Rapid - Dunărea Călărași / Foto: Captură Digi Sport 1

Video Rapid - Dunărea Călărași 4-1. Giuleștenii fac spectacol la Buftea și revin pe primul loc

11.04.2021, 18:45
  • SuperLiga: Petrolul - Botoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

Rapid s-a impus clar în fața Dunării Călărași, scor 4-1, în runda a doua din play-off-ul Ligii 2, iar echipa condusă de Mihai Iosif a trecut pe primul loc.

Rapidul a început în forță, când în minutul 8, Bălan a interceptat o centrare și a trimis balonul în bara transversală a Dunării Călărași. Cătălin Hlistei a deschis scorul în minutul 23, iar 4 minute mai târziu Andrei Bălan a transformat o lovitură de pedeapsă.

Dunărea Călărași a redus din diferență în minutul 33, când Ciucur i-a pasat în fața porții lui Cristi Bud care l-a învins pe portarul Rapidului. Pănoiu a marcat pentru 3-1, în minutul 53, dar scorul final a fost stabilit în minutul 90, când Ursu a marcat din interiorul careului, după ce a profitat de o pasă pe culoar trimisă de Barbu.

Rapid - Dunărea Călărași 4-1| LIVE VIDEO | pe Digi Sport 1

Minutul 90: Gol Rapid. Ursu marchează din interiorul careului după ce a profitat de o pasă pe culoar trimisă de Barbu.

Minutul 82: Cristi Bud șutează din afara careului pe lângă poarta lui Horațiu Moldovan.

Minutul 79: Pănoiu acuză dureri musculare și este înlocuit cu Florică, iar Cătălin Hlistei este și el înlocuit cu Ioniță.

Minutul 53: Gol Rapid. Pănoiu marchează, după ce profită de pasa pe culoar trimisă în fața porții oaspeților.

Minutul 45: Arbitrul anunță începutul celei de-a doua reprize.

Minutul 45: Arbitrul fluieră sfârșitul primei reprize.

Minutul 43: Raul Costin primește cartonașul galben, după o intrare dură asupra unui adversar.

Minutul 39: Wiktorski primește cartonașul galben.

Minutul 33: Gol Dunarea Calarasi. Ciucur îi pasează în fața porții lui Cristi Bud care înscrie pentru 2-1.

Minutul 31: Cristi Bud a reușit să trimită balonul în poarta Rapidului, însă arbitrul a ridicat fanionul.

Minutul 27: Gol Rapid. Adrian Bălan transformă lovitura de pedeapsă și îl învinge pe goalkeeperul Dunării Călărași.

Minutul 26: Penalty pentru Rapid.

Minutul 23: Gol  Rapid. Cătălin Hlistei marchează după ce interceptează balonul trimis de Bălan.

Minutul 8: Bară Rapid. Bălan interceptează o centrare ce îl viza pe Hlistei și trimite în bara transversală a Dunării Călărași.

Minutul 5: Ocazie pentru Dunărea Călărași. Cristi Bud șutează după ce interceptează o centrarea lui Kanda.

Minutul 1: Începe meciul

Rapid - Dunărea Călărași | LIVE VIDEO | pe Digi Sport 1. Confruntări directe și statistici

• Antrenor: Cristian Pustai

Giuleștenii sunt într-o formă excelentă înaintea partidei contra trupei lui Cristi Pustai. Rapid caută a patra victorie consecutivă pentru a reveni pe prima poziție a play-off-ului Ligii 2, la egalitate cu U Craiova 1948. De partea cealaltă, cu un succes, Dunărea Călărași ar depăși-o pe Rapid și s-ar instala pe locul doi.

Aceasta va fi a doua întâlnire dintre cele două formații la Buftea, în decurs de doar trei săptămâni. În penultima etapă a sezonului regulat, Rapid a obținut o victorie la scor, 4-0, care s-a dovedit decisivă pentru calificarea giuleștenilor în play-off. În sezonul precedent, a avut loc o singură confruntare directă, la Călărași, încheiată nedecis, 0-0.

Hlistei este principalul marcator al lui Rapid și al campionatului, alături de Ovidiu Herea, cu 11 reușite, în timp ce Rusu și Alexandru sunt golgheterii Dunării Călărași, cu șase, respectiv cinci goluri.

Rapid - Dunărea Călărași | LIVE VIDEO |  pe Digi Sport 1. Echipe probabile

• Rapid: Moldovan - Goge, Nastos, Dandea, Finica - Lazăr, Barbu - Sefer, Ilie, Hlistei - Bălan
  • Dunărea Călărași: Began – Rus, Șandru, Lopez, Sălceanu – Pușcaș, Crișan – Țenea, Ciucur, Kanda - Alexandru

Rezumatul partidei Rapid - Dunărea Călărași 4-1

Etichete: cristi pustai , play-off liga 2 , rapid dunarea calarasi , etapa 2 play-off liga 2

Prinţul Paul al României a fost prins de poliţişti într-un resort din Malta. România va cere extrădarea acestuia

Prinţul Paul Phillipe al României, unul dintre fugarii celebri de la noi în țară, a fost prins în Malta. Potrivit surselor, era într-un resort, în vacanță, de unde ar fi fost ridicat de polițiști. Era fugit de aproape patru ani din România, unde este condamnat la 3 ani și 4 luni de închisoare.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul

Video FCSB este noua campioană a României! Titlul, asigurat matematic după 2-1 cu Farul

Au luat titlul cu FCSB și acum urmează să semneze contractele + Cine va pleca de la campioană

Exclusiv ”Dacă vine Gigi Becali cu un milion?”. Laszlo Dioszegi a dat răspunsul și și-a anunțat decizia finală

Transferul lui Florinel Coman e ”99% gata”

Exclusiv Helmut Duckadam s-a convins: capitolul la care a excelat FCSB, noua campioană a României

Video CS Mioveni - CSC Șelimbăr 0-0. Echipa lui Claudiu Niculescu a rămas pe locul secund în play-off-ul din Liga 2

Video FC Buzău - Șelimbăr 0-0. Gazdele au ratat șansa de a se distanța în lupta pentru promovare

PEROZAmal Clooney, într-o rochie mini de peste 20.000 de dolari. Avocata și-a arătat picioarele perfecte la o cină în New York

FILM NOWCum arată Tia Carrere la peste 20 de ani de la serialul "Vânătoarea de comori". Într-o rochie scurtă și decoltată, la 57 de ani, actrița pare că a făcut un pact cu timpul

Gigi Becali a anunțat primul transfer al verii pentru Champions League! Semnează cu FCSB: ”Am vorbit cu el” citeşte ştirea pe Prosport.ro

FCSB e campioana României după 9 ani! Meciul decisiv, contra lui Gică Hagi citeşte ştirea pe ziare.com

Omul de la care vine expresia "Să moară Cibilan!". Ultimul haiduc al Bucureștilor, de la întors banii cu lopata la o baracă în sărăcie lucie citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Kanye West, din nou în centrul atenției. Reacții după ce rapperul i-a făcut un „compliment” deplasat Biancăi Censori