Radu Drăgușin / Foto: Profimedia

Video Fulham - Tottenham 3-0. Înfrângere la scor pentru Radu Drăgușin la primul meci ca titular

16.03.2024, 21:27
  • Baraj SuperLigă: Botoșani - Mioveni, vineri, 20:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, vineri, 22:00, DGS 1

Tottenham a pierdut partida cu Fulham, scor 0-3, din etapa cu numărul 29 din Premier League.

• Fulham - Tottenham a putut fi urmărit ÎN DIRECT pe Digi Sport 3, dar și pe www.digisport.ro sau în aplicația Digi Sport (disponibilă pe Google Play și App Store), de către abonații RCS & RDS.

Fulham - Tottenham 3-0

În urma acestui rezultat, formația lui Ange Postecoglou a rămas pe locul 5 în campionat, 53 de puncte. De cealaltă parte, Fulham se află pe locul 12 în Premier League, cu 38 de puncte.

Gazdele au început mai bine meciul și au deschis scorul în minutul 43 prin Muniz. Sasa Lukic a dublat avantajul echipei sale la doar patru minute de la reluarea reprizei secunde. Scorul final a fost stabilit de Muniz, minutul 60.

Radu Drăgușin a fost integralist pentru Tottenham în această partidă și a avut mai multe intervenții importante în prima parte a meciului.

VIDEO Rezumat Fulham - Tottenham 3-0

Min 90+7: Final de meci! Fulham s-a impus cu scorul de 3-0.

Min 68: Ce ocazie pentru Tottenham! Timo Werner a trimis mingea mult peste bara transversală din fața porții.

Min 64: Fulham mai înscrie încă o dată, dar reușita este anulată pentru ofsaid.

Min 60: Gol Fulham! După ce balonul a ricoșat din bară, Muniz a preluat mingea în careu și a trimis-o în poartă.

Min 49: Gol Fulham! Sasa Lukic a trimis mingea în poartă!

Min 47: Ce intervenție pentru Radu Drăgușin! Internaționalul român a respins o centrare care urma să ajungă în centrul careului.

Min 46: A început repriza secundă!

Min 45+3: Final de primă repriză! Fulham conduce cu 1-0.

Min 42: Gol Fulham! Muniz a înscris din pasa lui Robinson, după ce a reușit să îi lase în urmă pe Drăgușin și Udogie.

Min 29: Drăgușin a trimis mingea în careu, dar niciunul dintre colegii lui nu a ajuns la centrare.

Min 24: Ce ocazie pentru Tottenham! Son a șutat puternic de la distanță, dar mingea s-a dus puțin pe lângă poartă.

Min 16: Radu Drăgușin a intervenit la momentul potrivit, iar în urma unui duel unu la unu a reușit să oprească atacul celor de la Fulham.

Min 6: Ce intervenție! Radu Drăgușin l-a întâmpinat pe Muniz și a evitat cornerul.

Min 1: A început partida!

Echipele de start

• Fulham: Leno, Castagne, Adarabioyo, Bassey, Robinson, Palhinha, Lukic, Willian, Pereira, Iwobi, Rodrigo Muniz.

Rezerve: Cairney, De Cordova-Reid, Jimenez, Ream, Reed, Rodak, Tete, Traore, Wilson.

Antrenor: Marco Silva.

• Tottenham: Vicario, Porro, Romero, Drăgușin, Udogie, Bissouma, Sarr, Kulusevski, Maddison, Johnson, Son.

Rezerve: Austin, Bentancur, Davies, Emerson Royal, Hojbjerg, Lo Celso, Richarlison, Skipp, Werner.

Antrenor: Ange Postecoglou

Meciul celor două echipe din Londra este unul de interes pentru fotbalul românesc deoarece reprezintă prima titularizare a lui Radu Drăgușin (22 de ani).

La conferința de presă de vineri, antrenorul Ange Postecoglou a confirmat că îi va oferi românului prima titularizare, deoarece concurentul de pe post, Micky van de Ven, nu s-a refăcut după accidentare și are șanse mici să fie în lot.

Este cel de-al optulea meci jucat de Tottenham în campionat după transferul lui Drăgușin de la Genoa și primul în care românul va fi implicat încă din primul minut. Până acum, fundașul central a bifat patru apariții, toate în a doua repriză (cu Manchester United, Brentford, Everton și Aston Villa).

Fulham - Tottenham, Live Video, 19:30, Digi Sport 3. Situația din campionat

Înainte de acest duel, gazdele se clasează pe locul 12, cu 35 de puncte, și vin după un eșec la limită pe terenul lui Wolves, scor 2-1.

De partea cealaltă, Tottenham este pe poziția a cincea, care duce în Europa League, însă poate trece peste Aston Villa în cazul unei victorii și să revină astfel pe loc de Champions League.  Trupa lui Postecoglou are 53 de puncte.

Cel mai recent meci a fost chiar contra celor de la Aston Villa, scor 4-0.

Etichete: tottenham , fulham , radu dragusin , ange postecoglou

Avertisment după ce o dansatoare a murit sufocată în timp ce avea relații intime cu iubitul ei

Un medic legist a emis un avertisment după ce o anchetă a stabilit că o femeie a fost strangulată de iubitul ei, în timp ce întrețineau relații intime.

Reacția "Împăratului" Fatih Terim, după ce Răzvan Lucescu l-a bătut a 3-a oară la rând: "Trebuie s-o spun!"

Exclusiv Ilie Dumitrescu a văzut ipostaza cu ”pătrățelele” fotbaliștilor de la Corvinul și a reacționat: ”Vrei să-ți spun ceva?”

Video Victorie istorică! Corvinul Hunedoara a câștigat Cupa României, după ce a învins-o pe Oțelul la penalty-uri

Presa din Grecia, tranșantă după ce PAOK-ul lui Lucescu a ajuns să aibă titlul la mâna ei: "La gunoi!"

Ce le-a spus Răzvan Lucescu grecilor, după ce a umilit-o pe Panathinaikos și a ajuns la 90 de minute de titlu

Alertă la Dinamo! 4 jucători sunt OUT pentru turul cu Csikszereda: anunțul lui Zeljko Kopic

Oficial A semnat: antrenor în SuperLiga până în 2025