mircea lucescu
Mircea Lucescu / Foto: captură Digi Sport

Nici n-a stat pe gânduri! Mircea Lucescu i-a dat o replică pe măsură lui Mircea Rednic și i-a pus o întrebare

articol scris de Digi Sport
24.11.2024, 15:23
  • Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

  • Media: Fotbal Club, joi, 19:30, DGS 1

Mircea Rednic (62 de ani) a criticat echipa națională pentru jocul prestat în Liga Națiunilor, chiar dacă a încheiat grupa cu 18 puncte din tot atâtea posibile.

La doar o zi distanță, Mircea Lucescu a venit cu replica și l-a întrebat, retoric, pe Mircea Rednic ”câte goluri are el marcate?”.

Mircea Lucescu, replică pentru Mircea Rednic

Mă uitam și la Rednic, l-aș întreba câte goluri are el marcate în 16 partide. Noi am marcat 18 goluri (n.r. 15 goluri marcate plus cele trei apărute la golaveraj ca urmare a victoriei de la masa verde cu Kosovo), în contextul unui joc bun. OK, echipa nu joacă bine în accepțiunea noastră, cei care suntem obișnuiți la un nivel mare.

Nu ai cum să marchezi atât fără să joci bine. Aș vrea să îl întreb pe el ce înseamnă joc bun, probabil diferit de ce consider eu joc bun. A spus că pe mine mă interesează doar rezultatul, nu este cazul, dimpotrivă.

Dar băieții trebuie felicitați, arată din ce în ce mai bine, sunt disponibili la efort, vor să evolueze. Este un grup foarte omogen, organizat, dar nu mai era suficient, era nevoie să înceapă să vină și alți fotbaliști”, a spus Mircea Lucescu, citat de Fanatik.

Ca un răspuns la întrebarea lui Mircea Lucescu, UTA a înscris de 14 ori în 16 etape de campionat. România, în cinci meciuri de Liga Națiunilor, fără să fie luat în calcul meciul cu Kosovo, abandonat de oaspeți la 0-0 în minutul 90+2, a punctat de 15 ori.

Etichete: mircea lucescu , mircea rednic


Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News


Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din
Digi24
Ambasada României în SUA: 47 de români urmează să fie deportați. Ce spun diplomații români despre transferul acestora la Guantanamo

47 de români se află în custodia autorităților americane și urmează să fie deportați din Statele Unite ale Americii (SUA), însă niciunul dintre aceștia nu va fi transportat la baza Guantanamo, subliniază Ambasada României în SUA într-un răspuns transmis Digi24.ro.

Descarcă aplicația Digi24
TOP ARTICOLE

MERCATO 2025 | Toate transferurile verii sunt aici. Dennis Politic a semnat cu FCSB!

OUT din lotul naționalei, Daniel Bîrligea a primit vestea de la FCSB

După ce a pronunțat cele 3 nume pe care se bazează, Nicușor Dan și-a anunțat planul

Scandal uriaș: urmează sesizarea la Nicușor Dan! Președintele are cinci zile la dispoziție să dea un răspuns

Dezastru național! Au ratat calificarea la Cupa Mondială a 3-a oară la rând. Selecționerul, dat afară pe loc

RECOMANDĂRILE REDACȚIEI

Șumudică, pauză lungă după Rapid? Omul lui își caută de muncă pe net

E oficial! S-a despărțit de Parma și va semna cu Rapid

Robert Lewandowski s-a retras de la națională, iar Federația a spus ce vrea să facă

Oficial Ianis Zicu a făcut al doilea transfer la Farul

Citeşte şi

Video Exclusiv ”Incredibil!” Lui Mircea Lucescu nu i-a venit să creadă ce a spus selecționerul Italiei U21 despre Daniel Pancu

Jucătorul de la națională pe care Mircea Lucescu l-a comparat cu Messi și Ronaldo: "A demonstrat că e bun!"

PEROZElizabeth Hurley a împlinit 60 de ani și a sărbătorit curajos, cu o poză nud: "Sunt îndrăgostită"

FILM NOWSofia Vergara, topless la piscină: „Vara a sosit!”. Fanii au reacționat rapid: „Cum să ai 52 de ani și să arăți așa!?”

Gigi Becali nu mai poate fi întors: Băluță și Edjouma sunt OUT de la FCSB! ”O să stea la noi la relaxare” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Incredibil. Tatăl lui Coco Gauff a urmărit din parcare finala fiicei sale de la Roland Garros citeşte ştirea pe ziare.com

PROFM Jennifer Lopez, în cel mai decupat body, pe scenă, într-un show electrizant. Paris Hilton: "Ai făcut furori!"

Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții
Incarca mai multe comentarii...
ProFm

Jennifer Lopez, în cel mai decupat body, pe scenă, într-un show electrizant. Paris Hilton: "Ai făcut furori!"

Digi World

Mărturisirile emoționante ale unei femei care susține că a fost în moarte clinică timp de 24 de minute: „Moartea nu e sfârșitul!”

Digi Animal World

Lătratul câinilor, tradus de un expert. 4 mesaje pe care animalul tău încearcă să ți le transmită