOOOL RIPENSIA! GOOOL MANSOUR! Atacantul gazdelor marchează la ultima fază a meciului. A înscris cu capul, după un corner.

Min 46: A început repriza secundă.

Min 45: Final de primă repriză pe Bega. Ripensia și Farul sunt la egalitate, 0-0.

Min 1: A început şi partida dintre Ripensia Timişoara şi Farul Constanţa.

Ninsoarea a întârziat cu o oră startul partidei disputate la Buftea, între Sportul Snagov şi FC Argeş. Pe terenul deszăpezit doar pe jumătate, jucătorii s-au chinuit să joace fotbal. Prima ocazie a aparţinut gazdelor, prin Alexandru Ioniţă, iar replica a dat-o Vasile Gheorghe. Ilfovenii puteau înscrie prin Hlistei, care a nimerit transversala. Unicul gol al meciului a fost reuşit din penalty de fostul rapidist Ioniţă. Dupa victoria împotriva piteştenilor, Sportul Snagov a devenit lider în liga secundă.

Final de meci: Sportul Snagov a învins-o cu 1-0 pe FC Argeş şi a urcat pe primul loc în Liga 2, cel puţin până la meciul Chindiei de joi.

Min.84: GOOOOL Sportul Snagov. Snagov - FC Argeş 1-0. Alexandru Ioniţă a transformat o lovitură de la 11 metri cu numai şase minute înainte de finalul partidei.

Min.46: A început repriza a doua a meciului de la Buftea.

Pauză: Sportul Snagov şi FC Argeş se află la egalitate după primele 45 de minute, scor 0-0.

UPDATE 15:00 A început partida dintre Sportul Snagov şi FC Argeş, pe un teren curăţat doar pe jumătate de zăpadă.

Zăpada a amânat cu o oră debutul derby-ului etapei a 19-a din Liga 2, Sportul Snagov - FC Argeş. Partida de la Buftea va începe la ora 15:00, nu 14:00, cum era stabilit iniţial, pentru ca terenul să fie curăţat de zăpadă.

IMAGINI CU TERENUL DE LA BUFTEA

Ultima rundă a turului se dispută în decursul a 3 zile, marți, miercuri și joi. Ca de obicei, Digi Sport transmite ÎN DIRECT 4 partide. Runda a început cu Academica Clinceni - Petrolul 2-1 și se încheie cu disputa Chindia Târgoviște - Energeticianul (joi, 29 noiembrie, ora 14:00, Digi Sport 1).

LIVE VIDEO&SCORE Clinceni - Petrolul:

Min 90+3: Final de partidă. Academica Clinceni - Petrolul s-a terminat 2-1.

Min 63: GOOOOL ACADEMICA! GOOOL ROBERT ION! Jucătorul gazdelor reușește dubla în doar 10 minute și Academica întoarce rezultatul. Robert Ion a trimis cu latul, în poarta goală, din 6 metri.

Min 53: GOOOOL ACADEMICA! GOOOL ROBERT ION! Gazdele au început în forță repriza secundă și Robert Ion a egalat, cu o reluare din 6 metri, o centrare venită din flancul stâng, de la Barbu.

Min 45: Final de primă repriză la Clinceni. Petrolul conduce cu 1-0.

Min 43: GOOOOL PETROLUL! GOOOL GRECU! Oaspeții deschid scorul în acest final de primă repriză. Grecu a rămas singur cu portarul gazdelor și a marcat, din 8 metri. Este primul său gol în acest sezon.

Min 1: A început partida dintre Academica Clinceni și Petrolul.

Clasamentul din Liga 2, înaintea etapei a 19-a:

Etichete: liga 2 , etapa a 19-a , live video cliceni petrolul , liga 2 meciuri etapa 19 , ultima etapa a turului

O femeie și-a reclamat soțul pentru ce a forțat-o să facă în dormitor. Dar un judecător i-a spus că în căsătorie e permis orice

Un judecător din India i-a respins plângerea unei femei care a spus că soțul ei a forțat-o să aibă relații intime „nenaturale”, întrucât, potrivit legii indiene, nu este ilegal ca un soț să-și oblige soția să întrețină acte sexuale.

Împușcată mortal în plină stradă, la 21 de ani, alături de iubit! Autoritățile au făcut o descoperire care schimbă totul

News Alert Primele declarații date de Mircea Lucescu la ieșirea de la întâlnirea cu Șucu și Copos

Dan Șucu a început negocierile! Lovitura pregătită în secret la Rapid: peste 300 de meciuri în Premier League!

Au venit primele oferte: Radu Drăgușin poate pleca de la Tottenham după șase luni! Urmează întâlnirea decisivă

Veste proastă pentru Radu Drăgușin: Tottenham a decis să înceapă negocierile!

Exclusiv Ce a decis Dan Șucu după ce l-a auzit pe Mircea Lucescu, la finalul prânzului luat alături de George Copos

Cum l-a numit Thierry Henry pe Kylian Mbappe, după eliminarea din UEFA Champions League

Oficial Comunicatul dat de Rapid după atacurile la adresa lui Bogdan Lobonț

Exclusiv Cea mai dură reacție după ce FCSB a câștigat titlul: ”E înjunghiat pe la spate”

Video Corvinul - Csikszereda, Live Video 17:30, Digi Sport 1. Luptă pentru pozițiile de la baraj

Victor Pițurcă, discurs tranșant despre CSA Steaua: ”Mai bine că a rămas în Liga a 2-a” + Atac la MApN

PEROZShakira, îndrăzneață într-o rochie albă tare decupată, la petrecerea de după Met Gala. A defilat ca pe podiumul de modă

FILM NOWA renunțat la rochia elegantă de la Met Gala pentru o fustă total transparentă, un maiou scurt și pantofi sport. Soția lui Matt Damon, mama a 4 copii, în formă maximă la 47 de ani

Top 5 deziluzii în Superliga din acest sezon! Au venit în România ca niște staruri, dar au dezamăgit crunt citeşte ştirea pe Prosport.ro

Paula Badosa s-a dezlănțuit după ce s-a despărțit de Stefanos Tsitsipas citeşte ştirea pe ziare.com

Singurul lanț de supermarketuri care îți dă un leu în loc de 50 de bani pe sticlele reciclate citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Doja Cat, ca ieșită din duș, direct la Met Gala 2024. A plecat din hotel în prosop, la eveniment a apărut într-un tricou ud