Silviu Pană, felicitat de colegi după un gol marcat pentru Turris / Foto: Sport Pictures

Video Turris - Gloria Buzău 2-1, în epilogul etapei 10 din Liga 2. Liderul a dat lovitura în prelungiri. Toate rezultatele

08.10.2019, 21:25
  • Finala Champions League: Dortmund - Real Madrid, sâmbătă, 22:00, DGS 1

• Minifotbal: Romania - Polonia, duminică, 21:40, DGS 1

Florin Bratu a revenit cu succes în antrenorat. La primul meci pe banca lui Turris Turnu Măgurele a învins cu 2-1 Gloria Buzău, una dintre echipele puternice ale ligii secunde.

În prima repriză, gazdele au trecut pe lângă deschiderea scorului: Dragoş Balauru a apărat lovitura de la 11 metri executată de Ciobanu.

În partea a doua, Silviu Pană a deschis scorul pentru Turris, după o pasă a lui Negruţ.

Trupa lui Bratu se putea desprinde, dar Ciobanu a ratat o ocazie rarisimă.

Cu trei minute înainte de final, Huiban a egalat cu o lovitură de cap norocoasă, în minutul 87.

În prelungiri, Balauru a ieşit hazardat din poartă şi l-a făcut mare pe Ionuţ Voicu, cel care i-a adus victoria lui Turris.

După zece etape, Turris e prima în clasament, la cinci puncte de următoarea clasată, CS Mioveni.

CLASAMENT

Final de meci: Turris Turnu Măgurele a învins cu 2-1 Gloria Buzău şi şi-a consolidat primul loc în liga secundă.

Min.90+1: GOOOOL Turris! Ionuţ Voicu a readus pe Turris în avantaj, după ce a profitat de gafa lui Balauru.

Min.87: GOOOOL Gloria Buzău! Dragoş Huiban a egalat pentru buzoieni, după o lovitură cu capul deviată de un adversar.

Min.77: Bară Turris! Ciobanu a fost aproape de 2-0, însă şutul său, din poziţie de singur cu portarul, a nimerit bara.

Min.50: GOOOOL Turris! Silviu Pană a deschis scorul pentru noua echipă a lui Florin Bratu. Este al şaselea gol din acest campionat pentru Pană, care a primit pasa decisivă de la Sergiu Negruţ.

Min.46: A început repriza a doua a partidei dintre Turris şi Gloria Buzău.

Min.45: Pauză la Turnu Măgurele, unde Turris este la egalitate cu Gloria Buzău, 0-0.

Min.22: Penalty ratat de Turris. Dragoş Balauru a apărat lovitura de la 11 metri executată de Ciobanu.

UPDATE 19:30 A început partida dintre Turris Turnu Măgurele şi Gloria Buzău.

CSM Reșița a suferit o drastică înfrângere pe stadionul din Valea Domanului. Gazdele au pierdut în fața echipa Viitorul Pandurii Târgu Jiu un neverosibil 7-1. Atacantul Victoraș Astafei a marcat două goluri pentru gruparea gorjeană.

Fostul atacant dinamovist a preluat funcția de antrenor principal al echipei Turris, după ce Erik Lincar și-a înaintat demisia, după prima înfrângere a teleormănenilor cu FC Argeș (2-3), în ultima etapă. În sezonul precedent al Ligii 2, Florin Bratu a pregătit-o pe Aerostar Bacău, echipă care la finalul sezonului a picat în Liga 3.

Etapa cu numărul 10 începe astăzi și se va încheia marți. Partida Rapid - UTA a fost amânată pentru o dată ulterioară.

Etichete: florin bratu , antrenor turris turnu magurele , etapa a 10-a a ligii 2 , program liga 2 etapa 10

FOTO Descoperire înfiorătoare făcută într-o școală veche din Bistrița-Năsăud, în timpul renovării

Firma care lucrează la reabilitarea clădirii în care a funcţionat vechea şcoală din comuna bistriţeană Livezile, aflată în prezent în proprietate privată, a descoperit, vineri, rămăşiţe umane în planşeul imobilului, despre care se crede că ar fi vechi de zeci de ani.

”Lupta rușinii” a fost dusă la un nivel extrem, la București! Momente și imagini neverosimile, în Sala Polivalentă

Reacția lui David Popovici după ce a aflat că recordul mondial i-a fost doborât: ”Mâncam un burger când am aflat”

"Vi se pare normal ca un bărbat să lovească femeile cu pumnii?" Prima reacție, după scenele greu de privit de la București

Răzvan Lucescu, la negocieri! Clubul care vrea să-l ia de la PAOK și suma pentru care s-ar face mutarea

Ce scrie presa străină despre imaginile greu de privit surprinse în Sala Polivalentă din București

Exclusiv Fotbalistul de 100.000.000 € pleacă de la Real Madrid după finala Champions League: ”Urât ce a făcut!” Unde poate ajunge

Florin Niță are contractul pe masă! Unde va juca în sezonul următor

”Telenovela” Chipciu la FCSB s-a încheiat: ”100%”

OUT! Jucătorul care și-a dat autogol la 13 secunde de la debutul la FCSB își caută echipă

Exclusiv Jucătorul de la Real Madrid care l-a impresionat pe Florin Bratu: ”Pentru mine e fenomenal!”

Foto L-a văzut pe Ilie Dumitrescu la meciul de retragere și a fost pus pe glume. ”Mister Ilie, modest”

PEROZDylan, fiul lui Catherine Zeta-Jones, prima apriție cu iubita. Reacția celebrei lui mame atunci când a văzut ce a postat pe Instagram

FILM NOWDakota Johnson, surprinsă în timp ce își schimba hainele într-o mașină. Cum a reacționat Chris Evans

L-au ”curățat” pe marele Belodedici! Vestea ”de coșmar” primită după ce a fost prins băut la volan citeşte ştirea pe Prosport.ro

Simona Halep va juca la turneul din România! A primit deja wild-cardul citeşte ştirea pe ziare.com

Trucuri pentru a-ți recupera banii pe recipientele de plastic: De ce sticlele goale returnabile sunt respinse de aparat citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Antonia, în costum de baie în Grecia, într-o escapadă fără Alex Velea. Pozată pe iaht și în timp ce "se împrietenește" cu marea