Muslera a dat gol din penalty în Galatasaray - Kayserispor / Foto: Profimedia

Foto Rar vezi așa ceva: au lăsat portarul să bată penalty în meciul în care și-au asigurat titlul

articol scris de Digi Sport
19.05.2025, 14:29
  • Baraj SuperLiga: Chindia - Farul, sâmbătă, 17:30, DGS 1

  • SuperLiga: U Cluj - Dinamo, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Galatasaray a câștigat partida cu Kayserispor, scor 3-0, în etapa a 36-a a campionatului din Turcia, și și-a adjudecat titlul de campioană.

Cu doar două etape înainte de final, gruparea ”Cim-Bom-Bom” se află la opt puncte în fața celor de la Fernabahce, care au asigurată deja poziția respectivă, echivalentă cu preliminariile UEFA Champions League.

Osimhen l-a lăsat pe Fernando Muslera să bată penalty, în Galatasaray - Kayserispor

Având în vedere locul din clasament al lui Kayserispor, 11, meciul s-a dovedit a fi unul la îndemâna jucătorilor de la Galatasaray, care nu au avut nicio emoție în privința rezultatului final.

Osimhen a deschis scorul în minutul 26, iar Yilmaz a făcut 2-0 la doar trei minute distanță. În final, formația din Istanbul a obținut o lovitură de pedeapsă, iar atacantul nigerian împrumutat de la Napoli a decis să-l lase pe portar să execute.

Galerie Foto

Astfel, Fernando Muslera și-a așezat mingea la punctul cu var și, deși nu a avut o execuție convingătoare, a reușit să marcheze.

Aflat din 2011 la Galatasaray, goalkeeperul din Uruguay și-a trecut în cont al doilea gol din carieră. Pe primul l-a marcat tot din penalty, în 2022, în ultima etapă contra celor de la Manisaspor.

Clasamentul din Turcia:

Clasamentul din Turcia / Foto: flashscore.ro

Etichete: galatasaray , fernando muslera , osimhen


Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News


Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din
Digi24
Bătaie în Centrul Vechi din Capitală între ucraineni și o bandă de motocicliști români. Jandarmii au intervenit în timpul nopții

Două grupuri de români şi ucraineni, aceştia din urmă veniţi pentru concertul de la Bucureşti al cântăreţului bielorus Max Korzh, s-au luat la bătaie în Centrul Vechi al Capitalei, unul dintre ucraineni fiind rănit şi având nevoie de îngrijiri medicale. Acesta a fost transportat la Spitalul Universitar, iar ceilalţi scandalagii sunt audiaţi la Secţia 27 Poliţie. Conflictul a fost sesizat poliţiştilor vineri dimineaţă, în jurul orei 3:00, de către jandarmii bucureşteni, care au reuşit să-l aplaneze, prevenind astfel amplificarea violenţelor. Potrivit unor surse judicire, românii sunt membri ai grupului de motociclişti Gremium. 

Descarcă aplicația Digi24
TOP ARTICOLE

Lovitură de proporții: Răzvan Lucescu a ales între PAOK și Beșiktaș!

Diana Buzoianu a auzit ce a spus Florin Prunea despre ea și a răbufnit: ”M-a șocat! E absolut halucinant”

Exclusiv A spus-o clar înainte de barajul FCSB-ului: ”Dacă va câștiga Botoșani, îmi dau demisia!”

Exclusiv Radu Naum a spus doar două cuvinte după ce a auzit ce ar face Gigi Becali dacă ar fi președintele României

Mario Iorgulescu a rupt tăcerea: singurele cuvinte rostite, după ce a fost condamnat definitiv la închisoare

RECOMANDĂRILE REDACȚIEI

News Alert Fără precedent! Daniel Pancu și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj: "Mai bine merg în pădure"

Lovitură de proporții: Real Madrid a decis să îl transfere pe "rebelul" de 90.000.000 de euro!

Exclusiv Nicolae Dică: "Nu a mai făcut nimeni în România așa ceva!"

Oficial OUT! Și-au dat afară antrenorul, după ce au pierdut barajul pentru Europa

Citeşte şi

80 de milioane de euro și pleacă de la Real Madrid!

Răsturnare neașteptată de situație! Transferul la Barcelona era ”80% realizat”, dar fotbalistul a ales altă echipă

PEROZSalma Hayek, superbă la Cannes, în rochie cu pene. Și-a afișat fără rețineri firele albe din păr și s-a sărutat pasional cu soțul

FILM NOWPrima imagine din „The Resurrection of the Christ”. Mel Gibson: E mai mult decât un film, este misiunea mea de mai bine de 20 de ani

Salariul imens cu care este atras fotbalistul înainte de FCSB – FC Botoșani: va semna cu o singură condiție citeşte ştirea pe Prosport.ro

S-a aflat cine vrea să-l detroneze pe Florentino Perez de la Real Madrid citeşte ştirea pe ziare.com

PROFM Antonia și Alex Velea se pregătesc de nuntă după 13 ani de relație: „Facem lista de invitați”

Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții
Incarca mai multe comentarii...
ProFm

Antonia și Alex Velea se pregătesc de nuntă după 13 ani de relație: „Facem lista de invitați”

Digi World

Cât de des ar trebui, de fapt, să îți speli pijamaua. Dacă ai piele sensibilă sau probleme dermatologice, situația se schimbă

Digi Animal World

Ce a găsit o femeie într-o pereche de cizme abandonate în garaj. Imaginile au devenit virale