”Manita”. Doi români au marcat trei goluri în derby-ul Real Madrid - Barcelona, la juniori
articol scris de Digi Sport05.06.2025, 11:12
Baraj SuperLiga: Chindia - Farul, sâmbătă, 17:30, DGS 1
SuperLiga: U Cluj - Dinamo, sâmbătă, 20:30, DGS 1
Doi fotbaliști români au făcut spectacol pentru Real Madrid Cadet A în finala Cupei Al Abtal cu echipa similară a Barcelonei.
La Real Madrid Cadet A evoluează doi fotbaliști români: Eduardo Corlat (16 ani) și Raul Andrei Perțea (16 ani).
Eduardo Corlat și Raul Andrei Perțea, trei goluri pentru Real Madrid în victoria cu Barcelona
Real Madrid Cadet A a învins-o pe Barcelona cu scorul de 5-2, trei goluri fiind semnate de cei doi jucători români.
Eduardo Corlat (dublă), Ruben Diaz, Raul Andrei Perțea și Bryan Bugarin au marcat golurile victoriei celor de la Real Madrid în finala cu Barcelona.
”Cea mai bună generație din ultimii ani”, au transmis cei de la Real Madrid, după trofeul câștigat în fața Barcelonei, potrivit AS.com.
”Manita” a transmis și sursa citată, după victoria lui Real Madrid cu Barcelona.
Eduardo Corlat, la naționala României! Raul Andrei Perțea a ales Spania
- Edu Corlat are 6 prezențe la selecționata U16 a României
În schimb, Raul Andrei Perțea a renunțat să mai evolueze pentru România și a ales Spania.
Etichete: real madrid , barcelona , raul andrei pertea , aeduardo corlat
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții