Vajushi a deschis scorul pentru Petrolul în meciul cu Viitorul Pandurii Tg. Jiu / Foto: captură Digi Sport

Video Viitorul Pandurii Tg. Jiu - Petrolul 0-3. "Lupii galbeni" au 3 victorii din 4 etape

22.08.2021, 14:04
  • BASCHET: Fenerbahce - Monaco, miercuri, 20:45, DGS 3

• Champions League: Borussia Dortmund - PSG, miercuri, 22:00, DGS 1

Petrolul n-a avut nicio problemă în deplasarea cu Viitorul Pandurii Tg. Jiu și s-a impus la scor de neprezentare după ce a dominat tot meciul din etapa a patra a Ligii 2.

Viitorul Pandurii Tg. Jiu - Petrolul 0-3. Gorjenii au 3 înfrângeri și o remiză în acest sezon

Ploieștenii au ratat prima ocazie în minutul 18, prin Boțogan, singur cu portarul, iar peste câteva minute, Constantinescu a trimis razant cu linia porții. Gorjenii au avut și ei două ocazii, prin Țegle și Ciprian Rus.

În repriza a doua, ploieștenii au deschis scorul în minutul 57, prin Vajushi, iar peste 7 minute, Țicu a făcut 2-0 din lovitură liberă. Mario Bratu a stabilit scorul final în minutul 84, iar Petrolul a obținut a treia victorie din 4 etape.

De cealaltă parte, gorjenii au bifat a treia înfrângere din acest sezon, în care mai au o remiză.

VIDEO cu rezumatul meciului Viitorul Pandurii Tg. Jiu - Petrolul 0-3:

Viitorul Pandurii Tg. Jiu: Moga - Ciul, Sveicauskas, Core, Godja - Buţurcă, Ţegle, Acosta, Gîrbiţă - Mitrică, Rus

Petrolul: Avram - Olaru, Huja, Manolache, Ţicu - Pană, Cebotaru - Constantinescu, Boţogan, Vajushi - Măzărache

Etichete: liga 2 etapa 4 , viitorul pandurii tg jiu - petrolul

O olandeză cu depresie va fi eutanasiată, pentru că „nu mai poate face față”. Are doar 28 de ani

O olandeză de 28 de ani, sănătoasă din punct de vedere fizic, a decis să fie eutanasiată, pentru că - spune ea - nu mai poate lupta cu depresia, autismul și cu tulburarea Borderline.

Barcelona nu mai stă la discuții: îi reziliază contractul fotbalistului pe care a plătit 36.000.000€. Anunțul spaniolilor

Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova

A făcut 5-4 în minutul 90+5 și a scris istorie! Echipa care, după 121 de ani, va juca în premieră în cupele europene

Au mers la teatru, dar comportamentul lor a fost inacceptabil! Spectatorii au cerut să fie dați afară: ”Erau chiar lângă noi”

Video ”Execuție” în 21 de minute! Ostapenko nu a suportat umilința și a izbucnit. Gestul făcut și la finalul meciului

Live Video&Score Bayern - Real Madrid 2-1, ACUM, Digi Sport 1. Bavarezii au făcut remontada în patru minute!

Obiectivele imediate trasate lui Dan Petrescu. ”Va fi directorul echipei”

A fost la un pas de finala Europa League cu FCSB, iar acum a luat o decizie total neașteptată

Pedeapsă drastică pentru Abadallah. Câte etape a fost suspendat după ce i-a făcut gaură în cap lui Benzar

Exclusiv Steaua, răspuns oficial după ce Gigi Becali a cerut ca FCSB să joace în Ghencea. Decizia "militarilor"

Video Exclusiv Ilie Dumitrescu s-a amuzat copios după ce a văzut fotografia cu Adi Popa și iubita sa: "Glumesc!"

PEROZO tânără a creat isterie în mediul online după ce a dezvăluit de ce îi plac bărbații în vârstă: „Mă simt în siguranță”

FILM NOWFiicele lui Nicole Kidman, apariție rară pe covorul roșu alături de mama lor. Puștoaicele au atras toate privirile

Situație ”explozivă” la națională înainte de EURO 2024! Jucătorul român riscă să rateze turneul final din Germania citeşte ştirea pe Prosport.ro

Simona Halep, invitată să joace la Paris! Anunțul surprinzător al francezilor. Cum va reacționa românca citeşte ştirea pe ziare.com

Toți șoferii care au asta în mașină iau amendă 2.900 lei și permisul suspendat. Se confiscă pe loc citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Lady Gaga, în fustă scurtă de tenis, la sport cu iubitul. Solista și Michael Polansky își trăiesc iubirea discret