Logo Liga 2 / foto: frf.ro

Video Liga 2, etapa a șasea | CS Mioveni - Turris 0-0. Niculescu și Lincar, meci fără goluri. Toate rezultatele etapei

06.10.2020, 21:23
  • SuperLiga: Petrolul - Botoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

Liga 2 s-a reluat vineri cu primul meci din etapa 6, Rapid - Concordia Chiajna 4-2. FC U Craiova s-a încurcat pe terenul celor de la Comuna Recea, scor 3-3, și rămâne, momentan, pe primul loc cu 14 puncte.

CS Mioveni și Turris Turnu Măgurele au remizat, scor 0-0, în ultimul meci al etapei cu numărul 6 din Liga 2. Blănaru putea aduce victoria pentru echipa sa în finalul partidei, dar a trimis în bară. Oaspeții au terminat meciul în zece, după eliminarea lui Cioinac.

Minutul 90+4: Final de meci la Mioveni!

Minutul 85: Ionuț Cioinac a văzut al doilea cartonaș galben și a fost eliminat de arbitrul Adrian Illyes.

Minutul 83: Bară pentru Turris! Blănaru scapă singur cu Iustin Popescu, trage pe jos și lovește stâlpul din stânga porții gazdelor. Mingea trece prin fața porții și pericolul este îndepărtat.

Minutul 75: Ocazie mare pentru Mioveni! Șerban intră în careu, trimite în mijloc către Velblum, dar mingea reluată de acesta este trimisă în corner de Duțu.

Minutul 63: Ocazie pentru Turris! Țegle trage puternic de la distanță, dar Iustin Popescu este atent și reușește să respingă.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 10: Massaro are prima ocazie a partidei! Atacantul Mioveniului a trimis, însă, paralel cu poarta.

Minutul 1: Fluier de start!

În penultimul joc al etapei a șasea din Liga 2, Universitatea Cluj a câștigat în fața celor de la Pandurii Târgu-Jiu, scor 2-0. Echipa lui Costel Enache a urcat, cu zece puncte, pe locul șase.

Clasament etapa a 6-a (înaintea ultimul meci al etapei)

Universitatea Cluj - Pandurii Târgu-Jiu 2-0

Minutul 90+3: Final de meci!

Minutul 47: Ocazie mare pentru oaspeți! Remacle trage la colțul scurt din lovitură liberă, da Muțiu este atent și respinge în corner.

Minutul 45+2: Final de primă repriză!

Minutul 45+2: GOOOL Universitatea Cluj! Goga trage pe jos, în partea dreaptă. Iovcin nu a ghicit colțul.

Minutul 45+1: Penalty pentru Universitatea Cluj, după ce portarul Iovicin l-a faultat în interiorul careului pe Luchin.

Minutul 23: GOOOL Universitatea Cluj! Ardelenii au deschis scorul prin Idan Golan, după ce acesta a profitat de o gafă a portarului advers, care nu a putut reține o minge trimisă pe jos din partea stângă.

Universitatea Cluj ocupă poziția a 10-a în liga secundă, după cinci etape. De la venirea lui Costel Enache pe banca tehnică, "șepcile roșii" au obținut o victorie cu Unirea Slobozia și un rezultat de egalitate la Metaloglobus.

Ultimele șase confruntări directe, trei în Liga 2, două în Liga 1 și una în Cupa României, dintre cele două formații au fost câștigate de clujeni. Înainte de această serie de victorii a ardelenilor, Pandurii a fost neînvinsă în fața Universității 11 partide consecutive.

Pandurii este lanterna roșie din liga a doua. Gorjenii au patru înfrângeri în primele patru runde și un golaveraj extrem de slab, 2-13. Mai mult, formația din Târgu-Jiu a obținut ultima victorie într-un meci oficial pe 14 septembrie 2019, 1-0, pe terenul lui Metaloglobus. De atunci, a înregistrat 17 eșecuri și trei remize.

LIVE VIDEO Universitatea Cluj - Pandurii Târgu-Jiu, ora 18:00, pe Digi Sport 1. Echipele probabile

• U Cluj: Mutiu - Rus, Telcean, Luchin, Neciu - Filip, Negrean - Meșter, Golan, Ștefănescu - Goga
  • Pandurii: Iovcin - Grecu, Moisie, Luzemo, Peia - Dobre, Remacle - Tănăsoiu, Velcotă, Bunga - Doboi

__________________________________________________________________________________

Comuna Recea - FC U Craiova 3-3

Minutul 90+4: Final de meci!

Minutul 81: Ocazie imensă ratată de Recea! Micaș nu a putut profita de o ieșire greșită a lui Popa. Acesta a tras, de la aproximativ 30 de metri, peste poarta goală.

Minutul 69: GOOOL Recea! Gazdele au restabilit egalitatea prin Romario Rus, care a fost lăsat liber de defensiva olteană în careu. Popa nu a putut să intervină la șutul decarului de la Recea.

Minutul 67: GOOOL Craiova! Oltenii au întors rezultatul după o fază superbă. Munteanu a înscris după ce a fost servit excelent de Raicea.

Minutul 58: GOOOL Craiova! Anghelina înscrie din nou din lovitură liberă, așa cum a făcut-o și în prima etapă. Bota a fost prins pe picior greșit și a fost doar spectator la execuția olteanului.

Minutul 49: GOOOL Recea! Gazdele au preluat conducerea. Marius Coman a pasat excelent pe poziție viitoare pentru Luboya, iar acesta a înscris cu latul în poarta lui Robert Popa.

Minutul 45+4: Final de primă repriză!

Minutul 45+3: GOOOL Recea! Romario Rus execută un corner, Marius Coman se înalță și îl execută pe Robert Popa cu o lovitură de cap.

Minutul 26: GOOOL Craiova! Oltenii deschid scorul dintr-un penalty transformat de Bălan. Atacantul Criovei a trimis în partea dreaptă, iar portarul Bota nu a ghicit colțul. Tot Bălan a obținut penalty-ul, după ce a fost faultat de Bakmaz.

UPDATE, 3 octombrie, ora 11:00: Astăzi se joacă șapte meciuri din Liga 2. Primele șase începând cu ora 11:00, în timp ce partida Comuna Recea - FC Universitatea se dispută de la 13:00 și poate fi urmărită în direct la Digi Sport 1. Rezultate finale:

• Viitorul Pandurii Târgu Jiu - Petrolul Ploiești 1-1
  • Csikszereda - ASU Poli Timișoara 2-0
  • Ripensia Timișoara - Gloria Buzău 2-1
  • Comuna Recea - FC Universitatea (ora 13:00, în direct la Digi Sport 1)

Știrea inițială

Sâmbătă, meciurile zilei sunt Viitorul Pandurii Tg. Jiu - Petrolul și Dunărea Călărași - Aerostar Bacău, ambele de la ora 11:00. Duminică nu se joacă niciun meci, iar luni se dispută "U" Cluj - Pandurii Tg. Jiu. Etapa se încheie marți, cu CS Mioveni - Turris.

LIVE VIDEO Rapid - Concordia Chiajna 4-2:

UPDATE min. 90+4: GOOOL Rapid! Rapid - Chiajna 4-2. Bălan transformă lovitura de pedeapsă.

UPDATE min. 90+3: Penalty pentru Rapid. Portarul îl faultează pe Pop în careu.

UPDATE min. 86: Bară Rapid. Hlistei execută o lovitură liberă în transversală.

UPDATE min. 68: GOOOOOL Rapid! Rapid - Chiajna 3-2. Goge ia o acțiune pe cont propriu și înscrie frumos, cu un șut la vinclu.

UPDATE min. 61: Ocazie Rapid. Hlistei îi pasează superb lui Drăghiceanu, dar portarul iese la timp și îi blochează șutul.

UPDATE min. 60: GOOOOOL Rapid! Rapid - Chiajna 2-2. Goge îi pasează lui Drăghiceanu, care înscrie din mijlocul careului.

UPDATE min. 52: Ocazie Chiajna. După un corner, Herghelegiu reia e poartă, dar Drăghia intervine din nou.

UPDATE min. 51: Ocazie Chiajna. Lazăr bate o lovitură liberă pe colțul scurt, Llullaku reia cu capul, din plonjon, dar Drăghia intervine spectaculos.

UPDATE min. 44: GOOOOL Chiajna! Rapid - Chiajna 1-2. Cherecheș centrează de pe stânga, iar Herghelegiu marchează din alunecare.

UPDATE min. 32: GOOOOL Rapid! Rapid - Concordia 1-1. Bălan deviază cu experiorul pentru Pănoiu, care scapă spre poartă și îl execută pe Isvoranu superb, tot cu exteriorul.

UPDATE min. 12: GOOOOL Chiajna! Rapid - Concordia Chiajna 0-1. De această dată, Dumitru nu mai ratează ținta, după o fază similară cu cea anterioară. Lansat de Marcu, jucătorul Condordiei preia de lângă Nastos, care greșește pasul la offside, și îl învinge pe Drăghia.

UPDATE min. 10: Ocazie Chiajna. Marius Dumitru șutează, dar portarul Drăghia iese din poartă excelent.

UPDATE min. 1: Începe meciul.

Liga 2, programul etapei 6:

• Rapid - Concordia Chiajna, de la ora 18:00, în direct la Digi Sport 1

Echipele de start:
Rapid: Drăghia - Voicu, Crișan, Nastos Anestis, Goge - Lazăr, Jorza - Sefer, Pănoiu, Hlistei - Bălan
Concordia: Isvoranu - Borța, Vișan, Marc, Rosado - Lazăr, Cherecheș, Herghelegiu - Dumitru, Llullaku, Arnăutu

Clasamentul din Liga 2, înainte de etapa 6

Meciurile din Liga 2 pot fi urmărite în direct pe canalele Digi Sport și în format live video pe site-ul digisport.ro, pentru abonații RCS-RDS.

Etichete: clasament liga 2 , meciuri liga 2 , meciuri rapid , video liga 2 , meciuri petrolul , meciuri u cluj

Prinţul Paul al României a fost prins de poliţişti într-un resort din Malta. România va cere extrădarea acestuia

Prinţul Paul Phillipe al României, unul dintre fugarii celebri de la noi în țară, a fost prins în Malta. Potrivit surselor, era într-un resort, în vacanță, de unde ar fi fost ridicat de polițiști. Era fugit de aproape patru ani din România, unde este condamnat la 3 ani și 4 luni de închisoare.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul

Video FCSB este noua campioană a României! Titlul, asigurat matematic după 2-1 cu Farul

Exclusiv Gata! Dan Petrescu s-a răzgândit

Au luat titlul cu FCSB și acum urmează să semneze contractele + Cine va pleca de la campioană

Exclusiv ”Dacă vine Gigi Becali cu un milion?”. Laszlo Dioszegi a dat răspunsul și și-a anunțat decizia finală

Transferul lui Florinel Coman e ”99% gata”

Video Liga 2 | Buzău - CS Mioveni 1-0 / Progresul - Chindia 0-2. Toate rezultatele

Video Liga 2 | Etapa a doua din play-off și play-out s-a încheiat! Rezultatele complete și clasamentele

PEROZAmal Clooney, într-o rochie mini de peste 20.000 de dolari. Avocata și-a arătat picioarele perfecte la o cină în New York

FILM NOWCum arată Tia Carrere la peste 20 de ani de la serialul "Vânătoarea de comori". Într-o rochie scurtă și decoltată, la 57 de ani, actrița pare că a făcut un pact cu timpul

Gigi Becali a anunțat primul transfer al verii pentru Champions League! Semnează cu FCSB: ”Am vorbit cu el” citeşte ştirea pe Prosport.ro

FCSB e campioana României după 9 ani! Meciul decisiv, contra lui Gică Hagi citeşte ştirea pe ziare.com

Omul de la care vine expresia "Să moară Cibilan!". Ultimul haiduc al Bucureștilor, de la întors banii cu lopata la o baracă în sărăcie lucie citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Kanye West, din nou în centrul atenției. Reacții după ce rapperul i-a făcut un „compliment” deplasat Biancăi Censori