Larrucea a deschis scorul pentru Dinamo, în meciul cu Unirea Dej / Foto: captură Digi Sport

Video Unirea Dej - Dinamo 0-3. "Câinii" nu le-au dat nicio șansă ardelenilor și se gândesc chiar la promovare

02.04.2023, 18:13
  • SuperLiga: CFR - Farul, sâmbătă, 21:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - Sepsi, sâmbătă, 21:00, DGS 1

După acel 1-1 cu Gloria Buzău, din prima etapă a play-off-ului, Dinamo a bătut-o în deplasare pe Unirea Dej la scor de neprezentare, 3-0.

Unirea Dej - Dinamo 0-3. Ardelenii nu au avut nicio ocazie mare

Trupa antrenată de Ovidiu Burcă a controlat meciul și a avut prima ocazie în minutul 9, când portarul a scos din vinclu șutul lui Iglesias. Dinamoviștii au marcat două goluri în 4 minute. Pe primul l-a reușit Larrucea, în minutul 27, iar apoi a înscris și Iglesias.

În ciuda celor trei schimbări făcute de antrenorul Unirii Dej imediat după golul al doilea, soarta meciului nu a putut fi schimbată. Ba mai mult, Dinamo a mai avut o ocazie mare peste câteva minute, prin Larrucea.

Unirea Dej - Dinamo 0-3. "Câinii" se află la 9 puncte în spatele liderului Poli Iași

Repriza a doua a început cu bara aceluiași spaniol Larrucea, iar prima ocazie cât de cât mai reușită a Unirii a venit abia în minutul 68.

Însă cei care au marcat au fost tot "câinii", prin șutul frumos al lui Iglesias, din afara careului, iar Unirea Dej - Dinamo s-a terminat 0-3.

După acest meci, dinamoviștii au urcat pe locul 4 în play-off, cu 35 de puncte, la 9 lungimi în spatele liderului Poli Iași, iar șansele pentru locul de baraj sunt foarte mari.

VIDEO cu rezumatul meciului Unirea Dej - Dinamo 0-3:

Unirea Dej: Railean – Maftei, D. Pop, Buta, Gîț – Cătinean, Ad. Pop, Al. Militaru, Blaj – Al. Pop, Cocian
Rezerve: Chindriș – Burdeț, Roș, Chira, Matiș, Andr. Pop, Vl. Bogdan, Călugăr, Fulga

Dinamo: Oncescu – Moura, Giafer, Patriche, Amzăr – Gorka Larrucea, Daniel Iglesias, N. Roșu, Iul. Roșu, Bani – Ghezali
Rezerve: Dujmovic – Bena, Țîră, David Irimia, Borcea, Al. Irimia, Șerban, Al. D. Pop, Florescu

Clasamenrt play-off Liga 2, după etapa a doua / Foto: Digi Sport

Etichete: unirea dej-dinamo , liga 2 play-off

Motivul tulburător pentru care bărbatul dispărut și găsit în viață după 27 de ani, la doar 100 de metri de casa lui, nu a cerut ajutor

Un tânăr care a fost răpit în urmă cu 27 de ani și a fost găsit acum, în viață, în beciul vecinului său, la doar 100 de metri de casă, nu a strigat după ajutor din cauza unui motiv tulburător, scrie presa algeriană.

Tottenham a primit oferta pentru Radu Drăgușin și a dat răspunsul pe loc

Decizia luată de Parma, după ce Dennis Man a cerut un salariu de 2.000.000 € pe an

Foto A "măcelărit" imnul în fața a 70.000 de oameni și a ajuns să fie batjocorit în întreaga țară: "Retrage-te!"

Ofertă de 1.3 milioane de euro pentru Louis Munteanu! Ce urmează pentru atacant

45.000.000€ pentru "Messi al Turciei"! Real Madrid s-a decis pe loc

”Jucăm sigur în Ghencea”. FCSB se pregătește să revină în ”templul fotbalului românesc”

Prima întrebare care l-a lăsat fără replică pe Guardiola în 17 ani de antrenorat

Live Video&Text FC Botoșani - CS Mioveni 0-0, ACUM, Digi Sport 1. Gol anulat pentru oaspeți în finalul primei reprize

Răzvan Lucescu, pe lista unui club important din Europa. Antrenorul este aproape de cucerirea titlului cu PAOK în Grecia

Exclusiv Steaua, răspuns oficial după ce Gigi Becali a cerut ca FCSB să joace în Ghencea. Decizia "militarilor"

Video Exclusiv Ilie Dumitrescu s-a amuzat copios după ce a văzut fotografia cu Adi Popa și iubita sa: "Glumesc!"

PEROZCe poreclă a primit Meghan Markle după vizita în Nigeria: „A fost greu să nu faci această comparație”

FILM NOWOlivia Wilde, fizic impresionant în colanți și bustieră, la ieșirea de la sala de fitness. Actrița, o împătimită a antrenamentelor intense

Încă o confirmare în lotul României pentru EURO, stoperul cu tată român și mamă din Franța! Clubul a fost informat deja citeşte ştirea pe Prosport.ro

WTA Roma: Sabalenka promite "răzbunare" în fața lui Swiatek. "Cu ajutorul vostru, o să o înving" citeşte ştirea pe ziare.com

Accident aviatic în România. Avion prăbușit la Buzău, care ar fi fost cauza citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Antonia, într-o salopetă descheiată până la abdomen, "asortată" cu o atitudine de femme fatale. "Pur și simplu perfectă"