Rau Drăgușin, în timpul unui meci pentru Tottenham / Foto: Profimedia

Video Everton - Tottenham 2-2. Spurs, egalată în prelungiri! Radu Drăgușin a intrat pe final

03.02.2024, 16:30
  • Media: Digi Sport Special, luni, 20:15, DGS 1

• Fotbal: Germania - Ucraina, luni, 21:45, DGS 1

Tottenham a remizat cu Everton, scor 2-2, în cadrul etapei cu numărul 23 din Premier League

Richarlison a reușit o ”dublă” pentru Spurs. Pentru gazde au punctat Calvert-Lewin și Branthwaite, în minutele de prelungiri.

• Radu Drăgușin, care a împlinit azi 22 de ani, a intrat pe teren în minutul 89. Fundașul român a evoluat până în minutul 90+9.

Rezumatul meciului Everton - Tottenham 2-2:

Min. 90+9: Fluier final! Everton - Tottenham s-a terminat la egalitate, scor 2-2.

Min. 90+4: GOOOL! Branthwaite a egalat în prelungiri. Golul a fost validat după intervenția VAR.

Min. 89: Radu Drăgușin a intrat pe teren în locul lui Hojberg.

Min. 46: A început a doua repriză!

Min. 45+5: Pauză!

Min. 42: Richarlison șutează plasat din marginea careului și îl învinge pe Jordan Pickford!

Min. 30: Jack Harrison centrează perfect în careu din corner, Tarkowski recentrează pentru Calvert-Lewin, iar atacantul marchează simplu în poarta lui Vicario!

Min. 4: Richarlison marchează cu un șut din careul lui Everton, după o centrare perfectă a lui Udogie!

Min. 1: A început meciul!

Echipele de start:

Tottenham: Vicario - Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Udogie - Hojberg, Betancur, Maddison - Johnson, Werner, Richarlison

Everton: Pickford - Mykolenko, Branthwaite, Tarkowski, Godfrey, Young - Gana, Garner, McNeil, Harrison - Calvert-Lewin

În precedentele două partide, Radu a fost rezervă și a intrat de fiecare dată pe final, iar la jocul din etapa a 23-a nu este exclus să-l vedem jucând mai multe minute.

Declarația făcută de antrenor după victoria cu Brentford, scor 3-2, dădea de înțeles că Radu ar putea fi titular, însă siteurile de specialitate din Anglia mizează tot pe cuplul de fundași Romero - Van de Ven, dacă nu cumva managerul va schimba așezarea echipei într-una cu trei apărători centrali.

• Abonații RCS-RDS mai pot viziona partida pe aplicația Digi Sport și pe siteul digisport.ro, pe teritoriul României.

Everton - Tottenham, echipe probabile

Everton: Pickford - Patterson, Tarkowski, Branthwaite, Mykolenko - Harrison, Onana, Garner, Gueye, McNeil - Calvert-Lewin.

Tottenham Hotspur: Vicario - Porro, Romero, Van de Ven, Udogie - Sarr, Bentancur - Kulusevski, Maddison, Werner - Richarlison.

Ange Postecoglou: "E bine pentru Radu Drăgușin că a prins minute! Sâmbătă vom avea nevoie de sânge proaspăt"

La meciul cu Bredford, fundașul român a fost introdus pe teren de către Ange Postecoglou în minutul 88, în locul lui James Maddison și a prins 9 minute pe gazon.

La final, antrenorul australian a subliniat că este important că Radu Drăgușin a prins minute pe teren, chiar dacă au fost puține.

"Am fost în fruntea clasamentului tot sezonul, deci nu se schimbă nimic acum, că am revenit în TOP 4. Echipa încă mai poate să crească mult și meciuri ca acesta ne arată că mai avem un drum lung de parcurs. Pentru că echipa are rezultate este meritul jucătorilor, dar încă mai avem nevoie de îmbunătățiri în multe zone.

Este foarte bine că unii jucători au prins minute în seara asta. Pape a revenit azi (n.r. Sarr - de la Cupa Africii pe Națiuni), ceea ce e foarte bine pentru noi. E bine pentru Radu (n.r. Drăgușin) că a prins minute. Avem foarte puțin timp la dispoziție până la următorul meci, poate cel mai scurt timp. Sâmbătă, jucăm la 14:30, așa că vom avea nevoie de sânge proaspăt. Va fi un meci greu.", a declarat Ange Postecoglou, informează Football London.

Clasament Premier League după etapa a 22-a

Clasament Premier League după 22 de runde / Foto: captură digisport.ro

Etichete: video everton tottenham , radu dragusin ziua lui radu dragusin

Un ieșean și-a dat fiul în judecată și i-a cerut înapoi banii dați pentru facultate după ce a aflat ceva neașteptat

Un bărbat din Iași și-a dat fiul în judecată, ca să-și recupereze banii pe care i-a dat băiatului pentru facultate.

Revoltă în direct după scenele de la finala Champions League: ”Dezastru” / ”E incredibil! Ce rușine”

Neașteptat: Cristiano Ronaldo semnează, după ce a plâns în hohote! Lovitură de proporții + Salariu uriaș

Video Borussia Dortmund - Real Madrid 0-2. ”Galacticii” au câștigat al 15-lea trofeu Champions League pe Wembley

Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a stat pe gânduri după finala UCL: ”Balonul de Aur este deja adjudecat! 100%”. Ancelotti ”l-a aprobat”

Kylian Mbappe a semnat: cel mai mare salariu de la Real Madrid! Nu este, însă, cel mai bine plătit din Spania

Au mai rămas 7 locuri! Echipele calificate deja în faza ligii din UEFA Champions League și ce urmează pentru FCSB

OUT! Rapid mai dă afară un jucător

Ladislau Boloni a dat declarația serii, după ce a retrogradat cu Metz în Ligue 2

I-au trimis contractul: Marco Reus, așteptat să semneze după ce a pierdut finala UEFA Champions League

Englezii s-au convins de Radu Drăgușin, după doar 30 de minute jucate la Tottenham: ”Nu ne-ar surprinde”

Foto Peste 400.000 de persoane au semnat o petiție împotriva ”robotului” Erling Haaland, adresată Guvernului Britanic

PEROZAre 53 de ani, dar arată impecabil. Naomi Campbell și-a etalat silueta într-o rochie transparentă la Festivalul de Film de la Cannes

FILM NOWEva Mendes, frumusețe atemporală. Fanii, uimiți de cum arată partenera lui Ryan Gosling la 50 de ani

Transformarea misteriosului Ovidiu Petre, ajuns la 42 de ani. Cum arată acum „Ceasul”, descoperirea lui Cosmin Olăroiu citeşte ştirea pe Prosport.ro

Roland Garros: avem o româncă în optimile de finală! Victorie magnifică după un meci de trei ore citeşte ştirea pe ziare.com

Fotbalist român mort la doar 19 ani. Mesajul clubului de fotbal după tragica dispariție a lui Flavius Magraon citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Roxana Nemeș, în costum de baie roz, de Barbie, la piscina de acasă. Și-a creat o adevărată oază de relaxare la ea în curte