Jucătorii lui Crystal Palace și ai lui Chelsea / Foto: Profimedia

Video Crystal Palace - Chelsea 1-3. Londonezii au marcat două goluri în prelungiri

12.02.2024, 23:58
  • La Liga: Las Palmas - Real Betis, joi, 20:30, DGS 4

• La Liga: Almeria - Barcelona, joi, 22:30, DGS 1

Crystal Palace a fost învinsă de Chelsea, scor 1-3, într-o partidă din cadrul etapei a 24-a din Premier League.

Crystal Palace - Chelsea 1-3

Crystal Palace a deschis scorul în minutul 30, după ce Jefferson Lerma a trimis un șut puternic din afara careului și l-a învins pe Petrovic. La cabine, Palace a intrat cu un avantaj minim.

Chelsea a reușit să revină în repriza secundă, când Conor Gallaghera restabilit egalitatea după doar 90 de secunde. Tot Gallagher a marcat și golul al doilea pentru londonezi, în primul minut de prelungire.

Scorul final a fost stabilit de Enzo Fernandez, în prelungiri. În urma acestui rezultat, Chelsea a urcat pe locul 10 în Premier League, cu 34 de puncte acumulate. Crystal Palace se află pe poziția a 15-a, cu 24 de puncte.

VIDEO Rezumat Crystal Palace - Chelsea 1-3

Min 90+7: Final de meci! Chelsea s-a impus cu 3-1.

Min 90+4: Gol Chelsea! Cole Palmer i-a pasat decisiv lui Enzo Fernandez, care a trimis mingea în vinclu.

Min 90+1: Gol Chelsea! Gallagher a primit mingea la marginea careului și a șutat puternic către poartă.

Min 69: Ocazie Chelsea! Nicolas Jackson a ajuns la centrarea lui Gallagher, dar lovitura sa de cap se duce pe lângă poartă.

Min 47: Gol Chelsea! Conor Gallagher a preluat balonul în interiorul careului și a șutat puternic către colțul drept al porții.

Min 46: A început repriza secundă!

Min 45+2: Final de primă repriză! Chelsea este condusă cu 1-0.

Min 30: Gol Crystal Palace! Jefferson Lerma a trimis un șut puternic din afara careului și l-a învins pe Petrovic.

Min 23: Ocazie Crystal Palace! Mateta a trimis un șut din apropierea punctului cu var, dar balonul a fost prins de Petrovic fără probleme.

Min 1: A început meciul!

Echipele de start

• Crystal Palace: Henderson, Munoz, Andersen, Richards, Mitchell, Lerma, Wharton, Ayew, Hughes, Matheus Franca, Mateta.

Rezerve: Ahamada, Clyne, Edouard, Johnstone, Ozoh, Riedewald, Schlupp, Tomkins, Ward.

Antrenor: Roy Hodgson

• Chelsea: Petrovic, Chilwell, Silva, Disasi, Gusto, Fernandez, Caicedo, Jackson, Gallagher, Madueke, Palmer.

Rezerve: Bergstrom, Casadei, Chalobah, Chukwuemeka, Colwill, Gilchrist, Mudryk, Nkunku, Sterling.

Antrenor: Mauricio Pochettino

Crystal Palace vine după eșecul cu Brighton, 1-4, și are două înfrângeri în ultimele trei runde. A mai pierdut cu Arsenal, 0-5, iar între cele două eșecuri a învins-o pe Sheffield United, 3-2.

Chelsea, în schimb, are două eșecuri în precedentele două runde de campionat, 1-4 cu Liverpool și 2-4 cu Wolves.

Ultimul meci jucat a fost, însă, în Cupa Angliei, pe care Chelsea l-a câștigat cu Aston Villa, scor 3-1.

Etichete: chelsea , crystal palace

Avertisment după ce o dansatoare a murit sufocată în timp ce avea relații intime cu iubitul ei

Un medic legist a emis un avertisment după ce o anchetă a stabilit că o femeie a fost strangulată de iubitul ei, în timp ce întrețineau relații intime.

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius Junior! Gestul făcut imediat apoi de starul lui Real Madrid

Video Ce a spus Ange Postecoglou despre Radu Drăgușin chiar pe gazon, imediat după meciul cu Manchester City

Reacția "Împăratului" Fatih Terim, după ce Răzvan Lucescu l-a bătut a 3-a oară la rând: "Trebuie s-o spun!"

Radu Drăgușin i-a făcut pe spanioli să exclame ”Incredibil! Inexplicabil!” în meciul cu City. Reacția lui spune totul

Video Victorie istorică! Corvinul Hunedoara a câștigat Cupa României, după ce a învins-o pe Oțelul la penalty-uri

Exclusiv A vrut să-l transfere pe Alex Chipciu, dar i s-a spus că e ”prea bătrân” și totul a picat

OUT! Lovitura primită de Pep Guardiola chiar înaintea finalelor din Premier League și Cupa Angliei

Simona Halep, pozată cu un bărbat cu 25 de ani mai mare și cu o avere de 70 de milioane €. Prima reacție: ”Relație amoroasă?”

Gigi Becali i-a mărit prețul lui ”Matrix de România”. Cum a reacționat jucătorul

Real Madrid, bună de plată! Câte milioane de euro trebuie să dea pentru că a ajuns în finala UCL

Neverosimil! Bayern Munchen vrea să aducă un antrenor din Premier League și a aflat prețul: 100.000.000 €

PEROZO femeie și fiica ei au fost date afară dintr-un supermarket, din cauza felului în care erau îmbrăcate: „Mi s-a părut ridicol!”

FILM NOWCum arată Eva Green la 18 ani de când a fost fată Bond. A făcut furori în două apariții în aceeași zi la Cannes

Adrian Mititelu a început revoluția la FC U Craiova: a semnat cu 5 fotbaliști! Detalii secrete din Bănie citeşte ştirea pe Prosport.ro

Simona Halep a vorbit despre finalul carierei: ”Vreau să mă retrag de pe teren” VIDEO citeşte ştirea pe ziare.com

ITP la 6 luni pentru acești șoferi români, s-a schimbat legea. Care sunt mașinile vizate citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Fustă foarte scurtă, top minuscul și cizme cu toc cui, atuurile vestimentare pe care mizează Alexandra Stan. Dans senzual pe Instagram