Ianis Hagi, în meciul Livingston – Rangers / Foto: Profimedia

Ianis Hagi, evoluție bună pentru Rangers în victoria cu Livingston. Ce notă a primit

28.11.2021, 16:27
  • SuperLiga: Petrolul - Botoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

Glasgow Rangers a câștigat meciul din deplasare cu Livingston, scor 3-1, în etapa a 15-a din campionatul Scoției. Ianis Hagi a jucat 73 de minute și a creat câteva ocazii clare de gol.

Ianis Hagi, două meciuri la rând ca titular

Rangers și-a creat rapid un avantaj de două goluri, după reușitele lui Arfield (8’) și Aribo (16’). Anderson a înscris în minutul 30 pentru Livingston. Sakala a stabilit scorul final, după golul din minutul 78.

Ianis Hagi a avut o prestație bună și a primit nota 7,2. A reușit patru pase-cheie și a trimis două șuturi spre poartă.

În minutul 48, Rangers a cerut un penalty, după ce șutul mijlocașului român a fost blocat în careu.

În minutul 50, Ianis Hagi a fost aproape de gol, cu un șut din careu, dar portarul Stryjek a avut o intervenție de excepție, din plonjon.

Terenul de joc din Livingston a fost curățat de zăpadă înaintea meciului.

“În general, a utilizat bine mingea. A știut când trebuie să accelereze ritmul jocului. A reușit câteva ruperi de ritm. A fost aproape de un gol remarcabil, din Rabona”, a scris rangersreview.co.uk, care i-a acordat românului nota 7.

Ianis Hagi (23 de ani) a fost titular în două meciuri într-un interval de trei zile, după ce a jucat 66 de minute și în victoria cu Sparta Praga, din Europa League.

Rangers este liderul autoritar al clasamentului din Scoția, cu 5 puncte avans față de Hearts și un meci mai puțin.

Etichete: rangers , scotia , ianis hagi , livingston

Un italian și-a adunat toate lozurile necâștigătoare cumpărate de-a lungul vieții și a calculat câți bani a pierdut

Un italian din Brescia, care a colecționat toate lozurile necâștigătoare pe care le-a cumpărat de-a lungul vieții, a calculat câți bani a pierdut și vrea astfel să contribuie la creșterea gradului de conștientizare asupra pericolului pe care îl reprezintă dependența față de jocurile de noroc.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

Exclusiv Gata! Dan Petrescu s-a răzgândit

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un car de nervi în meciul cu Jaqueline Cristian: ”Vino aici! Mai mult respect”

”V-ați propus să mă luați la mișto?”. A aflat că FCSB a luat titlul și nu s-a abținut: ”Ca un cuțit în inimă”

Gigi Becali: ”Vine!”. A doua mutare a verii confirmată la FCSB

Video Petrolul - FC Botoșani 1-2. Moldovenii au obținut cele trei puncte în final și scapă de locurile retrogradabile

Video ”Ce-ai pățit la ochi?”. MM Stoica a rostit șapte cuvinte și a făcut-o să râdă pe Teodora

Decizia luată de FRF, după ce Andrei Burcă a suferit o ruptură musculară înainte de EURO 2024

A auzit că-l vrea Gigi Becali la FCSB și i-a dublat salariul. ”Ar fi putut semna oriunde”

Anunț din interior! Ce se întâmplă cu Ianis Hagi, după ce în ultimele 4 meciuri a fost uitat pe bancă

Foto Cum a fost surprins Ianis Hagi la antrenamentul lui Alaves, după ce a fost lăsat pe bancă 3 meciuri la rând

PEROZAre 77 de ani, dar nu se sfiește să-și arate silueta în rochii mulate: „Sunt criticată zilnic pentru felul în care mă îmbrac”

FILM NOWSofia Vergara, selfie-uri doar în body-uri mulate, în oglinda din baie. "Cineva să-mi ridice fața de pe podea", i-a scris Nicole Scherzinger

Horațiu Moldovan dă din lac în puț! Atletico îl vinde pe Oblak, dar Simeone a luat decizia transferului unui alt gigant citeşte ştirea pe Prosport.ro

Cum vrea Sorana Cîrstea s-o egaleze pe Simona Halep: ”Ea a câștigat deja, m-ar putea lăsa să câștig eu” citeşte ştirea pe ziare.com

O nouă monedă în România, bani noi de la BNR. Ce valoare are, cu ce ocazie s-a lansat citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Mariah Carey, în cea mai scurtă rochie, pe tocuri, în Vegas. Artista a împlinit recent 55 de ani și e în formă maximă